İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Bu Ülke Ne Çektiyse Hazırcılıktan Çekmiştir’

AK Parti Genel Başkanı ve CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Serdivan Spor Salonu’ndaki “AK Parti Sakarya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı”nda konuştu.

Erdoğan, kurulduğu günden beri Sakarya teşkilatı bünyesinde görev yapan, partiye, şehre, ülkeye ve demokrasiye hizmet edenlere teşekkürlerini sundu.

Aday tanıtım toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, “Daha önce iki dönem Serdivan Belediye Başkanlığı son iki dönemdir de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Zeki Toçoğlu kardeşimize şahsım ve Sakaryalılar adına şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki seçimlerde büyükşehirde ve ilçelerde partimizi temsil edecek belediye başkan adaylarımıza Rabb’imden şimdiden muvaffakiyetler diliyorum. Sakarya’nın bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden, gönül belediyeciliğinden yana kullanacağını inanıyorum. AK Parti kadroları bu seçimlerde Sakarya’da daha çok koşturarak, daha çok çalışacak, daha çok insana ulaşacak, inşallah bir kez daha partimizin bayrağını en yukarıda dalgalandıracaktır.” diye konuştu.

Sakarya gelindiğinden Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Türküsü Şiiri’nin hatırlandığını belirten Erdoğan, şiirin “İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya/ Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya/ Su iner yokuşlardan, hep basamak basamak/ Benimse alın yazım, yokuşlarda susamak/ Her şey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir / Oluklar çift, birinden nur akar, birinden kir / Akışta demetlenmiş, büyük, küçük, kainat/ Şu çıkan buluta bak, bu inen suya inat / Fakat Sakarya başka, yokuş mu çıkıyor ne? / Kurşundan bir yük binmiş, köpükten gövdesine / Çatlıyor, yırtınıyor yokuşu sökmek için / Hey Sakarya, kim demiş suya vurulmaz perçin? / Rabb’im isterse, sular büklüm büklüm burulur / Sırtına Sakarya’nın, Türk tarihi vurulur / Eyvah, eyvah, Sakarya’m, sana mı düştü bu yük? / Bu dava hor, bu dava öksüz, bu dava büyük.” dizelerini okudu.

Erdoğan, Sakarya’nın bu dönemde de bu büyük davanın yükünü omuzlamaya talip olduğunu aktararak, kentin yaptığı fedakarlıklara karşılık belediyelerde en iyi hizmete layık olduğunu söyledi.

AK Parti olarak tek amaçlarının Sakarya’yı ve halkını hak ettiği hizmetlerle buluşturmak olduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bunun için 31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Birkaç gündür hatırlatıyorum. Burada tekrar hatırlatacağım. Sadece seçmen kütüklerini sağlam bir şekilde takip ettiğimizde dahi yapacak çok işimizin olduğu ortaya çıkıyor. Mesela askıya çıkan seçmen kütüklerini incelediğimizde… Başkan… Bak seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcımız da burada. AK Parti üyelerinden 504 binin burada kayıtlarının olmadığını gördük. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1,5 milyon kişi içinde de 222 bini AK Parti üyesi. Ayrıca bu seçimde 1 milyon gencimiz ilk defa Türkiye genelinde oy kullanacak. Bu rakamlar Sakarya’da da şu şekilde. İlk defa oy kullanacak kişi sayısı Sakarya’da 12 binden fazla. Bir önceki seçime göre şehre yeni gelen seçmen sayısı yaklaşık 16 bin 500 civarında. Bir önceki seçimde oy kullanıp da listelerde olmayan kişi sayısı yaklaşık 11 bin 500’e yakın. Üyemiz olup da seçmen kaydı bulunmayanların sayısı 6 binin üzerinde.”

Erdoğan, söz konusu rakamların Sakarya ve Türkiye için son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, listelerdeki faklılıkların doğru şekilde takip edilip gereken işlerin yapılmasıyla milletin gönlünde ayrı bir yere sahip olunacağını kaydetti.

Tüm il ve ilçe başkanlarına bir kez daha talimat verdiğini dile getiren Erdoğan, “Seçmen kütüklerinde isimleri yer almayan üyelerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. Buna hazır mıyız? Adres değiştirerek ilinize ve ilçenize gelmiş üyelerimize ne yapacaksınız? Hemen irtibat kuracaksınız. Üyemiz olmayan vatandaşlarımıza da ‘hoş geldiniz’ ziyaretine gideceksiniz. Oy verme hakkı kazanan her gencimize ulaşıp onları siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel hakları konusunda bilgilendirecek, kendilerini partimize siyaset yapmaya davet edeceksiniz. Bunları hakkıyla yerine getirdiğimizde AK Parti’nin 31 Mart’ta önünde yepyeni bir dönem açılacaktır. Sakaya 31 Mart seçimlerinde sandıkları bir kez daha patlatıyor muyuz, gönül belediyeciliğiyle şehrimizi geleceğe taşımak için 31 Mart’a kadar gece gündüz çalışıyor muyuz, Sakarya suları büklüm büklüm burup Türk tarihine yeni altın sayfalar ekliyor muyuz?” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, 31 Mart akşamı da aynı coşkuyu yaşamayı niyaz ederek, “Kardeşlerim biz gittiğimiz her yerde eserlerimizle konuşuruz. CHP… Laf… Öyle mi? Birileri gibi iftiranın, yalanın, çirkefliğin gölgesine sığınmıyor, milletimizle yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı hasbi şekilde paylaşıyoruz. Hamdolsun bugün Karasu’da dev bir tesisim temellerini attık. Bay Kemal inşallah izlemiştir. İzlememişse akşam haberlerinde falan izlesin.” dedi.

Erdoğan, konuşması sırasında gençler tarafından açılan bir pankarta işaret ederek, “Tek kelimeyle nefis. Ne diyor? ‘CHP belediyeciliğinde nefes alamıyorum, maaşımı alamıyorum. Grev, grev, grev.’ Hakikaten CHP belediyeciliği bu. AK Parti belediyeciliğinde elhamdülillah bunların hiçbiri tam aksine yok.” ifadelerini kullandı.

Bir teşkilatın kadınları kapı kapı dolaşıyorsa teşkilatın iktidar olduğunu, gençliğin bir teşkilatın dinamosu olduğunu dile getiren Erdoğan, “Bizde o da var, o da var. Elhamdülillah ana kademe de var. Yanlışa yanlış, doğruya doğru, eksiğe eksik demek, bizim siyaset anlayışımızın temelini oluşturur.” diye konuştu.

Erdoğan, down sendromlu bir kız çocuğuna kendisini ne kadar sevdiğini sordu. Erdoğan, kendisine kollarını açarak yanıt veren çocuğa, aynı şekilde kollarını açıp, “Ben de seni bu kadar seviyorum. Bu benim cici kızım. Tanırım onu.” dedi.

AK Parti iktidarları döneminde Sakarya’ya yapılan yatırımlara değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Biz 16 yılda sadece Sakarya’ya 24 katrilyon lira yatırım yaptık. Herkes bunu bilmeli. Bunu bilmemiz lazım. Marifet, iltifata tabidir. Bay Kemal’in böyle bir derdi yok zaten. Öyle yatırım matırım yok. Onun zaten SSK’da genel müdür olduğu zaman hastanelerimizin hali ortadaydı. Ne durumdaydık belli, ama şimdi sağlıkta farklı bir dönem yaşanıyor tüm Türkiye’de. Biz, ‘4 temel direk üzerinde Türkiye’yi yükselteceğiz.’ dedik yola çıktığımızda. Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Biz, bunlar üzerine ülkemizi yükselttik. Neyle? Ulaşımla, enerjiyle, tarımla, diğer birimler… Eğitimde 3 bin 136 yeni derslik inşa ettik Sakarya’da. Yüksek öğrenim öğrencilerimiz için 9 bin 438 kişilik yurt binalarını hizmete soktuk Sakarya’da. Şehrimize ikinci devlet üniversitesini, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesini kurduk. 28 bin seyirci kapasiteli stadyum, spor salonları, futbol sahaları gibi sosyal tesisler inşa ettik. Tabii Sakarya’nın Süper Lig’e çıkması lazım. Stat var, ama şu anda TFF İkinci Lig’de birinci sırada, yetmez birinci lige çıkması lazım. Son 16 yılda Sakaryalı ihtiyaç sahiplerine 1,3 katrilyon lira tutarında sosyal yardım yaptık. Sağlıkta 17’si hastane, toplam 47 eseri Sakarya’ya kazandırdık Bay Kemal, haberin var mı? 200 yataklı Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin de aralarında olduğu 6 sağlık tesisinin de inşası sürüyor. Ayrıca bin yataklı Sakarya Şehir Hastanemizi şu anda ihale sürecinde, ihalesini yapıp onun da inşaatını başlatacağız. CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, CHP’nin ortakları olanların destekçilerine de sesleniyorum: Gelin bu oyunu bozun. Bak şimdi bir Cumhur İttifakı var ve Cumhur İttifakı’nın karşısında bir illet, bir zillet ittifakı var. Bunlara gereken dersi 31 Mart’ta vermemiz lazım.”

“SAKARYALI KARDEŞLERİMİZİN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE DESTEK VERECEĞİNE İNANIYORUM”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ aracılığıyla 7 bin 362 konutun sahiplerine teslim edildiğini, Sakarya’da 133 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunun 401 kilometreye çıkartıldığını anlattı.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kurtköy-Akyazı kesiminin inşasının süratle devam ettiğini, yap-işlet-devret modeliyle yapılan otoyolun tüm etaplarının gelecek yılın sonuna kadar tamamlanmasının beklendiğini dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Kaynarca, Karasu, Kocaeli Bölünmüş Yolu’nu da tüneliyle birlikte inşallah seneye tamamen hizmete alıyoruz. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı, Sakarya’ya da hizmet veriyor. Bunun yanında Sakarya’da bir hızlı tren fabrikası kurduk. Daha önce yurt dışından alınan hızlı tren setlerini ve modern metro araçlarını artık burada üretiyoruz. Tarihi İpek Yolu’nu raylı sistemle yeniden canlandıracak olan Gebze, Sabiha Gökçen, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Yeni Havalimanı, Halkalı Hızlı Tren Projemiz şehrimizi de kapsıyor. Sakarya sanayi endüstrisi için çok önemli bir proje olan ve yapımı için temeli 1995’te atılan Karasu Limanı’nı tamamlayarak işletmeye açtık. Adapazarı’nı Karasu Limanı’na ve sanayi tesislerine bağlayacak demir yolu projemizin yapımı devam ediyor. Sakarya’da 2 baraj, 1 gölet inşa ettik. Ayrıca 3 baraj ve 5 gölet daha inşa ediyoruz. Çiftçilerimize bugüne kadar toplam yaklaşık 1,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Bu hizmetleri önümüzdeki dönemde daha da artırıp yenilerini etkileyerek devam ettireceğiz. Sakaryalı kardeşlerimizin bundan önce 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart’ta da hizmete devam diyerek, gönül belediyeciliğine destek vereceğine inanıyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayinde geldiği noktanın çok önemli olduğunu vurguladı.

Birilerinin her devirde olduğu gibi ülkenin önünü kesmek için her türlü yola başvurduğunu dile getiren Erdoğan, “İşte bu CHP’liler. Arifiye’deki malum tank fabrikamızla alakalı, burasının bizler Cumhurbaşkanlığı olarak, iktidar olarak ne yaptık? Burada bakın satış değil, özelleştirme değil bu projeyle ilgili daha ileri bir modernizasyon olabilmesi için işletme devri yaptık. Nereye? BMC’ye. 25 yıllığına işletmesini oraya verdik. Ne yapacak? BMC buraya yaklaşık 50 milyon dolar buraya yatırım yapacak. 50 milyon dolar. Daha modern bir tesis olsun ve bu modern tesiste bütün tankların vesaire birçok araç gerecin modernizasyonu burada en ileri şekilde yapılsın.” dedi.

Çalışanların işten çıkarılmayacağını, özlük haklarında düşmenin olmayacağını kaydeden Erdoğan, “İki sene sonra Karasu biter, bunların içerisinden oraya gitmek isteyenler mi olacak? Buyursunlar oraya gitsinler. Ona da mani bir hal yok. Çünkü bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil üzümü yemek.” ifadelerini kullandı.

“BİZE TELSİZ YAPTIRMIYORLARDI”

Türkiye’nin geçmişte savunma sanayindeki bulunduğu durumu hatırlatan Erdoğan, “Düşmanlarımız, hatırlayın bize telsiz yaptırmıyorlardı. Nerede? Kıbrıs’ta. O savaşta. Stratejik ortaklarımız önümüzü kesmeye kalktılar ama sonra Allah lütfetti biz Aselsan’ı kurduk. Şimdi bizim artık telsiz diye bir sorunumuz yok. Aynı şekilde şimdi de tanklarımızı inşallah yapıyoruz. Elimizdeki tanklarımızın bakımlarını da burada yapalım istiyoruz, Karasu’da yapalım istiyoruz. 10 bine kadar 2023’te oraya eleman alınacak. Biz oraya uzaydan eleman getirmeyeceğiz ki. Bu elamanları nereden alacağız? Sakarya; buralardan alacağız. Birileri çıkıyor, bu CHP zihniyeti maalesef bunun önünü kesmeye çalışıyor. Bunlarda vatanseverlik yok, bunlarda yerli, milli olmak diye bir dert yok. Bunların bütün derdi bir yerde bir şeyin temelini mi atıyorsunuz, onun önünü kesmek.” dedi.

“UÇAĞIMIZI YAPACAĞIZ”

Arifiye gibi konularda CHP’yi eleştirince birilerinin rahatsız olduğunu ve hemen suçu başkalarının omuzuna yüklemenin derdine düştüğünü aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

“Halbuki gerçekler gün gibi ortada. Mesela, bildiğiniz gibi hala kendi savaş uçağımızı üretmek için çırpınıyoruz. Yapacağız. Savaş uçağımızı da yapacağız, İHA’ları nasıl yaptıysak, SİHA’ları nasıl yaptıysak, Akıncı’yı nasıl yapıyorsak Allah’ın izniyle uçağımızı da yapacağız. İman ve azim öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır, süt. Böyle bir şey bu. Bir yandan F-35 uçaklarının yapımına ortak olduk diğer yandan kendi eğitim uçağımız Hürkuş’u geliştirdik, öteki yandan geleceğin savaş uçağı konseptini yakalamak için şu anda çalışmalar yürütüyoruz. Halbuki bu ülkede 1930’lu, 1940’lı yıllarda uçak üretiliyordu. Kayseri’de kurulan uçak fabrikası, yurt dışından da siparişler almaya başlamıştı. Fakat dönemin yöneticilerinin ferasetsizliği sebebiyle bu fabrikaya verilen siparişler iptal edilmekle kalmamış ihracat izinleri de o zamanın yönetimleri tarafından askıya alınmıştır. Aynı şekilde Etimesgut’ta tamamen askeri uçak üretimine yönelik bir tesis kurulmuştu. Bu tesise askeri uçak sipariş verilmesi için dönemin Hava Kuvvetleri Komutanına gidenler neyle karşı karşıya kaldı biliyor musunuz? Amerika bedava uçak veriyor denilerek geri çevrildiler. Silah üreten fabrikaları soba üretimine yönelten de aynı zihniyettir. Nuri Killigil’in silah fabrikasının bir sabotajla ortadan kaldırılıp kendisinin şehit edilmesi de tarihimizin bir başka karanlık sayfasıdır. Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşanan tecrübeler ışığında savunma sanayimizde birtakım hamleler başlatılmışsa da maalesef bir süre sonra burada da işler yürümez hale gelmeye başlar. Rahmetli Özal’ın gayretleriyle başlayan bazı kıpırdanmalar da arzu edilen neticelere ulaşamamıştır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hükümet’e geldiklerinde savunma sanayinin stratejik önemini gördüklerini ve bu alandaki projeleri şahsi himayesine alarak yürütmeye başladığını aktardı.

Savunma sanayinin dışa bağımlılığını yüzde 80’lerden yüzde 35’e kadar düşürdüklerini aktaran Erdoğan, “Birileri yine Türkiye’nin savunma sanayinde geldiği noktayı küçümseyerek tıpkı Nuri Demirağ’a yaptıkları gibi müteşebbislerimizi yıldırmak, başka alanlara yönlendirmek istiyor. Hiç kusura bakmasınlar; biz savunma sanayi işinde yer alan bütün girişimcilerimizin yanındayız, arkasındayız ve onlarla beraber savunma sanayimizi çok daha güçlü kılacağız. Şu ana kadar geldiğimiz sınırlı mesafeyle dahi savunma sanayi sektörünün önemini ve uzun vadede ülkemize ne kadar büyük karlar sağlayabileceğini, ne kadar katma değer sağladığını bu süreç içinde gördük. Silahlı, silahsız insansız hava araçlarımız, gemilerimiz, toplarımız, füzelerimiz, zırhlı araçlarımız, haberleşme sistemlerimiz, yazılımlarımız olmasaydı inanın bana bugün bize nefes dahi aldırmazlardı.” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKE NE ÇEKTİYSE HAZIRCILIKTAN ÇEKMİŞTİR”

Bir dönem sadece devlete ait tesislerle savunma sanayi hamlelerini gerçekleştirmeye çalıştığını hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

“Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu gibi bir dizi kurum elbette her şeyimizle dışarıya bağımlı olduğumuz dönemlerde önemli hizmetler ifa etmiştir. Ancak devletin diğer alanlardaki sanayi üretim tesislerinde karşılaştığı sıkıntılar, savunma sanayi kuruluşlarında da karşımıza çıkıyor. Verimsizlik, hantallık, kendini yenileyememe projeleri uzun sürelere yayma ve yüksek maliyetle sonuçlandırma gibi pek çok handikap bizi bu alanda da yeni arayışlara itmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimize bağlı vakıf, vakıf şirketleri, nispeten özel sektör mantığıyla çalışıyor olmakla birlikte onlardan dahi istediğimiz verimi alamıyoruz. Dolayısıyla şayet savunma sanayinde hedeflerimize ulaşacaksak bunu özel sektörün dinamizmi, sermayesi ve yenilikçi anlayışıyla, açık ruhuyla gerçekleştirmeliyiz. Her fırsatta tüm bakanlıklarımıza, kurumlarımıza ben doğrusu şu ikazı yapıyorum. Herhangi bir konuda, bir ürünün ve hizmetin ülkemize tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, ifası mümkünse gerekirse daha çok para harcayıp, gerekirse daha çok zaman harcayıp bu yönde hareket etmeliyiz. Gerçekten aciliyet kesbeden istisnai hususlar hariç hiçbir ürün veya hizmet yurt dışından hazır alınmayacaktır. Bizim için kıymetli olan sadece teknolojinin kendisini değil onun tüm aşamalarını ülkemize getirecek projelerdir. Bu ülke ne çektiyse hazırcılıktan çekmiştir. Artık bu devri kapatıyoruz. Gerçi hala birtakım kurumlarımızın eski hastalıklardan kurtulamadığını duyuyoruz, görüyoruz. Bunların hesabını da en kısa sürede sorumlularından soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sadece tanklarımızda, uçaklarımızda, İHA ve SİHA’larımızda kullandığımız motorların hikayesi bile bize artık kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerektiği gerçeğini anlatmaya yeterlidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “El atına binen tez iner” sözünü hatırlatarak, “Biz ürünlerimizi başkalarına bağımlı olarak piyasaya çıkardığımızda eninde sonunda bizi o attan indiriyorlar veya indirmeye çalışıyorlar. Dolayısıyla savunma sanayinin tüm alanlarında varlık göstermemiz, iddia ortaya koymamız, çalışmamız başarıya ulaşmamız şart. Bunun için gerekirse kamunun elindeki fabrikaların daha farklı yöntemlerle işletilmesiyle ilgili alternatifler de değerlendirmeye alınabilir. Hamdolsun artık bu ülkede dışarıdan gelecek bedava yardımlara güvenerek içerideki gayretleri, atılımları engelleyecek bir zihniyet yoktur. Tam tersine müteşebbislerimizin arkasında artık yerli ve milli tasarım, geliştirme, üretim, ihracat için atılan her adımına destek veren bir Cumhurbaşkanı vardır, bir devlet vardır. Şu anda savunma sanayinde yılda 2 milyar dolar ihracat yapabilen bir durumdayız.” şeklinde konuştu.

Sakarya’nın geçmişten bu yana savunma sanayinin merkezi olduğunu belirten Erdoğan, gelecek dönemde daha büyük atılımlar ile Sakarya’nın sanayideki liderliğini sürdüreceğine inandığını ifade etti.

“FİTNECİLERİN TAHRİKLERİNE SAKIN ALDIRMAYIN”

“Fitnecilerin tahriklerine sakın aldırmayın. Onların derdi ülkenin veya sizlerin çıkarlarını korumak değil, Türkiye’nin ayağındaki prangalardan kurtulmasına engel olmaktır.” diyen Erdoğan, salonda bulunanlara “Sakarya; 31 Mart’a tercihini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz?”, “Sakarya, seçimleri ülkemizi tökezletmenin aracı haline dönüştürmeye çalışanların heveslerini kursaklarında bırakıyor muyuz?”, “Sakarya, şehrimizle birlikte ülkemizin de geleceğine sahip çıkıyor muyuz?” şeklinde seslendi.

Erdoğan, daha sonra belediye başkan adaylarını tek tek kürsüye davet etti.

Erdoğan, kürsüde, “Bugün itibarıyla ‘Ben bu belediye başkan adayımızı beğenmedim. Yok şu şunun şeysiydi, bu bilmem neyin nesiydi’… Bu hareket bir siyasi hareket değil, bu bir davadır. Bu davaya inananlar, öyleyse yapılan istişareler neticesinde belirlenen isimlere hep birlikte sahip çıkacağız ve Sakarya’da yeni bir dönemi inşallah başlatacağız.” ifadelerini kullandı.

“BU İTTİFAKTA ASLA TAVİZE YER YOK”

Taraklı’da AK Parti olarak aday göstermediklerini Cumhur İttifakı kapsamında MHP Adayı İbrahim Pilavcı’yı destekleyeceklerini dile getiren Erdoğan, Pilavcı’yı da kürsüye davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur İttifakı olarak, biliyorsunuz dayanışmamız çok güçlü olacak ve en ufak bir fitneye fesada yer vermeyeceğiz. Onun için de nasıl ki AK Parti adayına oy veriyorsak, aynı şekilde Cumhur İttifakı’nda MHP adayına da oyumuzu o şekilde vereceğiz. Çünkü bu bir ittifaktır, bu ittifakta asla tavize yer yok.” dedi.

Sakarya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu kürsüye çağıran Erdoğan, “İki dönem Serdivan iki dönem de Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Bey’i tebrik ediyoruz ve tabii bizde biliyorsunuz dava olduğu için iş bitmez, ‘Durmak yok, yola devam’ diyoruz. İş nerede biter? Kabirde biter. Az önce konuşmasıyla gördünüz Sakarya Belediye Başkan Adayımız Ekrem Yüce ve inşallah 31 Mart akşamı çok farklı bir şekilde sandıklardan AK Parti’yi çıkartacağız. Büyükşehri aynı şekilde çıkaracağız ve ilçe belediye başkanlarını da AK Partili belediye başkanlarımız olarak sandıktan inşallah çıkartacağız ve hayırlı olsun diyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.