26 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Cevdet İzmirli ‘Sakarya’yı gelişmiş illerin arasına sokacağız’

Ak Parti Sakarya Milletvekili aday adaylarından Cevdet İzmirli Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu ziyaret etti.

Cevdet İzmirli ziyarette yaptığı açıklamada;”Uzun yıllar, Sakarya Devlet Hastanesinde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptım. Bu hizmetim sırasında, bir dönem Başhekim olarak ta, Sakarya’lı hemşerilerime hizmet ettim. Emekli olduktan sonra da Adatıp Hastanesinde, yine Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak Sakarya’lıların hizmetinde oldum. Dolayısıyla, ilimizin problemlerini yakınen gözlemleme ve inceleme fırsatım oldu. İstedim ki, yılların verdiği bu birikim ve tecrübeyi, Meclis çatısı altında dile getireyim, Sakarya’mıza orada da hizmet edebileyim. Son yıllarda, Sayın Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve bürokratlarımızın üstün gayretleri ile Sakarya’mız ciddi bir atılım içerisine girdi. Ancak, Yoğun Bakım ünitesi yatağı başta olmak üzere, özellikle sağlık alanında bir çok eksiğimiz mevcut. Sakarya halkı olarak, Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Kocaeli’nin seviyesine çıkmak zorundayız. Kocaeli’ye gittiğiniz zaman, daima bir çalışma, bir yol genişletmesi, hava alanı, gelişmiş şehircilik uygulamaları üzerine çalışmalara tanık olursunuz. Ve ilginç olanı, bunların çoğunun Büyükşehir Belediyesi veya Belediye Bütçeleri ile değil, Devlet eliyle yapılmış olması. Bu, şu demek; adamlar proje üretip Bakanlıkların kapısına dayanıyor. Söz gelimi üst geçit ve köprü görüyorsunuz, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılıyor, büyük, geniş bir yol yapım inşaatı görüyorsunuz, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Bu örnekler artırılabilir. Son dönemde ilimizde Aile ve sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşenur İslam ve Bakan Yardımcımız Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek’in bu konuda çok etkili çalışmaları oldu. Kendileri, ilçe ilçe dolaşarak, ilimizde yapılacak bir çok yatırımın, bakanlıklardaki işlemlerini bizzat takip ettiler. Sakarya’lılar olarak biz de, hayata geçen projelerle çalışmaların nimetlerinden faydalanıyoruz. Geçtiğimiz dönem ilimizde Ak Partinin milletvekili sayısı 5’ti. İnşallah bu dönem bu sayıyı 7’ye çıkaracağız. Hep birlikte, Sakarya’yı gelişmiş illerin arasına sokacağız.” dedi.
Başkan İsmail Karakullukçu da Arifiye hakkında bilgiler verdikten sonra ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yaptığı açıklamada;”Sayın Cevdet İzmir’li’nin ziyareti bizi ziyadesiyle memnun etti. Yerel bir idareci olarak, kendisinin düşüncelerine tamamen katılıyorum. Bu makamlarda vatandaşımıza hizmet edecesek, bunun için ekip çalışması şart. Ama her düzeyde uyumlu bir çalışma. Biz proje üretip, ilgili kurum ve kuruluşlara sunacağız. Bu projelerin Bakanlıklar nezdinde takibi çok önemli. İşte bu noktada Sayın milletvekillerimizin desteği gerekiyor. Son beş yılda ilimizdeki değişim ve gelişime hepimiz şahit oluyoruz. Ak Partinin farkı burada. Biz de hayata geçen bir proje, bireyin değil ekibin başarısıdır. “Ben değil Biz anlayışı hakimdir.” İnşallah sizi milletvekili olarak görür, birlikte çalışma şansına sahip oluruz. Bu vesile ile nazik ziyaretinizden dolayı çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

ATV ve UTV işletmeleri denetlendi

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Amaçlı Sportif Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında oluşturulan heyet ile Kartepe’de faaliyet gösteren ATV...