Nurten Canbasoğlu ‘Kadınlar için değil, Kadınlarla birlikte’

Sakarya Sosyal Güvenlik İl müdürlüğü , Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve SAÜ TEKNOKENT işbirliği ile kırsaldaki kadınlara yönelik proje çalışmalarına ve bilgilendirme toplantılarına hız verdiler.

Sakarya’nın Karapürçek ilçesinde yapılan toplantıda çiftçi kadınlara bilgi verirken, kadınların sorularına da cevap verdiler.
Sakarya Sosyal Güvenlik İl müdürü Nurten Canbasoğlu Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü ne ve TEKNOKENT e işbirliği için teşekkür ederken , gittikleri her ilçede kadınların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını söyledi.

Nurten Canbasoğlu “Kırsal kalkınma, kırsalda yaşayan bireylerin sosyal, ekonomik ve kültürel olarak dönüştürlmesini hedeflemektedir. Kadının güçlendirilmesi ve onuruna saygı için her ne yapılıyor veya yapılacaksa kadın için en az iki katı yada daha fazlasını yapmak gerekmektedir. Özelikle kırsalda yaşayan kadınlara yönelik daha kapsayıcı projeler üretilmeli. Kadını önceleyen yaklaşımları ve uygulamaları teşvik ederek öncülük edilmelidir.  Kadınların ekonomik, sosyal, kültürel güçlenmelerinin önündeki engellerin kaldırılması için ulusal ve yerel örgütlerin birbiriyle işbirliği yapmamız gerekmektedir. Kadının toplumda hak ettiği yeri ve değeri alması yada almaması aynı zamanda demokrasinin de gereğidir. Kadının hayatına dokunacak her ne çalışma var ise; Kadınlar için değil kadınlarla ile birlikte yapılmalıdır. Bu amaçla Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve SAÜ TEKNOKENT işbirliği ile projelerimizin hayata geçebilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi