İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Kara Listedekilere Kredi Nasıl Verilir?

Kara Listedekilere Kredi

Ekonomik krizler ve yaşanılan parasal problemler nedeni kara liste olarak da bilinen listeye girenlerin sayısı her geçen gün artmıştır.

Kredi kartı ve kredi geri ödemelerinde yasal takip sürecine giren bireylerin finansal notları son derece düşük bir seviyeye gelmektedir. Bunun neticesinde bu kişilerin ismi kara liste adı verilen bir listeye dahil edilmektedir.

Kara listeye girenler 90 günlük süre içerisinde bankacılık sistemi üzerinde yer alan borçlarına ödeme yapmayan kişilerdir. Belirtilen listeden çıkmak oldukça zor bir süreçtir ve minimum 5 yıllık bir süreç öngörülmektedir.

Kara Listedekilere Kredi Nasıl Verilir?

Kara listedekilere kredi verilebilmesi için en az 5 yıllık bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süreç geçirilmiş olsa da kredi ya da kredi kartı alınması banka insiyatifinde olup kişiler bu imkânlardan yararlandırılamayabilirler.

Kara listedekiler kredi verilmesi için denenebilecek bazı yöntemlerde mevcuttur. Bu yöntemler şu şekildedir.

  • Kredi kartı ya da kredi borcun tamamen kapatılması gerekir.
  • Kredi kayıt bürosu üzerinde yer alan bireysel kredi notunun 1500 üzerine çıkarılması gerekmektedir.
  • Kredi notunun yükseltilmesi ve 5 yıllık sürenin geçmesi halinde dahi kefil ile kredi çekmek; bankanın insiyatifinde olan bir işlemdir ve denenmesinde yarar vardır.

Kara listedekilere kredi işlemi hakkında bilgi almak için https://hiperaktifkredi.com/kara-listeye-kredi/ internet sitesinden bilgi alınabilmektedir.