Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7170
  % -0,22
 • EURO
  6,3067
  % 0,02
 • ALTIN
  275,9844
  % -0,01
 • BIST
  101.820
  % -0,75
‘Yıl bitmeden yapılan yatırımlar vergi avantajı sağlıyor’

‘Yıl bitmeden yapılan yatırımlar vergi avantajı sağlıyor’

Yıl bitmeden yapılan makine alımları şirketlere vergi avantajı sağlıyor. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu yaptığı açıklamada “İşletmeler 31.12.2018 tarihine kadar yapılan makine alımları üzerinden yıllık amortisman ayırmak suretiyle ödenecek vergilerini azaltabilir. Bunu avantaja çevirebilir. Şimdi makine almanın tam zamanı” açıklamasını yaptı. Üretim sektöründe faaliyet gösteren şirketler yılsonuna kadar yapacakları makine alımlarından ‘vergi avantajı’ sağlayacaklar. İşletmeler 2018 bitime […]

Booking.com

Yıl bitmeden yapılan makine alımları şirketlere vergi avantajı sağlıyor. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu yaptığı açıklamada “İşletmeler 31.12.2018 tarihine kadar yapılan makine alımları üzerinden yıllık amortisman ayırmak suretiyle ödenecek vergilerini azaltabilir. Bunu avantaja çevirebilir. Şimdi makine almanın tam zamanı” açıklamasını yaptı.

Üretim sektöründe faaliyet gösteren şirketler yılsonuna kadar yapacakları makine alımlarından ‘vergi avantajı’ sağlayacaklar. İşletmeler 2018 bitime kadar şirketlerin aktifine alınan demirbaş ve sabit kıymetler üzerinden yıllık amortisman ayırarak vergilerini azaltabilecekler. Tezmaksan Makine Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2018 yılının bitmesine kısa bir süre kalmışken, özellikle makine yatırımını 2019 yılına erteleyen firmaların gözden kaçırdıkları bir takım düzenlemeler olduğunu düşünmekteyiz. İşletmeler, 2018 yılının içinde bulunduğumuz bu son günlerinde verecekleri makine yatırım kararı ile vergi konusunda avantajlı bir konuma gelebileceklerdir” dedi.

HIZLANDIRILMIŞ AMORTİSMAN FIRSATI

Yılsonuna kadar yapılacak makine alımları sonucunda işletmelerin aktifine aldıkları demirbaş ve sabit kıymetler üzerinden yıllık amortisman ayırmak suretiyle ödenecek vergilerin azaltılabileceğini söyleyen Aydoğdu, vergi kanunlarının seçimlik bir hak olarak müsaade ettiği ‘sabit kıymetlere hızlandırılmış amortisman yöntemini’ de uygulayarak ekstra bir avantaj sağlanabileceğini belirtti. Aydoğdu “Şimdi makine almanın tam zamanı” açıklaması yaptı.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?