İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Söğüt: Projelerimizin ana teması gençlerimiz

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Özkan ile birlikte  ‘Gençlik Buluşmaları’ kapsamında,  Yarımca Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi

KOCAELİ – Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Özkan ile birlikte  ‘Gençlik Buluşmaları’ kapsamında,  Yarımca Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen buluşmaya Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan ve Yarımca Anadolu Lisesi Hüseyin Aydemir de katıldı.

ANA TEMAMIZ GENÇLER

Gençlerle sohbet ortamında gerçekleştirilen buluşmada projelere de değinen Başkan Şener Söğüt, “2023 yılı bütçemizi 698 milyon TL olarak belirledik. Bunun büyük çoğunluğu yatırımlar için ayrıldı. Tabi yatırımlarımızda da ana unsurumuz gençler oldu. Dijital Kütüphane, gençlik merkezi, kapalı spor salonu, mahalli spor tesisleri, genç Nazende gibi bir çok projemizi hayata geçireceğiz.

HER ŞEY SİZLERİN ELİNİZDE

Sizler için bu adımları atarken sizlerin de unutmaması gereken, Türkiye’nin kaderinin sizin ellerinizde olduğu.. Sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz gereken bir çağa girdik. Bilim ve teknoloji gelecek dönemde çok daha güçlü ve önemli olacak. Gelecek bu anlamda heyecan verici. İnanıyorum ki bu salonda olan, olmayan; tüm gençler, toplumsal ve insani değerlerini koruyarak yarınları inşa edecek” dedi.

SOHBET HAVASINDA GEÇTİ

Aynı zamanda Yarımca Anadolu Lisesi mezunu olan Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Özkan da gençlerle akademik kariyerleri ile ilgili önemli bilgiler verdi. Konuşmalar sonrasında da gençler merak ettikleri soruları sordu, Başkan Söğüt v Prof. Dr. Özkan da cevapladı. Söyleşi sonrasında hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın