Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7068
  % -0,39
 • EURO
  6,3226
  % 0,27
 • ALTIN
  275,4413
  % -0,21
 • BIST
  101.447
  % -1,11
AK Parti’de ne oluyor?

AK Parti’de ne oluyor?

AK Partide herşey, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs 2017 tarihinde yeniden AK Parti  Genel Başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM’deki ilk kez katıldığı grup toplantısında ‘il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha […]

Booking.com

AK Partide herşey, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs 2017 tarihinde yeniden AK Parti  Genel Başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM’deki ilk kez katıldığı grup toplantısında ‘il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ekiplerle inşallah 2019’a hazırlanmamız gerekiyor’ diyerek AK Parti’de değişime gidileceğinin mesajı ile başladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Metal Yorgunluğu’ mesajının ardından başta Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir olmak üzere bazı büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları istifa etti. Birçok belediye başkanı hakkında istifa edeceği spekülasyonları yapıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 16. Kuruluş Yıldönümünde yaptığı konuşmada ‘Yeni bir süreç. Bütün bunlar bir tasfiye harekatı değildir, bu böyle bilinmeli. Bir bayrak yarışı olarak gördüğümüz bu hizmet kervanında görev değişimi gayet tabiidir. Esasen AK Parti çatısı altında ülkeye ve millete hizmet etmek için hiçbir unvana, hiçbir özel görevlendirmeye de ihtiyaç yoktur. Kendini bu büyük ailenin bir mensubu olarak gören herkes partisi ve ülkesi için elinden geleni yapmıştır ve inanıyorum ki yapmaya da devam edecektir. Teşkilatlarımızdaki değişim ihtiyacını vurgulu bir şekilde dile getirmemizin sebebi 2019’a kadar yürütmemiz gereken hazırlıklarımızdır. Bunun için de gayretli olmamız lazım. FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle iltisaklı kişileri partimizden uzak tutmak ise hepimizin en başta gelen görevidir. Bu konuda en küçük bir gevşekliğe müsamaha göstermemeliyiz” diyerek yapılan değişiklerin nedenlerini sıraladı.

24 Haziran 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. döneminin 600 yeni üyesinin belirlendiği seçim öncesi AK Parti siyasi aktörlerinde değişime gitti. Milletvekili seçimlerinde bir çok ilde yeni milletvekili adayları sıralamalara girdi. Çok konuşulan 3 dönem kuralı bozulmadı ve bu kurala takılanlar milletvekili adayı olamadı.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan genel seçimle, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan kabinede alışılmışın dışında meclis dışından isimler bakan oldu.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde bir çok il ve ilçede AK Parti İl ve İlçe Başkanları, milletvekili aday adayı oldu, çoğu aday gösterilmedi.

Yine 31 Mart 2019 Yerel seçimleri için belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için bir çok AK Partili il/ilçe yöneticisi, belediye başkan yardımcıları başvuruda bulundu. AK Parti tarafından açıklanan birçok belediye başkanlığı için mevcutların, adaylık için başvuranların ve beklenen isimlerin dışında yeni isimler aday gösterildi.

Tüm bu göstergeler sonucunda AK Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde siyaset kurumunu, milletle devleti kucaklaştıracak, vatandaşların değerlerini, talep ve beklentilerini esas alarak gönüllere hizmet edecek, ülke gerçekleri ile tutarlı ve güven verici projeler üretecek, çözüm odaklı siyaset yapacak, yeni il/ilçe başkanları ve belediye başkan adayları ile dönüşümü tamamlayarak 2023’e yeni siyasi aktörlerle hazırlanacağını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?