İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayları

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri AK Parti’den aday adayları (Yeni başvurular yapıldıkça aday adayları listesi güncellenmektedir…)

Recep UNCUOĞLU

13 Eylül 1970’te Adapazarı’nda doğdu. Babası eski Adapazarı Belediye Başkanı Cevat Uncuoğlu, annesi Müzehher Uncuoğlu’dur.

İlk – orta ve lise öğrenimini Adapazarı’nda tamamladıktan sonra Şubat 1992 yılında İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi ve ardından 1992 yılında  İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsü İnşaat İşletmeciliği İhtisas Programından mezun oldu.

1993-1994 yılları arasında askerlik hizmetini ifa etti. 2002 yılına kadar Türk Telekom Sakarya Global İhalesi şantiye şefliği ve proje müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2005-2006  yılları arasında  AK Parti Adapazarı Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği daha sonra 2008 yılı  sonuna kadar AK Parti  Sakarya İl  Yönetim Kurulu Üyeliği ve  22 Temmuz 2007  Milletvekilliği Genel Seçimlerinde İl SKM Başkanlığı görevlerinde bulundu.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Adapazarı ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçildi. Adapazarı Belediyesi  İmar ve Tetkik Komisyonu Başkanlığı  ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

3  Kasım  2009   tarihinden  07 Şubat  2015 tarihindeki 5. Olağan İl Kongresine kadar 2 dönem AK Parti Sakarya İl Başkanı olarak görev yaptı.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti Sakarya Milletvekili seçildi.

21 Mayıs 2017 tarihinde yapılan AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi seçildi.

2002 yılından bu yana kadar inşaat taahhüt ve mühendislik işleri ile ilgili faaliyet göstermekte olan İnşaat Mühendisi Recep Uncuoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ayhan Sefer.ÜSTÜN

21 Ağustos 1970’te Adapazarı’nda doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Zeynep’tir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. İlim Yayma Cemiyeti Sekreterliğini yürüttü. İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Sakarya Şubesinin Kurucu Üyeliğinde bulundu. Adapazarı Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliğine seçildi.

22, 23 ve 24. Dönemde Sakarya Milletvekili seçildi. 24. Dönemde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı oldu.

Orta düzeyde Almanca bilen Ayhan Sefer Üstün, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ali İhsan YAVUZ

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 7 Temmuz 1969’da Trabzon Yomra’da doğdu. Babasının adı Rafet, annesinin adı Emine’dir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Sakarya Müftülüğünde çalıştı. Serbest avukatlık yaptı. Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği üyesidir. Az düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Yavuz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerinde AK Parti’den yeniden milletvekili seçildi.

TBMM Adalet Komisyonunda görev aldı.

AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu.

2017 yılında AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı’na getirildi.

Şaban DİŞLİ

22 Şubat 1958’de Sakarya Geyve’de doğdu. Babasının adı Aslan, annesinin adı Saniye’dir.Bankacı; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını New York Eyalet Üniversitesi’nde Matematiksel Ekonomi alanında tamamladı. Harvard Üniversitesi’nde üst düzey yöneticilik programına katıldı.Hollanda’da Banka Genel Müdürlüğü yaptı. Yurtdışı Bankalar Birliği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.22 ve 23. Dönemde Sakarya Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. 24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Grubu Üyesi oldu.Çok iyi düzeyde İngilizce, Fransızca ve Hollandaca bilen Dişli, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa.İSEN

Prof. Dr. Mustafa İsen 1953’de Adapazarı’nda doğdu.

Çorum İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.

Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.

1981 -1983 yılları arasında Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi Doğu Dilleri Bölümünde öğretim elemanı olarak görev yaptı.

1983’de Yrd.Doç., 1988’de Doç., 1994’de ise Profesör oldu.

Gazi Üniversitesi Türkçe Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanlığı (G.Ü. TÖMER) görevinde bulundu.

Prof. Dr. İsen, Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde müdürlük, Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık yaptı.

2000 yılında Başkent Üniversitesi’ne Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kurdu.

17 Aralık 2002 tarihinde Kültür Bakanlığı Müsteşarlığına, 17 Haziran 2003 tarihinde de Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığına atandı.

2007–2014 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği yaptı.

15 Nisan 2010 tarihinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliğine ikinci kez atanan Prof. Dr. İsen’in Türk Edebiyatı ve Balkanlarda Türk kültürü ile ilgili yayımlanmış çok sayıda makale ve bildirisi bulunmaktadır.

YÖK Genel Kurul Üyeliği de yapan Prof. İsen, Türk Dünyası Akil Adamlar meclisinde Türkiye’nin Aksakalı’dır.

Eylül 2014 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirildi. Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığı görevinden istifa ederek AK Parti’den aday adayı olan Prof. Dr. Mustafa İsen 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Sakarya Milletvekili seçildi.

Prof. Dr. İsen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ender SERBES

1977 Sakarya‘da doğdu. İlköğrenimini Sabiha Hanım ilkokulunda, orta öğrenimini ise İngiltere’nin East Sussex bölgesi, Buckswood Grange okulunda yatılı olarak gördü. Yükseköğrenimini yine İngiltere’nin  Oxford şehrinde bulunan St. Clare’s okulunda Uluslararası Bakalorya kurunu tamamladı. Ayrıca Kabartay Balkar Devlet Üniversitesi’nden İşletme alanında Yüksek Lisans diploması aldı. 2011 yılı seçimlerinde AK Parti’den Sakarya 7. sıra milletvekili adayı olarak gösterildi. Evli ve 3 oğlu olan Ender Serbes iyi derecede İngilizce ve Rusça ayrıca başlangıç seviyesinde Çince biliyor.

Mustafa AK

1956 yılında Adapazarı’ında doğdu. İlk-Orta ve Lise öğrenimini Adapazarı’nda tamamladıktan sonra, Haziran 1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.
1978-1998 yılları arasında Adapazarı’nda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendi işyerinde faaliyet gösterdi. 1998 Yılında TURMOB tarafından açılan Yeminli Mali Müşavirlik sınavını kazanarak,1999 yılından bu yana Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak olarak faaliyet göstermekte.
1987-1995 yılları arasında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliği, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkan vekilliği görevlerinde bulundu.
1996-2008 yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde mesleki konularda  öğretim görevlisi olarak ders verdi.
2004-2006 yılları arasında Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda TESMER eğitimciliği görevinde bulundu.
2006-20014 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu İl Gözlemciliği yaptı.
2009-2011 yılları arasında AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nda Mali ve İdari İşler Birim Başkanı olarak İl Başkan Yardımcılığı daha sonra 2011 tarihinde 2. Olağan Kongrede AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı görevine seçildi.
2014 yılında yapılan 3.Olağan Kongrede AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı’na ikinci kez seçildi.
Mustafa Ak, evli ve 3 çocuk babasıdır. marmarabasin

Semiha.BAFRALIOĞLU

1969 Yılında Sakarya’nın Erenler İlçesi Reşitbey Köyü’nde doğdu. 1990 yılında Tacettin Bafralıoğlu ile evlenen Semiha Bafralıoğlu Mertcan ve Özberk isimli iki çocuk annesidir. Erenler İlçe merkezinde ikamet eden Bafralıoğlu; siyasi hayatına AK Parti ile başlayan Bafralıoğlu; 15 yıldır siyasetin değişik kademelerinde görevlerde bulundu. Siyasete atılmadan önce Erenler İlçesi’nde birçok okulda okul aile birliği başkanlıkları görevlerinde yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Durmak yok yola devam” mantığını kullanarak, AK Parti Erenler İlçe Teşkilatının kurucularından olmuştur. Daha sonra partisinin İl Teşkilatında çeşitli birim başkanlıkları görevlerinde bulundu. 2015 yerel seçimlerinde Erenler Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. ‘Bizi yükselten dinimize karşı duyduğumuz aşktır’ sözü ile yola çıkan Bafralıoğlu; 24 Haziran yapılacak olan Başkanlık ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Milletvekili olmak için aday adaylığı ile yola çıktı.

Ziya CEVHERLİ 

1960 yılında Hendek ilçesinin İkramiye Mahallesinde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. 1980-1981 öğretim yılında Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´ne girmeye hak kazandı. 1984-1985 öğretim yılında İlahiyat Fakültesi´ni bitirdikten sonra 1986 yılında mezun olduğu liseye meslek dersleri öğretmeni olarak tayin oldu.marmarabasin

1987 yılında Müdür Yardımcılığına atandıktan sonra 1990 yılında Müdür Başyardımcısı oldu. 16 Nisan 1996 tarihinde aynı okulda müdürlük görevine getirilmesinin ardından bu görevini 2 Eylül 2008 tarihine kadar sürdürdü. 2 Eylül 2008 tarihinde Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. Ziya Cevherli halen görevini sürdürmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Nuray SAĞIROĞLU

1971 Yılında Balıkesir doğan Nuray Sağıroğlu, 1993 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.
Çalışma hayatına 1995 yılında, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Müfettiş, şube müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2009 yılında görevinden ayrılarak, Montreal/KANADA’da dil eğitimini tamamlayarak, Concordia Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi Programına devam ederken aynı zamanda, Montreal’de gıda sektöründe hizmet veren aile şirketinde de görev yaptı.
2011 yılında Kanada’dan dönerek, 2004 yılından beri Sakarya’da Özel Eğitime muhtaç bireylere yönelik eğitim veren Özel Eğitim Okulunun yönetimini üstlendi ve halen de bu görevini sürdürmektedir.
2012 Şubat ayında Akparti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığı’nda Ekonomi İşler Başkanı, 2012 Haziran ayında yapılan Sakarya İl Kongresi ile İl Yönetim Kurulu üyeliği ve İl Dış İlişkiler Başkanı görevlerini üstlenmiş ve Şubat 2015 ayına kadar bu görevlerini sürdürmüştür.
2015 yılında 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı oldu.

Ali İNCİ

6 Ekim 1959 tarihinde Hendek´te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hendek´te tamamlandıktan sonra, 1980 yılında Adapazarı İmam Hatip Lisesi´ nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Spor Akademisi Bölümü´nü 1984 yılında bitirdi. Mardin, Diyarbakır ve Hendek´te Beden Eğitimi öğretmenliği yaptı. Ali İnci, 1991 yılında Refah Partisi Hendek İlçe Başkanı olarak siyasi yaşama atıldı. 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden aday olan İnci, yüzde 28 oy alarak Hendek Belediye Başkanı oldu. Ali İnci, AK Parti’de 25. dönem Sakarya Milletvekili seçildi.

Recep HACIEYÜPOĞLU

1 Ekim 1968 doğumlu olan Recep Hacıeyüpoğlu, lisans eğitimini 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1992 yılından bu yana serbest avukatlık mesleğini sürdüren Hacıeyüpoğlu, 2002 – 2006 yılları arasında İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliği, 2002 – 2006 yılları arasında MAZLUMDER Sakarya Şube Başkanlığı ve MAZLUMDER Genel İdare Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2004 – 2006 yılları arasında Sakarya Barosu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Recep Hacıeyüpoğlu, 2006 – 2008 yılları arasında Sakaryaspor Kulüp Başkanlığı’nı yürüttü. 2007 yılında itibaren Sakarya Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın (SAKVA) Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Hacıeyüpoğlu, 2008 – 2012 yılları arasında Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 2012 yılında ise Sakarya Barosu Başkanlığına seçilen ve bu görevi iki yıl devam ettiren Recep Hacıeyüpoğlu, 7 Haziran’da gerçekleştirilecek Genel Seçimler için AK Parti’den milletvekili adayı gösterildi.

Av. Ayşe Özkul ERDEM

1975 Malatya doğdu. İlk ve ortaokulu Malatya’da, liseyi Erzurum SSK Sağlık Meslek Lisesinde okudu. 1993-1997 arasında Ankara ve İstanbul illerinde Hemşire olarak görev yaparken aynı dönem içerisinde İstanbul- Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni okuyarak mezun oldu. 2000 yılında İstanbul Barosu’na bağlı Avukat olarak çalışmaya başlamış ve Hekimlik yapan eşinin görevi nedeniyle Sakarya’ya yerleşti.marmarabasin.com

2011 yılında bir süre AK Parti Adapazarı Kadın Kolları yönetiminde yer aldı, 15 Haziran 2012 yılında yapılan İl Kongresi ile Recep Uncuoğlu Başkanlığında, Ak Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini aktif olarak ifa etmiştir. 2014-2015 arası Seçim İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevi ile Mart 2014 Yerel Seçimleri ve Ağustos 2014’de de Cumhurbaşkanı İl Temsilcisi (Vekili) sıfatı ile Cumhurbaşkanlığı Seçimini yürütmekte görev aldı.

Kendine ait Hukuk Bürosunda Avukatlık yapmakta olup ayrıca Sakarya Adli Yargı Bölgesinde Resmi Uzlaştırmacılık da yapmaktadır. Noterlik Belgesi, Arabuluculuk Sertifikası ile mesleki alanlarda pek çok eğitim sertifikası olup, orta derecede İngilizce bilmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Av. Mehmet AKYAZICI

1975 yılında Sakarya Akyazı’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Akyazı’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında Ankara Barosu’nda avukatlık stajını tamamladıktan sonra 2000 yılından itibaren Sakarya’da serbest avukatlık görevinde bulundu. BOTAŞ ve İPRAGAZ AŞ’nin bölge avukatlık görevlerini yürüten Akyazıcı, halen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği görevini yürütmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ahmet ORHAN

1985 yılında doğdu. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. 2011 yılında ESA Proje Park Firmasını kurdu. Bolu Highway Outlet’te hizmet veren Gönül Kahvesi işletmeciliğini yaptı.

Ekrem YÜCE

1954 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesi Çengel Köyü’nde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da bitirdi.  Lise öğrenimlerini ise Kırklareli Atatürk Lisesi ile Adapazarı İmam-Hatip Okulunu bitirdi. Yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde Yüksek Mühendis olarak tamamladı.

DAHA ÖNCE BULUNDUĞU GÖREVLER

Kırklareli, Erzurum ve Adana gibi illerimizde Diyanet Teşkilatı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlarda devlet memurluğu (1975 – 1978)

Askerlik Hizmeti (Yedek Subay) (1985-1986)

Adapazarı Merkez Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı

Çaykur Araştırma Enstitüsü Teknoloji Kısım Müdürlüğünde Mühendis ve Çiftlik Çay Fabrikasında Kısım Müdürlüğü (1997 – 1998)

Karadeniz Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümünde Okutman

Adapazarı Erenler Belediye Başkanlığı (1999 – 2003)

Çaykur Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür (2003-2011)

Rize Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümünde Okutman (2005 – 2011)

Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (KAMU-İŞ) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği (2003 – 2011)

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyeliği, As Başkan, İkinci Başkan ve Başkan Vekilliği (2004 – 2011)

Çaykurspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kulüp Başkanlığı (2004 – 2011)

Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği (2009 – 2011)

Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği (2006 – 2011)

Türkiye Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve As Başkan (2007 – 2009)

Çaykur Sosyal Dayanışma ve Kültür Vakfı Başkanlığı (2003 – 2011)

Rize Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği (2003 – 2011)

Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği (2003 – devam ediyor)

Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği (2008 – 2011)

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşaviri 2011-2012)

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı (2012 –2018)

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24. Dönem Milletvekili Seçimleri için Sakarya’da AK Parti milletvekili aday adayları temayül yoklamasında Bin 74 oy alarak  ikinci olan Ekrem Yüce 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti’den Sakarya Milletvekili aday adayı oldu.

Ekrem Yüce evli ve 2 çocuk babasıdır.

Muhammet AZAP

27.08.1993 Sakarya Kocaali doğumludur.

İlk ve orta öğrenimini Adapazarı Mithatpaşa Şehit Ahmet Akyol İlköğretim Okulunda, lise eğitimini Erenler Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinde tamamladı. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde üniversite hayatına başlayan Azap, aynı yıllarda AK Parti Adapazarı Gençlik Kollarında aktif görev aldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünü tamamlayarak Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçiş yaptı. Bu üniversitede 3. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam eden Muhammet Azap aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimini sürdürüyor.

Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif görevler alan Azap, sırasıyla Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Adapazarı İlçe Başkan Yardımcılığı, MTTB Adapazarı Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen Milli Türk Talebe Birliği’nde İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Sezai AKYOL

Nuri OKTAY

Abdullah MERT

Şahin KARAASLAN

Mahmut TANDOĞAN

Murat BAYRAK

Mustafa TUNCER

Şeyma ÜRDEM

1991 Sakarya doğumlu olan Şeyma ÜRDEM, lisans eğitimini Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kimya (İngilizce) bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Nanobilim ve Nanomühendislik (İngilizce) anabilim dalında tamamlamış olup, halen Sakarya Üniversitesi’nde aynı anabilim dalında doktora eğitimine devam etmektedir. TÜBİTAK, COST başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası projede yer almıştır. Doktora çalışmalarını yerli savunma sanayii üzerine gerçekleştiren Ürdem, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Eğitim hayatının yanı sıra, 3 yıl da Ak Parti Adapazarı teşkilatında gençlik kollarında ekonomi ve mali işler başkanlığı, yerel yönetimler başkanlığı ve Ar-Ge birim başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Serpil BAŞER

Av. Erhan DURSUN

Osman ÇELİK

Cem Sahir İSLAM

Feyza Nursel AKŞİT

Ramazan Serhoş

Cihan SARAÇ

Ekrem DURAN

Nur GÜLŞAN

Recep YILDIRIM

Enes ERKAN

Ali İhsan BİLALOĞLU

Halil İbrahim BAŞAR

1984 yılında Sakarya’da doğdu. Babası Hüseyin Başar ve annesi Sevgi Turhan Başar’dır. İlkokulu Hakkı Demir İlkokulu, Orta Okulu Adapazarı İmam Hatip Lisesi, Lise öğrenimini ise Ankara Özel Ferda Koleji ve Adapazarı Atatürk Lisesinde tamamladı. Erciyes Üniversitesinde İktisat eğitimi aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Mühendislik Yönetimi alanında tez çalışması yapmaktadır. Yaşamının büyük bölümü Serdivan, Adapazarı, Karasu ve Nevşehir’de geçti.
Girişimci ruhu onu sabit bir işte çalışmak tercihinden hep uzak tuttu. Başlanan işi en kısa zamanda, en verimli şekilde yapabilmenin, faydayı arttırmanın ve sonuçlandırabilmenin ancak proje sistemli çalışılması ile mümkün olacağına inandı. Ne zaman bir sorun ya da ihtiyaç ile karşılaşsa proje üretmek için çabaladı.
Sanayi, teknoloji, tarım, hayvancılık, turizm, sivil toplum, sosyal sorumluluk, ticaret, perakende, kurumsal yönetim ve bölge planlama alanlarında 70’e yakın proje hazırladı, yönetti ve sonuçlandırdı. Bu projelerde birçok yatırımcı, uzman, akademisyen, iş adamı, kamu görevlisi ve toplumun her kesiminden insanla çalışma imkânı buldu. Son yıllarda tüm çalışmalarını kurumsal sistemler, yapay zeka, endüstri 4.0. ve toplumsal gelişim üzerine yoğunlaştırmıştır. Sakarya’nın teknoloji merkezli sanayi ve toplumsal büyümesi üzerine güçlü bir ekip ile projeler geliştirmektedir.

Başbakanlık’a bağlı Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı GSGP Projesinde lider, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Özel Kaleminde danışman, Nevşehir Üniversitesi Projeler Koordinatörlüğü’nde projeler sekreteri, Kapadokya AVM’DE bir Spor ve Yaşam Merkezinin kurucu işletme Müdürlüğü, AHD Proje Danışmanlık Eğitim Araştırma Şirketi’nin Kurucusu ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.

Sakarya TEKNOKENT’TE bir Ar-GE firmasına danışmanlık yaptı. Türkiye’nin lider Çelik üreticilerinden olan bir sanayi kuruluşunun Sakarya Karasu Tesislerinde Strateji ve İş Geliştirme Mühendisi görevi ile Yön. Kur. Başkan Yardımcısına bağlı olarak Kurumsal gelişim alanında birçok projede yer aldı.
Çocuk yaşlardan itibaren sivil toplum çalışmalarında yer aldı. İslami, milli ve manevi hassasiyetlere sahip birçok camiada bulundu, faaliyetlerde aktif olarak rol aldı. Halen Birlik Vakfı Sakarya Şubesi Genel Sekreterliği görevi ile Birlik Vakfı’nın BİRARK Teknoloji Şirketinin Kurucusu ve Genel Müdürlüğü’nü yapmaktadır.

Lütfü BAYRAKTAR

Sakarya Kocaali’de doğdu. Bursa Uludağ Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü´nden mezun olduktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi´ni bitirdi. Serbest Avukat olarak çalışma hayatına başladı. Sakarya Üniversitesi´nde işletme dalında tez çalışması yaptı. Lütfi Bayraktar bir dönemde Ak Parti Kocaali İlçe Başkanlığı yapmıştır. 01.12.2007 tarihinde yapılan Fiskobirlik Genel Kurulunda Yönetim Kuruluna seçilmiştir. Lütfi Bayraktar evli ve iki çocuk babasıdır.

Halime Aykılıç YENİ

1976 yılında Sakarya’da doğdu.

İlk, orta ve Lise Öğrenimimi Sakarya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesinden 1999 yılında Diş Hekimi olarak mezun oldu. 1999-2000 yılları arası Sultanbeyli Belediyesinde, 2000-2011 yılları arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Diş Hekimi olarak çalıştı. 2000 yılından itibaren de aynı zamanda kendisine ait Diş Muayenehanesinde Diş Hekimliği yapmaya devam ediyor. 2 dönem AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunurken aynı zamanda AK Parti Sakarya EKM Başkanlığı yaptı.  Yurt içi ve yurtdışı eğitimlere katılarak sertifikalar aldı. Sakarya KADEM üyeliği ve faaliyetleri ile Sakarya KIZILAY yönetimi ve faaliyetlerim devam etmekte olan Halime Aykılıç Yeni Evli ve 2 çocuk annesi. Yabancı dil olarak  İngilizce bilmekte.

Bilgehan DOĞRU

9 Şubat 1970 yılında doğdu.
Balıkesir Gönen İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1988 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu.

1993 yılında Sakarya’da diş hekimi olarak çalıştı. 1995 yılında Diş Hekimi Haluk Doğru ile evlendi. 1999 Marmara depreminde eşi Haluk Doğru’yu kaybetti. 2006 yılına kadar Sakarya’da diş hekimi olarak çalışmaya devam etti.

2007 yılından itibaren kamuda diş hekimi olarak görev yaptı.

2012 yılında Beykent Üniversitesi Hastane ve sağlık kurumları yönetimi yüksek lisansını tamamladı.
2012 yılında Ümraniye İlçe Sağlık Müdürlüğünde Özel Sağlık Hizmetleri, Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü olarak görev yaptı.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili 7. Sıra adayı oldu.
2017 yılında Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastanesi Başhekimliği görevine atandı

24 Haziran 2018 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için AK Parti’den Sakarya Milletvekili aday adayı oldu.

Bilgehan Doğru 1 çocuk annesidir.

Ernur TOÇ

1982 da Sakarya’da doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. 2006 yılında Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Kent Çalışmaları ve Yönetimi Yüksek Lisans Programını bitirdi.

2007 yılında Adapazarı B elediyesinde görev yapmaya başlayan Ernur Toç Özel Kalem Müdürlüğünde ve Adapazarı Kent Konseyi Kurucu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2011 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Başkan Danışmanı olarak çalışmalarını yürüttü.

Siyasete Adalet ve Kalkınma Partisinde İl Gençlik Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Yönetim Kurulu üyeliği ve 2011 yılı 24. Dönem Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Milletvekilli aday adayı olan Ernur TOÇ iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sevda YILMAZ

1972 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Erzurum da doğdu. 1989 Adapazarı Atatürk Lisesi mezunu. Aslen Bulgaristan muhaciri olup, dedesi Rahmetli Hacı Mustafa Çalışkan’dır. 1993 yılında Edirne Trakya Üniversitesi Müh Mimarlık Fakültesinden Yüksek Mimar olarak mezun oldu. 4 yıl serbest mimar olarak kendi ofisinde çalıştı. 1997 yılında Bayındırlık ve İskan Bakanlığında Yük. Mimar kadrosunda devlet memuru oldu. Eş durumu nedeniyle Edirne, Erzurum, Manisa, Kars , Kocaeli illerinde Mimar, Şube Müdürü, Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında tüm kamu binalarının proje ve inşaat kontrol yürütücülüğünü yaptı.2007-2011 yıllarında memleketi Sakarya’dan AK Parti Milletvekili aday adayı olarak gönül verdiği partisinde buluştu.Kars Kafkas Üniversitesi ve Ankara Gazi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. 2012 yılında Bakan Ahmet Arslan’ın referansıyla Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı AYGM Liman Etüt Proje Dairesi Başkanlığına geçti. Üç tarafı denizlerle çevrili Ülkemizin her kıyısına sayısız Yat limanı, Yük Limanı, Balıkçı barınağı, Tekne Yanaşma Yeri proje ve proje inşaat kontrollüğü yaptı. Denize bağlantısı olan denize dolgu ile yapılan Ordu Giresun havaalanının proje inşaat kabul heyetinde yer aldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın hayali olan Kanal İstanbul Projesi etüt,  fizibilite, fikir çalışmalarında yer aldı. 2018 Ocak ayında çalışma ve projelerinin ödülü olarak, Bakan Ahmet Arslan’ın taktiri ile Antalya Ulaştırma Bölge Müdür Yardımcısı olarak atandı.


Yeni başvurular yapıldıkça aday adayları listesi güncellenmektedir…


2 Yorum

 1. KEMAL AYYILDIZ KEMAL AYYILDIZ

  ALİ İNCİ
  en çalışkanı ve başarılısıdır.
  Hendek onunla birlikte çağ atladı.
  Gelip gören anlar gerisi boş laf..

 2. naci koroglu naci koroglu

  valla m h p nin adayları daha güçlü gözüküyo a k p ye göre a k p vekilleri artık misyonunu doldurdular hiçbişey yapmadılar keselerini doldurdular başkabişey yok işyok hizmet yok bide zafer sarhoşlugu var ukalalık var burunlarınındibini görmüyorlar bu seçide ikaz oyu vermeliyiz kendilerine gelsinler

Yorumlar kapatıldı.