sarkoyciftlik.com

Zeytinyağı ve Zeytinin En Doğal Adresi: Şarköy Çiftlik

Değerli halikımız son derece geleneksel metodlar ile üretilmiş soğuk sıkım zeytinyağlarını Şarköy çiftlik online marketinden edinebilirsiniz. Şarköy çiftlik sadece zeytinyağı değil aynı zamanda ham zeytin ve daha birçok doğal ürün kategorisinde sizlere hizmet vermektedir.

Zeytinyağı Besin Değerleri ve Yararları

100 gram zeytinyağında 884 kalori vardır. 1 su bardağı (216 gr) zeytinyağı 1909 kaloriye, 1 çay kaşığı (4,5 gr) 40 kaloriye eşittir. 100 gram zeytinyağı 0,2 gram karbonhidrat ve 100 gram yağ içerir.

Binlerce yıldır insan yaşamının bir parçası olan zeytinyağının faydaları sayıların ötesine geçiyor. Zeytinyağı, C, A, E ve K vitaminleri ile magnezyum, protein, kalsiyum, kükürt, sodyum, demir, omega3, omega6 ve potasyum gibi mineralleri içerir. Hastalıklara ve cilt bakımına faydalı olan zeytinyağı, cilt dokularını yenileyici ve besleyici etkiye sahiptir.

 Bu nedenle kuru ciltler, yanıklar ve saç bakımı için hazırlanan birçok karışım zeytinyağı içerir. Dünyada en düşük kardiyovasküler ölüm oranına sahip kişilerin Akdeniz kökenli insanlar olduğunu biliyoruz. Sebebin bu kişilerin zeytinyağı yeme alışkanlığından kaynaklandığına inanılıyor. Zengin bir antioksidan kaynağı olan zeytinyağı vücudun doğal yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Zeytin Besin Değerleri ve Yararları

100 gr zeytinin besin değeri oldukça zengindir. Bu besin değerlerini rakamsal olarak göstermek gerekirse kalorisi 115 kcal, şu oranı %80, protein 0.8 gram, karbonhidrat 6.3 gram, şeker: 0 gram, lif: 3.2 gram, yağ 10.7 gram, doymuş 1.42 gram, tekli doymamış 7.89 gram, çoklu doymamış 0.91 gram.

Vitamin ve bazı maddeler açısından zengin olan zeytin, kanser oluşumunu engelleyerek vücudu korur. A vitamini yönünden zengin zeytin, göz sağlığını da korur. Düzenli olarak zeytin yemek gastrit, reflü gibi mide hastalıklarının semptomlarını azaltarak mide sağlığını korur. Ayrıca, düzenli zeytin tüketiminin çocuklarda kemik sağlığını geliştirdiğini ve yaşlılarda osteoporoz riskini azalttığını birçok bilimsel çalışma göstermiştir.

Ayrıca zeytin, içerdiği yüksek miktarda E vitamini sayesinde sinir sistemini olumlu etkiler ve Alzheimer hastalığı gibi nörolojik hastalıkları önler. Yüksek oranda antioksidan içeriğine sahip olan zeytin, bağışıklık sistemini güçlendirir, insanları dış hastalıklara karşı korur ve hastalıkların iyileşmesinde önemli rol oynar.

Zeytinyağı ve Zeytin Siparişinizi Şarköy Çiftlikten Online Verebilirsiniz

Zeytinyağı ve zeytin siparişleri için bez geçilmez adresiniz Şarköy çiftlik. Sevilen tatları ile insan sağlığına önem veren çiftliğimiz sizlerin yanındadır. Bir çok ürün kategorisi ile sarkoyciftlik.com online marketimizden alışverişin tadını çıkarın.