İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ak Parti Milletvekili Adayları 14-15 Nisan’da toplu tanıtılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “14, 15 Nisan’da hem adaylarımızın toplu tanıtımını yapacağız hem de seçim beyannamesini halkımızın takdirine sunacağız” dedi.

AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, seçim çalışmalarıyla ilgili soru üzerine, AK Parti’nin üst kurul toplantıları dolayısıyla basınla uzun süre bir araya gelemediklerini, kurul çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiğini söyledi.

Davutoğlu, gece geç saatlere kadar, neredeyse bir kamp havasında çalışma yürüttüklerini ifade ederek, ”Çok önemli, sorumluluğu olan bir görev. Çünkü önümüzdeki 4 yıl içinde ülkemizin, demokrasimizin kaderine sahip çıkacak bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

AK Parti’nin insan unsuru bakımından zengin olduğunu belirten Davutoğlu, şu anki milletvekillerinin hepsini birbirinden kıymetli gördüklerini vurguladı.

Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu, ancak yenilenme ihtiyacının bulunduğunu dile getirerek, partide 3 dönemi bitiren, her biri büyük hizmet yapan milletvekillerinin de yer aldığını anımsattı.

Seçkin 6 bin 220 başvuru arasından, en uygun, temsil kabiliyeti en yüksek kadroyu oluşturmaya çalıştıklarına işaret eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Yoğun bir tempoda yürüyor. Bunları yaparken tabii bir taraftan bütün bu adaylarla tek tek mülakatlar yapıldı. Ara komisyonda değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca şimdiye kadar hiç denenmemiş bir yöntem daha denendi. Kendi teşkilatımızda yaptığımız temayül yoklamaları dışında, bir de partimize oy vermiş olsa da olmasa da üye olsa da olmasa da bütün sivil toplum kuruluşlarına açık bir temayül yoklaması daha yaptık. Burada da kimse ‘AK Parti üyesi misiniz’ diye bir soru yöneltmedi. 113 bin STK temsilcimiz, bu oylamada oy kullandı. Önümüze bütün bu verileri alıyoruz. Bütün bu veriler ışığında hem temsil kabiliyeti yüksek birçok alanda hem teşkilatı temsil hem milletimizi temsil hem de Meclis’te alacakları görev itibarıyla yoğun bir değerlendirme yapıyoruz. İnşallah 7 Nisan akşamı bunu tamamlayacağız.”

“Bu listede yer alsın almasın, partimize adaylık için başvurmuş bütün aday adayları çok kıymetlidir” diyen Davutoğlu, hepsine bir kez daha teşekkür ettiğini söyledi. Davutoğlu, “Aday adaylığı başvurusunu yaptıktan itibaren de partimizin doğal üyeleridir ve doğal temsilcileridir. Onları da eğer aday olamazlarsa, olmamışlarsa başka faaliyetlerde tabii değerlendirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Seçim beyannamelerine de değinen Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bir taraftan Strateji Grubumuz var beyannamesi üzerinde çalışan, onlar çalışmaları yürütüyorlar. 7 Nisan’da bu titiz çalışma tamamlandıktan sonra, seçim beyannamesiyle, bir kısmını bizzat da kendim kaleme aldığım seçim beyannamesiyle ilgili olarak, ondan sonraki 2-3 gün içinde yoğunlaşacağız. İnşallah takriben, muhtemelen 14 veya 15 Nisan’da hem adaylarımızın toplu tanıtımını yapacağız hem de seçim beyannamemizi halkımızın takdirine sunacağız.”

Kaynak: http://www.akparti.org.tr/site/haberler/adaylarimiz-14-15-nisanda-tanitilacak/72742#1