Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
Tekirdağ ulaşım sektörünün röntgeni çekildi

Tekirdağ ulaşım sektörünün röntgeni çekildi

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, ulaşım sektörünün yaşamış olduğu sorunlar masaya yatırılarak çok paydaşlı temsilcilerin katılımı ile düzenlenen toplantı Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. TEKİRDAĞ Düzenlenen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyesi […]

Booking.com
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, ulaşım sektörünün yaşamış olduğu sorunlar masaya yatırılarak çok paydaşlı temsilcilerin katılımı ile düzenlenen toplantı Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

TEKİRDAĞ
Düzenlenen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Karaevli, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Ünsal, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Başkanı Erdin Eral, Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram, Ulaşım Dairesi Danışmanı Prof. Dr. Halim Ceylan, Tekirdağ Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan, Tekirdağ ve İlçe ticaret odalarının ulaşım meslek komite başkanları ve yöneticileri ile çok sayıda kooperatif başkanı ve üyesi katılım gösterdiler.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ ve ilçe ticaret odaları ulaşım meslek komiteleri ile yapılan toplantılar sonucunda bazı tespitler olduğunu belirterek, “Böylesine anlamlı bir toplantıda sizlerle birlikte olmaktan dolayı duyduğum mutluluğumu belirterek sözlerime başlamak istiyor ve şahsım ve kurumum adına sizleri saygıyla selamlıyor hoş geldiniz diyorum. Bizler Tekirdağ ve ilçe ticaret odaları ulaşım meslek komiteleri ile birkaç kez bir araya gelerek sektörün röntgenini çekmeye çalıştık. Yaptığımız toplantılar sonucunda alınan kararları Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a ziyaretimiz esnasında teslim ettik. Bugün bu toplantının düzenlenmesinde kendisinin talimatı vardır ve sizlerle bir araya gelerek sorunları, çözüm önerilerini kısaca her şeyi konuşup istişare edeceğimiz ortamın oluşmasını kendisi de düşünmüş, bu düşüncesi bizim ziyaretimizle aynı ana denk gelerek tevafuk olmuştur. Bizler yaptığımız toplantılarda sektörün yaşadığı sorunları tek taraflı ele alıp irdeledik fakat Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ile konuştuğumuzda aynı sorunların farklı boyutlarını da görme imkanı elde ettik. Dolayısı ile sektöre daha fazla katkı sağlamak, sektörünün önünü açmak için bu toplantının düzenlenmesini uygun bulduk.  Şahsım ve ulaşım sektörü  adına, Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Kadir Albayrak’a, burada bizimle olması, sorunlarımıza pozitif yaklaşımı nedeniyle teşekkür ediyorum. Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Başkan Günay’dan sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise insanın bir göreve talip olunca o görevle birlikte yaşamaya başladığını, görevin insanın hayatının bir parçası haline geldiğini belirterek ” Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 3 seneyi geride bıraktık. Ulaşım sektöründe bugüne kadar karşılıklı birçok çalışmamız oldu. UKOME’nin ve Büyükşehir Belediyesi’ni ulaşımda paydaşlar ile ilgili sorunları nelerdir, konusunda düşündüm. Sayın Başkan ile daha önce yaptığımız görüşmede bu konuyla ilgili bir toplantı düzenlemeyi, toplantıda sektörün önde gelenlerinin yer alması gerektiğini konuşmuştuk. Salonda bulunan arkadaşların bugün buradan çıkarken aklında hiçbir soru işaretinin kalmasını istemiyorum.  Bu bir aile toplantısı, UKOME’de yaşanan tüm sorunları bugün masaya yatıracağız. Bu tartışmaların sonucunda ortak paydada buluşacağımıza inanıyorum. Tekirdağ sadece Süleymanpaşa’nın değil, 11 ilçenin ortak adı. Burada konuştuğumuz konular 11 ilçenin sorunlarının masaya yatırıldığı, projelerinin, planlarının konuşulduğu konular olacak. Tekirdağ’ın 972 bin 500 nüfusu var. Seneye 1 milyon olacak. Bu artış her sene 35 bin civarında sürüyor. Tekirdağ, büyükşehir olmasıyla birlikte Türkiye’nin parlayan yıldızı olmuştur. İlimizin tarım-hayvancılık, üniversite, turizm, sanayi ve lojistiği ile 5 ayrı dinamiği var. Böylesi dinamikleri olan Tekirdağ’ın, büyükşehir oluşunun 2’nci ve 3’üncü döneminde Türkiye’nin gözbebeği ve dünya markası olmaya doğru gideceğini göreceksiniz. Tekirdağ kadar gelişmeye müsait başka bir yer yok. Yeter ki, sorunları yerinde görüp çözelim ve hep beraber Tekirdağ’ı geleceğe taşıyalım. Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda Tekirdağ adım adım değişiyor, gelişiyor.  Bu anlamda dünyanın sayılı dergilerinden Forbes de yaptığı açıklamasında Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra yaşanacak şehirlerarasında Tekirdağ’ı da gösterdi. Daha işin başında olan, altyapı çalışmaları devam eden bir büyükşehir olarak bu başarıyı yakalıyorsak, yarın tüm çalışmalar tamamlandığında daha büyük başarılar yakalayabiliriz. Bu başarının sahibi de herhangi bir şahıs değil Tekirdağ halkıdır. Sonuç olarak, gerçekleştirdiğimiz ulaşım çalıştayın çok iyi geçeceğine inanıyorum. Ulaşım sektöründe çalışan herkese bol kazançlar diliyorum.” dedi.

Genel Ulaşım Toplantısında yapılan konuşmaların ardından Ulaşım Daire Danışmanı Prof. Dr. Halim Ceylan, Ulaşım Dairesi çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirmek amacıyla sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Ceylan’ın sunumunun ardından toplantı katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?