İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yalova Ve Düzce İlçe Görüşmeleri Tamamlandı

Doğu Marmara Bölgesi illerine yönelik genel hatları belirlenmiş sosyal, ekonomik ve çevresel konuların yerinde değerlendirilmesi amacıyla Doğu Marmara Kalkınma Ajansı uzmanlarının ilçelerde gerçekleştirdiği ziyaretlerden Düzce ve Yalova ilçelerinde düzenlenen ziyaretler tamamlandı.

İki temel önceliği bulunan çalışma kapsamında Yalova ve Düzce’nin ilçelerinin ön plana çıkan sosyal sorunlarının analiz edilmesi ve aynı zamanda ilçelere ilişkin 2013 yılında hazırlanmış olan mevcut görünüm raporlarının güncellenmesi hedefleniyor. Bu çerçevede, Yalova ve Düzce’de bulunan ilçelerin ayrı ayrı kaymakam, belediye başkanı ve ilçe ticaret ve sanayi odası başkanlarıyla yerinde görüşmeler gerçekleştiren uzmanlar, sosyal analiz başlığı altında istihdam, yoksulluk, dezavantajlı gruplar, sığınmacılar, sosyal yardımlar gibi pek çok konuyu ilçe yöneticileriyle değerlendirerek ilçelerin sosyal dokusunu tüm yönleriyle ele aldılar. İlçelere yönelik 2013 yılında hazırlanan ilçe durum raporlarının güncellenmesi çalışması kapsamındaysa ekonomi, ulaşım-altyapı, çevre, yatırım başlıkları ilçe yöneticileriyle masaya yatırıldı.

Gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında hazırlanacak olan sosyal analiz çalışması ile ilçe durum raporları Ajans Yönetim Kurulu ve Kalkınma Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluş yetkilileriyle paylaşılacak.