İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Açba ‘Derdimiz memleket meselesidir’

MHP Sakarya Milletvekili Adayı Zihni Açba Sakarya’nın Kuzey ilçesinden başladığı programına, Doğu ve Güney ilçesi ziyareti ile sürdürdü. Açba yoğun çalışma programına önce MHP Karasu İlçe danışma meclisi toplantısına katılarak başladı.

Karasu İlçe Danışma meclisi toplantısının ardından MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba, Hendek Süleymaniye Mahallesinde Akyazı Ülkü Ocakları Başkanı Talip Akçay’ın vefatının 6.yılında düzenlenen mevlid-i şerife katıldı. Bıçkıdere mahallesinde Bıçkıdere ve Küçücek Mahalle sakinleri kendilerinden alınmak istenen sularını geri alana kadar mücadelelerini sürdürme eylemine katıldı.
Eylemin ardından Açba MHP Karapürçek İlçe Başkanı Mustafa Odabaş ile birlikte Karapürçek ilçesi Ahmetler, Yazılı Gürgen, Yüksel, Hocaköy, Çeşmeköy ve Mesudiye mahallelerinde vatandaşları ziyaret etti.
Bizim derdimiz memleket meselesidir, Sakarya’nın meselesidir
7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin önemine değinen MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba “ Büyükşehir yasası diye bir şey çıkardılar. Ne maksatla çıkardıkları ortadadır. Bu yasayı çıkartırken ne muhtara sordular, ne belediye başkanı ne de meclis üyesine sordular. Kimseye sormadan çıkardılar. Ama gelinen nokta şu, Büyükşehir yasası ile köyler kapandı, mahalleye döndü. Bunun yanı sıra Belde belediyeleri kapandı. İlçe belediyeleri ise resmen şu anda büyükşehir belediyelerinin şube müdürlüğü konumuna kadar düştü. Parası yarı yarıya indi, yetkisi yarı yarıya indi. Bir belediye başkanı düşününki yoldan sorumlu değil, sudan sorumlu değil, mezbahadan sorumlu değil, halden sorumlu değil. Peki, ne yapacak, neyden sorumlu olacak? Ana yollardan da sorumlu değil. Sadece protokol belediyesine döndü. Köylerimiz bu zamana kadar belki aldığı hizmetler karşısında hiç parayla karşılaşmamışlardı. Büyükşehir yasası ile birlikte su parası ile karşılaştılar, Atık su parası ile karşılaştılar. İleride çöp vergisi, emlak vergisi ile karşılaşacaklar. Köy arazilerinin Belediyelere devredilmesinin ardından peşkeş çekerek satıldığını, yandaşlara satıldığını duyuyoruz. MHP’nin iktidarı ile birlikte yasanın çıktığı ilk günden bu yana karşı çıktığımız Büyükşehir yasasını iptal ederek Köylerimizi ve beldelerimiz eski haline kavuşturacağız. Bizim derdimiz biz meselesidir, memleket meselesidir, Sakarya’nın meselesidir, köylerimizin meselesidir. Ben kazanayım demiyorum, biz kazanalım diyorum. Bununda yolu Sakarya’da birinci parti olmaktan, Ülke genelinde birinci olmaktan, kısacası iktidar olmaktan geçer “ ifadelerine yer verdi.
MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba Karapürçek ilçesi ziyaretinin ardından siyasete tekrar mola vererek Akyazı ilçesinde Yaşariye ve Murat çiftinin bir ömür hayata evet dediği nikah törenine şahit oldu.
Akyazı Düzcanlar kır düğün bahçesinde Mustafa ve Ayşe Kuşdil çiftinin güzel kızları Yaşariye ile Yusuf ve Zekiye Kuşdil çiftinin yakışıklı oğulları Murat’ın nikah töreninde şahit olan MHP Milletvekili Aday Zihni Açba çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyerek evlilik cüzdanını takdim etti.