İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alemdar: Sakarya Bilim Merkezi ve Planetaryum şehre çok yakışacak

Sakarya Bilim Merkezi ve Planetaryum projesinin detaylarını kamuoyuna açıklayan Başkan Adayı Alemdar, “Atölye ve laboratuvarlarımızda; bilim üreten, girişimcilik ruhu kazanan gençler yetişecek. Deneyler yapılacak, uygulamalı etkinlikler ile bilim ve teknolojide farkındalık oluşacak. Teknolojiden astronomi ve havacılığa, doğa bilimlerinden matematiğe, fizikten kimyaya, tasarıma ve robotik kodlamaya kadar geniş yelpazede atölyeler olacak” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, projeleri arasında yer alan Bilim Merkezi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilim Merkezi ile birlikte planetaryum da inşa edeceklerini açıklayan Alemdar, adeta bir eğitim kampüsü olacak projeden büyük heyecan duyduğunu kaydetti. Alemdar, çocukların ve gençlerin bilimle, teknolojiyle buluşacağı merkezde nice isimlerin yetişeceğini belirtti.

Çocuklar ve gençler için Sakarya Bilim Merkezi

Sakarya Bilim Merkezi projesinin bilim insanlarının yetişmesine fırsat sunacağını ifade eden Başkan Adayı Alemdar, “Milli Teknoloji Hamlesi çocuklarımızın, gençlerimizin bilime ve teknolojiye olan ilgisini gözler önüne serdi. Bu ilgiye kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Projelerimizi hazırlarken çalışma arkadaşlarıma Sakarya’ya bir Bilim Merkezi kazandırmamız gerektiğini ifade ettim. Hazırlığımızı yaptık ve projemizi açıkladık. Ayrıca bir planetaryuma da projemizin içerisinde yer verdik. İnşallah milletimizin desteğiyle göreve geldiğimizde hızla hayata geçireceğimiz projelerden biri de Sakarya Bilim Merkezi olacak” dedi.

Deneyler, uygulamalı eğitimler ile kâşifler yetişecek

Projenin detaylarına da açıklamalarında yer veren Başkan Adayı Alemdar, “Atölye ve laboratuvarlarımızda; bilim üreten, girişimcilik ruhu kazanan gençler yetişecek. Deneyler yapılacak, uygulamalı etkinlikler ile bilim ve teknolojide farkındalık oluşacak. Tematik sergiler, açık hava sergileri, gözlem alanları, laboratuvarlar ile çocuklarımız, gençlerimiz keşfe çıkacak. Teknolojiden astronomi ve havacılığa, doğa bilimlerinden matematiğe, tasarıma ve robotik kodlamaya kadar geniş yelpazede atölyeler olacak” diye konuştu.

Hayal eden, araştıran, geliştiren ve üreten bireyler

Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Bilim Merkezi ile gelecek nesillerimize ilham olacağız. Tüm düşüncemiz, ümidimiz bu merkezde nice isimlerin yetişmesidir. Ülkemizde bilime ve teknolojiye yönelik atılan adımları inşallah biz de Sakarya olarak destekleyecek, şehrimizden hayal eden, araştıran, geliştiren ve üreten bireylerin yetişmesine katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın