21.7 C
İstanbul

TC İLE KREDİ NOTU SORGULAMA  -kredinotuogrenme.com.tr

- REKLAM -

Kredi notu veya Findeks notu halk arasında kredi puanı olarak da bilinmektedir.  Kredi Kayıt Bürosu kuruluşu tarafından kişilerin finansal geçmişlerinin toplanarak analiz edilmesiyle birlikte özel bir hesaplama yöntemiyle ortaya kredi notu çıkar. Bankaların nezdinde müşterilerinin güvenirliğini ispatlayan kredi notu, geçmiş dönemlerde borç ilişkilerinizden doğan sayısal verilerin bir sonucudur. 

Daha önceden almış olduğunuz kredi ödemelerinin veya kredi kartı ödemelerinizin düzensiz olarak ödenmesi veya ödenmesi halinde kredi notunuz düşmektedir. Riskli seviyelere inen kredi puanlarında bankalar sizinle tekrar çalışmak istemeyeceği için çoğu başvurularınızı reddedebilirler. Bankalara böyle bir taleple başvurmadan önce kredi geçmişinizi ispatlayan kredi notunuzu öğrenerek devamında gerekli adımları kolaylıkla atabilirsiniz. 

TC ile kredi notu sorgulama yapmak istiyorsanız internet bankacılığı ve mobil bankacılığa erişim sağlayabilirsiniz. E-devlet aracılığıyla da kredi notu sorgulama yapabilir karşılığında ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Kredi notunuz beklediğinizden düşük ise yükseltmek adına uygulayacağınız birkaç yöntem de bulunuyor. Bunlardan ilki kredi kartı kullanımı ve otomatik ödeme talimatıdır.  Elinizdeki fiziki paraları banka mevduat hesaplarında tutmakta kredi notunuzun yükselmesini sağlayan etmenler arasındadır.  TC ile kredi notu öğrenme yaptığınız da notunuzun 700 puandan aşağıya düşmediğine dikkat etmelisiniz. Bankalar adına en iyi kredi notu puanları 1500 ve 1900 puan arasıdır. 

Kredi notunun 0 olması kişinin daha öncesinde bankalar ile hiç çalışmadığını göstermektedir.

https://www.kredinotuogrenme.com.tr/

- REKLAM -
- REKLAM -

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler