Streç Sarma Makinası Fiyatları

Streç Sarma Makinası

Streç sarma makinesi manuel, tam ve yarı otomatik formatlarda üretilen; aktif kullanımı ile de insan yaşamını kolaylaştıran bir üründür. Teknolojik olanakların gelişmesine paralel olarak streç sarmak için kullanılan makinalara yeni ve oldukça fonksiyonel özellikler eklenmiştir. Temel olarak ise çeşitli ürünlerin sarım alanına konvetörler yardımıyla getirilmesinden sonra streçleme işleminin yapılmasında kullanılır. Streç sarma makinası satın almadan önce hız ve hat gereklilikleri, veri değişimi, kullanılan konvetör sisteminin verimliliği, yük tartımı ve de makinelerin operatöre mi yoksa endüstriyel otomasyonla mı çalıştığı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece en uygun modeli tespit etmek daha kolay olacaktır.

Streç Sarma Makinası Nedir?

Streç sarma makinası, seri ve kolay bir şekilde ürünlerin streçlenmesini sağlayan teknolojik ürünlerdir. Genel kullanım alanları fabrikalar başta olmak üzere, ürünlerin streçlenmesini gerektirecek birbirinden farklı iş merkezleridir. Öyle ki streçleme işlemi, ürünlerin alıcıya gönderilmeden önce yapılan son hazırlık sürecini kapsar. Yapılan işlemin amacı ise birçok ürünün streçlenerek korunmasını sağlamaktır. Hem zamandan hem de insan gücünden tasarruf edilmesini de olanaklı kılan streç satma makinaları, birbirinden farklı modellerde ve özelliklere üretilebilmektedir. Bu nedenle günümüzde kullanılma oranı da artış göstermiştir.

Streç sarım makinesi, iş niteliğine göre doğru ürünün seçilmesiyle uzun ömürlü bir kullanım olanağı sağlar. Aynı zamanda akıllara gelebilecek hemen her türlü ürünün streçle kaplanması işleminde kullanımı mümkündür. Streçleme makinalarının çalışma prensipleri de son derece basittir. Makinelerin paletleme hattında bulunan çıkış konvetörünün arkasında streçleme makinesinin montajı yapılır. Bir sonraki aşamada ise çıkış konveyörü içinden gelen palet otomatik olarak iç kısma alınır. İç kısma gelen paletler, en alt kısımdan sarılabilmesi için kaldırma mekanizması kaldırılmalıdır. Böylece en alttan başlayan sarım işlemi en üst kısma kadar devam eder ve daha sonra tekrar alta iner. Streçleme işleminin bitmesinden sonra otomatik tutma sistemi devreye girecektir. Söz konusu sistem sayesinde tutulan streç yapıştırılır ve paletteki ucu kesilerek işlem tamamlanır.

Streç Sarım Makinesi Özellikleri

Streç sarım makinesi, birbirinden farklı türde üretilen ürünlerdir. Firma ya da kişiler kullanım sağlayacakları alana ve de yapacakları işe göre ürünlerin özelliklerini değerlendirerek seçim yapmalıdır. Streç sarım makinalarında en önemli faktör sarma hızıdır. Sarma hızını etkileyen temel unsur ise merdane genişliğidir. Merdane genişliği ideal boyutlarda olan bir streçleme makinesi, hemen her türlü üründe kullanılabilir. Bunun yanı sıra streç sarma makinelerinde elektronik uzunluk sayacı yer alır. Böylece rulo uzunlukları seçilen streç filmin kalınlığına göre kolayca ayarlanır. Kalın streç filmler ince olanlara göre daha kısa rulolara sahiptir. Toplam rulo ağırlığını hesaplamak ve karşılaştırmak için de yine streç sarma makinelerinin teknolojik olanaklarından faydalanılması mümkün olacaktır. Yapılan işlemler ilk aşamadan son aşamaya kadar profesyonel olarak yapılır. Streç sarım makinelerindeki üst düzey özellikler sayesinde insan gücüne olan gereksinim azalır ve paketleme işlemi için gereken süre en aza indirgenir. Yüksek oranda streçten tasarruf sağlar. Ürünlerin devrilmeden streçlenmesini mümkün hale getirir. Senkronize çalışmaya uygun olduğundan operatör olmadan da üretim yapılmasına destek sağlar.

Streç Sarma Makinası Fiyatları

Streç sarma makinesi, birçok ürünün dağıtımında önemli bir rol üstlenen fonksiyonel bir üründür. Öyle ki firmalar üretimini gerçekleştirmiş olduğu ürünleri müşterilerine ulaştırmadan önce streç filme sararak koruma altına alırlar. Hem ürünlerin korunması hem zamandan ve insan gücünden tasarruf edilmesi noktasında son derece işlevsel özellikler sergileyen streçleme makinesi, otomatik, yarı otomatik ve manuel olmak üzere üç farklı nitelikte üretilmektedir. Piyasada birbirinden farklı niteliklerde üretim gerçekleştiren streç sarma makinesi üreticisi bulunur. Bu nedenle fiyatların da ürünlerin özellikleri başta olmak üzere firmaların marka isimlerine kadar değişim gösterdiğini söylemek mümkün olacaktır. Fakat fiyat performans kıyaslaması yapıldığında, uzun ömürlü kullanım imkanı yaratan ve yaşamı kolaylaştıran bir teknolojik ürün için ödenen bedelin gayet cüzzi miktarda olduğu görülecektir.