İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oerlikon Balzers Rektör Hülagü’yü Ziyaret Etti

Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında Oerlikon Balzers Fabrika Müdürü Olcay Akbulut ve Üretim Müdürü Emre Dal, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ve TTO-PGYH (Üniversite Sanayi İşbirliği Faaliyetleri) Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Şenol Şahin’de hazır bulundular.

Fabrika Müdürü Olcay Akbulut, Bursa’ da 2007 yılından beri faaliyet gösteren ve bu konuda dünya’nın öncü firması İsviçre Menşei Oerlikon Balzers (yüzey çözümleri segmenti) ve Oerlikon bünyesi altında faaliyet gösteren diğer segmentler hakkında bilgi verdikten sonra PVD kaplama teknolojisi ve endüstride kullanım alanları ile ilgili sunumda bulundu. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü ilk Çift Anadal Programı (ÇAP) mezunu Üretim Müdürü Emre Dal ise, Oerlikon firmasının medikal sektöründeki kaplama uygulamaları ve kullanım alanları ile ilgili Rektör Prof. Dr. Hülagü’yü bilgilendirdi.

Yüzey teknolojilerinin, başta otomotiv olmak üzere, havacılık, savunma, makine sanayi, plastik ve plastik işleme sektörlerinin üretim performanslarının arttırılmasına olan faydalarına dikkat çeken Üretim Müdürü Dal, Üniversite ve ileri teknoloji üreten firmaların işbirliği içinde bulunulmasının ülke ekonomisi ve ülke sanayisinin kalkınmasına büyük fayda sağlayacak. Bu ve benzeri konularda üniversite-sanayi işbirliği kapsamında üniversitemiz ile ortak çalışmalar yapmayı istiyoruz” dedi. Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, ise Fabrika Müdürü Olcay Akbulut’a ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek, “Sanayicilerimize kapılarımız her zaman açık. Hangi konuda olursa olsun işbirliklerine hazırız. Üniversite olarak, her konuda donanımlı akademisyenlerimizle, gerekli desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.