‘Kaçan Eski Savcılar İçin Kırmızı Bülten Çıkarılacak’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Valiliği tarafından düzenlenen yemekte sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.

Rize’de STK temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel örgütün önde gelenlerinin kaçmak suretiyle karakterlerini ortaya koyduklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışına kaçıp son olarak Almanya’ya geçen eski savcıları hatırlatarak, “Herkes uluslararası hukukun gereği neyse bunu yerine getirecek, getirmediği takdirde biz de aynen mukabiliyle cevap veririz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir” dedi.

“BENİM HAKKIMDA ‘KAÇIYOR’ DİYENLER ŞİMDİ KENDİLERİ YURT DIŞINA KAÇIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-25 Aralık darbe girişimi sürecinde, Cezayir’e yaptığı resmî ziyarette, kendisi hakkında “kaçıyor” denildiğini hatırlatarak, “Ne oldu? Ben buradayım. Geldiğim zaman havalimanında milletimle nasıl bütünleştiğimi, herhalde sadece Türkiye değil, tüm dünya biliyor, ama bak önce Gürcistan, sonra Ermenistan, şimdi de Almanya. Şimdi Almanya’yı da göreceğiz” dedi. Yurt dışına kaçan eski savcılar hakkında büyük ihtimalle kırmızı bülten çıkarılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kırmızı bültenle beraber Almanya’yı da göreceğiz, bakalım ne yapacak? Oldu oldu, olmadığı takdirde Almanya, bizden herhangi bir suçluyu bundan sonra Tayyip Erdoğan imzasıyla isteyemez, alamaz, vermem. Herkes uluslararası hukukun gereği neyse bunu yerine getirecek, getirmediği takdirde biz de aynen mukabiliyle cevap veririz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Türkiye, topraklarında bir defa ayağa kalkışı farklı olan bir ülke olmuştur” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.