25.3 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Cevdet İZMİRLİ,” Yeni Türkiye’nin çimentosu sevgi olacak”

Ak Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Op.Dr.Cevdet İZMİRLİ, Sakarya Tasavvuf Musıkisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sağlam’ı ziyaret etti.

Op.Dr.Cevdet İZMİRLİ, Tasavvuf Musıkisi  Toplumun çimentosudur. Tasavvuf Musıkisini icra  eden  edenleri bir  araya toplayarak  Sakaryamızda  örnek çalışmalar  yapan  Mehmet  SAĞLAM’ı  uzun yılardan beri  takip ediyorum. Toplumun özüne  ,toplumun  değerlerine  sahip çıkan bir kişi  olduğu için kutluyorum. Sakarya ‘da  doğdum  Sakarya’yı en  iyi bilenlerden  biriyim ve  Sakarya’nın   Tüm sorunlarına  hakim  bir  kişiyim. Verdiğim  Hizmetleri  Vekil olarak  sürdürmek istiyorum . Yeni Türkiye’nin çimentosu sevgi olacak “dedi.

Sakarya için başarılı projelere imza atacağını dile getiren İZMİRLİ, Hep birlikte el ele, gönül gönüle yeni ve daha güçlü Türkiye yolunda, her zaman daha ileri gitmek gayretinde dualar ile birlikte çalışacağız çalışacağız çalışacağız inşallah.Yüce Rabbimiz ve Halkımız bizimle olduktan sonra dünya vız gelir evelallah. Hedef2023. Destekleriniz ve Hayır dualarınız olmadan hiç birşey yolunda olmaz. Halk olmazsa hiç birsey yerinde olmaz. Halkımız ne derse hayırlısı ile o olur inşallah. Biz evelallah her zaman önce halkımızın mutluluğu ve sağlığı dedik ve en iyi şekilde hizmet edebilmek için, Dualarınızı kazanabulmek için çabaladık ve her zamankinden daha fazla çabalayacağız inşallah. Dualarınızı eksik etmeyiniz. Yüce Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah.”
Sakarya Tasavvuf Musıkisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sağlam” Tasavvuf, kalbi saf yapmak, kötü huylardan temizlemek ve iyi huylarla doldurmak demektir. Tasavvuf hâl işi olduğu için, yaşayan bilir, tarif ile anlaşılmaz. Tasavvuf müziği vahdet-i vücut anlayışıyla bestelenmiş dini yapıtlardan oluşur. Mevlevi Bektaşi Celveti Gülşeni Halveti Kadiri Nakşi v.b.tarikatlarda tasavvuf müziği varsa da bunların içinde sanat değeri taşıyan ve gelişmiş müzik Mevlevi müziğidir Itri Dede Efendi Osman Dede Ahmet Ağa gibi besteciler tarafından bestelenen Mevlevi ayinleri Türk tasavvuf müziğinin başyapıtlarıdır Tasavvuf müziğinin önemli formları Mevlevi ayinleri dini peşrevler ilahilernaatlar şugllar mersiyeler Bektaşi nefesleri duraklar ve tevşihlerdir.   “
Sayın vekil aday adayı Op.Dr.Cevdet İZMİRLİ’ye musıki derneğinin faliyetlerinde ve hedeflerinden bahsetti, Sağlam, başta tasavvuf musıkimiz olmak üzere, sanat müziği ve halk müziğimizi, sakaryanın her köşesinde kurulması arzu edilen müzik evlerine, etkin bir şekilde gerçekleştirmek, bu vesileyle ilimizde bulunan tüm halkları, din kardeşliğinin yanı sıra, kültürel mirasımız olan musıki birikimimizle de bir ve beraber eylemektir.”
Sakarya Tasavvuf Musıkisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sağlam, Op.Dr.Cevdet İZMİRLİ’ye  çıktığı bu yolda başarı dileklerini iletip, ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SGB’de görev dağılımı yapıldı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) genel kurulu sonrasında göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.  Sakarya’da mesleki anlamda...