İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Babaoğlu’ndan sert açıklama

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu SASKİ Personelinin siyaset yaptığı iddiası ile Akyazı ilçesine görevlendirilmesine tepki göstererek açıklama yaptı.

Yapılan haksızlığın düzeltilmesinin gerektiğini söyleyen MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu “Son zamanlarda Eğitim ve Sağlık personellerinde yapılan haksız görevden almaların yanı sıra şimdi de SASKİ Hendek Şubesinde çalışan bir personelin siyaset yaptığı gerekçesi ile Akyazı’ya görevlendirildiğini öğrenmiş olduk. SASKİ Hendek Şubesinde görevli olan personellerden Fatih Öztürk’ün siyaset yapıyor gerekçesi ile AKP İlçe Başkanı tarafından SASKİ Genel Müdürüne şikayet ettiğini ve Hendek’ten gönderilmesi ile ilgili söylemleri duymak bizleri üzmüştür. AK Parti iktidarı döneminde eğitimde, sağlıkta ve her alanda bu tür hamleler yapılması hiç etik değil ahlaki bir davranışta değildir. Bu tür davranış ve hamleler bizlerin sabırlarını zorluyor. SASKİ Hendek şubesinde ki personele yapılan bu haksızlığın biran önce düzeltilmesini istiyoruz.

Bu nasıl bir zihniyettir ki, AK Parti mitinglerine otobüsler ile Belediye ve SASKİ personelini taşıyacaksınız. Hatta katılmayanlara soruşturma açacaksınız. Şimdi de kalkıp bir personeli siyaset yapıyor diyerek Akyazı’ya göndereceksiniz. Her gittikleri yerde Allah rızasından bahseden AKP yöneticileri sizlere sesleniyorum. Bu yapılan haksızlığı giderin. Yada zamanı geldiğinde bizler düzeltiriz. Bizlerin sabrını sınamayın. Sınamayada kalkmayın. Şimdiye kadar siyaseti ahlaki çerçeveler ve etik kurallar çerçevesinde vatandaşlarımızın sorunları ve taleplerine sahip çıkarak yapmanın gayretini verdik. Ancak görüyorum ki sizler ne etik kurallardan, ne Allah rızasından ne de ahlaki davranışlardan bihabersiniz. Eğitim ve Sağlık alanlarında yaptıklarınız yetmedi şimdi nerede sizinle hareket etmeyen birini bulursanız o insanların ekmeği ile oynamak, gerekirse yerlerini değiştirmek veya çalışma şartlarını ağırlaştırmak peşindesiniz. Bu tür hareketleri biran önce bırakın ve siyaseti siyaset gibi yapın, kapalı kapılar ardından birilerini tehdit ederek bu işleri yapmayın. İnsanların arasına nifak tohumları saçmak yerine birleştirici, adaletli bir siyaset yapın. AKP’liler Hendek’ten Oy isterken Hendeğin menfaatleri için Hendek’li bir milletvekilini Ankara’ya gönderelim diye propaganda yapıyor. Diğer yandan da kendilerinden olmayanı sürgüne gönderiyorlar. Sizin Hendek sevdanız bumudur?” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.