3.6 C
İstanbul

CHP’li Özkoç, Ömür Arslan’ın acısına isyan etti

- REKLAM -

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Karasu-Kocaali duble yolunun Küçük Karasu mevkiinde karşıdan karşıya geçmeye çalışırken tırın altında kalan 17 yaşındaki Ömür Arslan’ın acısına isyan etti.

Ömür’ün iki ayağının kesildiğini, yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü anlatan Özkoç, büyük bir üzüntü içinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Ömür şu anda Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor, çok büyük acı içinde, anne babası ve kardeşleri şaşkın, çaresiz, öfkeli bir bekleyişteler. Kimin hakkı var insanlarımıza bunu yaşatmaya. Hem de ne uğruna; bir sokak lambası, yaya geçidi, trafik ışığı nedir, ne kadardır maliyeti?

Bir yolun inşaatı yıllardır devam eder ve yıllardır her platformda kazalar, riskler dile getirilir de bu kadar basit bir çözüm hayata geçirilmez mi?

İlla bir canın mı yanması gerekiyor, dönüp bakabilmek için?!

Defalarca yazıldı çizildi; Karasu-Kocaali duble yolunun şehir bağlantıları karanlık; aydınlatılmalı, yaya geçidi konulmalı, sinyalizasyon olmalı, yol güvenliği sağlanmalı …kimse kulak asmadı. Şimdi bir eve ateş düştü, ancak sorun gündeme geliyor.

Beklenen çözüm de dahiyane projeler gerektirmiyor. Yolu, yayalar ve araçlar için güvenli hale getireceksiniz. Aydınlatacak, sinyalizasyonu hazırlayacak, yaya geçidi koyacaksınız. O kadar.

“BÖYLE Mİ BÜYÜK TÜRKİYE OLUNUYOR?!”

Yapmanız gerekenden fazlasını beklemiyor kimse.

En temel ihtiyaç ve beklenti değil midir; bir annenin okula gönderdiği 17 yaşındaki çocuğunun güvenli bir yoldan gidip gelmesini istemek. Bir vatandaşın hakkı değil midir bu. Devletin görevi değil midir. Neden bunu yapmak bu kadar zor?

Böyle mi “Büyük Türkiye” olunuyor?

Büyük, itibarlı bir ülke, evlatlarının canını, kanını, geleceğini bu kadar kolay harcamaz. Bu kadar ucuz işlere kurban vermez.

KAÇ SOKAK LAMBASI EDER?!

İnsanlarımızın da bunun hesabını sorması gerekir; ‘Madem Büyük Türkiye’yiz, itibarlı Türkiye’yiz neden karayolunda bir ışıktan, bir geçitten yoksun bırakılarak bir evladımızın geleceği yok ediliyor.

Biz burada bunları konuşuyoruz, ama bir eve ateş düştü artık. Gencecik bir çocuğun dünyası karardı.

Neyin hesabı yapılıyorsa, bunu da eklesinler üstüne;

17 yaşındaki bir çocuğun bacakları, gençliği, geleceği, düşleri, kaç sokak lambası eder…!”

ÖZKOÇ, AİLEYLE GÖRÜŞTÜ

Acı olaydan sonra aileyle temasa geçen Özkoç, Ömür’ün anne ve babasıyla görüştü.

Doktorlarından da tedavi süreciyle ilgili bilgi alan Özkoç, “Ömür’ün acılarını hafifletmeye, yüreğini biraz olsun rahatlatmaya çalışıyoruz ama ne kadarı gelir elimizden bilinmez. En klişe ve en gerekli cümledir; başka Ömür’lerin canı yanmasın. Önceki uyarılara kulak asılmadı, okul bahçesinde eylem yapan arkadaşlarının sesi duyulsun; karanlık, tehlikeli yollar bir an önce güvenli hale getirilsin” dedi.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler