İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aday Adayı Ahmet Orhan, KANSERDER’i ziyaret etti

AK Parti milletvekili aday adayı İnşaat Mühendisi Ahmet Orhan, KANSERDER yönetimini ziyaret ederek, yıllardır oldukça etkin bir şekilde çalışan ve kanser hastalarına dikkat çeken Dernek Başkanı Nihal Akar’ı kutladı.

Sakarya KANSERDER Başkanı Nihal Akar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan milletvekili aday adayı Ahmet Orhan, sivil toplum kuruluşlarının önemine yer verirken, KANSERDER ’in çok anlamlı, hayat kurtaran bir görev üstlendiğini söyledi. KANSERDER ’in, özellikle çocuklarda kanser hastalığının farkındalığını ortaya koyduğunu, çaresiz ne yapacağını bilemeyen ailelerin ilk başvurduğu adres haline geldiğini kaydeden Orhan, “Halkımız sizler sayesinde kanser hakkında daha çok bilinçlendi. Siz kanser hastalarımıza ve ailelerine yol gösterin bir rehber oldunuz. Yaptığınız tüm çalışmalardan dolayı yönetiminizle birlikte sizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

KANSERDER Başkanı Nihal Akar, zaman zaman yalnız bırakılsalar, bekledikleri destekleri alamasalar da yılmadan çalıştıklarını, bir hastaya daha nasıl ulaşırız mücadelesini verdiklerini belirterek, “Biz elimizden geldiğince, neredeyse haftanın 7 günü, 24 saat çalışmaktayız. Bize başvuran, her hasta ve ailesine elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Sizin gibi duyarlı insanları mecliste görmek bizleri mutlu eder. Bizlerin yanında olan, bizlerin sorunlarını bilen ve çözümü için çalışacak olan milletvekilleri istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Ziyaret sonunda Dernek Başkanı Nihal Akar, Ahmet Orhan’a dernek binasını gezdirerek, yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler verdi.