İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SAMİB STK’larla buluştu

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Yönetimi, SAÜ ve STK’ların da katılımıyla Aylık İstişare Toplantısını gerçekleştirdi.

SAMİB Başkanı Metin KAR’ın evsahipliği yaptığı toplantıya, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir SAVAŞ, MÜSİAD Başkanı Ahmet GENÇ, SATSO Başkan Yardımcısı Günay GÜNEŞ, Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Selahattin ÇAKIRSOY, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Mehmet SARIBIYIK, Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Gökhan ERGEN, Araştırmacı Tansel Cavit KULAK ve diğer Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile Kurum Müdürleri de katıldı.

Toplantıda; Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Mehmet SARIBIYIK Meslek Yüksekokullarındaki 3+1ve Teknoloji Fakültesindeki 7+1 eğitim modeli üzerinde teknik bilgiler verdi. Sakarya Üniversitesi ile STK’lar arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen projenin, sektör ve üniversite arasında önemli bir bağ kurduğunu ifade etti. Öğrencilere, iş gücünün sağlanmasında mesleki bilgi ve tecrübe verilirken, mesleki bilgiyi uygulamaya dönüştürebilen mezunların istihdamının daha kolay gerçekleştiğini belirtti. Özellikle mesleğini tanıyan, mesleğinin gereklerini bilen ve mesleğini seven mühendislerin piyasada başarılı olabileceğini söyledi.

11-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Konser Alanında gerçekleştirilecek olan Sakarya Arge ve Girişimcilik Kaynakları Fuarı (SAGİF) hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK; SAGİF Fuarı ile üniversite öğrencilerinin iş dünyasıyla buluşturulmasının yanı sıra iş dünyasının da kamu kurumlarıyla ve ilgili STK’larla buluşmasını hedeflediklerini belirtti. Fuar süresince kamu kurumları, STK’lar ve firmalar tarafından düzenlenecek olan tanıtım ve seminer gibi etkinliklerle tüm katılımcıların faydalanacağı bir sinerjinin oluşumu gerçekleşeceğine dikkat çekti.