18.6 C
İstanbul

Ali İnci ‘Paralel Yapı ile mücadele önemli’

- REKLAM -

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Ali İnci,  Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Geyve Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek sahada çalışan mahkûmlarla görüştü.

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Ali İnci, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı ziyaret etti. Kaya ile birlikte gündemi değerlendiren Ali İnci, daha Sonra Belediye Başkanı Murat Kaya ile birlikte Geyve Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Paralel yapı ile mücadele

Burada muhtarlarla sohbet eden İnci, AK Parti iktidarı ile Türkiye’de bir devrin başladığını ifade ederek, “ 3 Kasım 2002’de ’Her şey Türkiye İçin’ diyerek yola çıkan AK Parti, yeni Türkiye’ye giden yolda yükselen demokrasisi, güçlü ekonomisi, bölgesel ve küresel güç olma hedefi ile yoluna devam ediyor. Darbeciler 28 Şubat için 1000 yıl sürecek diyorlardı, bekledikleri gibi olmadı. Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi gibi tartışmalar var. 17-25 Aralık darbe girişimleri başarılı olsaydı bugün bunları konuşamazdık. Paralel Yapı ile mücadele bunun için önemli.”dedi.

Yereli iyi bilmek lazım

Ali İnci sözlerine şöyle devam etti: “Yerelde ki yöneticiler ile uyum içinde değilseniz, Sakarya için projeler üretemezsiniz. Şehrin tüm katmanlarını kuşatan bir, beraberlik içerisinde olmalısınız. Ancak bu şekilde şehre proje sunabilir, gelişmeyi sürdürebilirsiniz. Milletvekilinin görevi halk, sivil toplum örgütleri, belediyeler ve bürokratlar arasındaki uyumu iyi sağlamaktır. Ondan sonra örnek şehirler zaten ortaya çıkacaktır”. İnci ve Kaya daha sonra Geyve Açı Cezaevi’nde yatan ve sahada çalışan mahkumları ziyaret ettiler.

- REKLAM -
- REKLAM -

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler