İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kampanyasına maddi destekte bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kampanyasına maddi destekte bulundu

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kalırken adaylar arasındaki rekabet de kızışıyor. Öte yandan adaylar kampanyalarını daha etkili bir biçimde sürdürebilmek için kendi adlarına açılan hesap numaralarına nakdi bağış kabul ediyor.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra diğer cumhurbaşkanı adayları olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memleket Partisi lideri İnce ve ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan da adlarına açtırdıkları adaylık kampanya hesaplarına bağış toplamaya devam ediyor.

Bu çerçevede Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu’nun kampanyasına vatandaşların yanı sıra siyasiler de bağışlarıyla katkıda bulunuyor.

Millet İttifakı’nın ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da CHP liderinin seçim kampanyası için açtırdığı banka hesabına 50 bin TL tutarında bağış yaptı.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için YSK kararı uyarınca; bağış yapmak isteyen yurttaşlar 7 bin TL’ye kadar makbuz karşılığında elden de bağış yapabilecek. Vatandaşlar, 7 bin TL ve üzeri bağışlarını duyurulan banka hesap numaralarına yatırabilecek. İsteyen her Türk vatandaşı 20, 50 TL bile olsa miktarına bakılmaksızın, doğrudan banka hesabına da bağış yapabilecek. Yine YSK kararı uyarınca yalnızca T.C. vatandaşı gerçek kişilerin katılabileceği yardım kampanyasına her bir tur için, her yurttaş en fazla 55 bin 598 TL bağışta bulunabilecek. Döviz cinsinden yapılacak bağışlar için de yine üst sınır olarak 55 bin 598 TL karşılığı döviz kabul edilebilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın