İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ecevit Keleş; ‘Parsel Parsel Satmak Ruhunuzda Var’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Karasu Belediyesinin 142 taşınmazı satışa çıkarmasının ardından bölge halkına seslenerek, “Sizin seçtikleriniz size zülüm etmesine müsaade etmeyin. Biz; CHP olarak daima sizin yanındayız” dedi.

Karasu Belediyesi 142 taşınmazını vergi ve SGK borçlarını takas yöntemiyle ödemek için kullanacak. Öneri meclisin tartışmalı oturumunda AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi. Alınan karar doğrultusunda Karasu Belediyesinin vergi borcu için 78 taşınmaz, SGK prim borçları için 64 taşınmazın devri gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “Karasu Belediyesinin, Vergi+SSK borcu toplamı 52 Milyon lira. Sözde çağ atlatacak zihniyet bu borcu arttırmak dışında hiçbir çözüm üretemedi. Belediye borcu ödeyebilmek için Karasu’da köylülerimizin günlük ihtiyaçlarını karşıladığı sağlık ocağı, mezarlık, kıraathane gibi yapıları satışa çıkararak yapacak. Hani satmayacaktınız! Ama kendi yol arkadaşlarınızın da dediği gibi parsel parsel satmak sizin ruhunuzda var. Tek temennimiz, Belediye Encümeni ve Belediye Başkanının bu yanlıştan dönmesidir” dedi.

CHP OLARAK HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Köylünün topladığı fındığın peşine düşenler, milletin malı olan taşınmazlara göz dikti diyen Başkan Ecevit Keleş, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “2014 yılında demiştik, bunlar satar diye. Şimdi de diyoruz ki; iktidarımızda, köylerimizin tüzel kişiliğini yine size geri vereceğiz ve köylerimizin ihtiyacı olan gayrimenkulleri halkımıza yeniden tahsis edeceğiz. Biz; ‘Köylü Milletin Efendisidir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz. Karasu Belediyesi bu işten ivedilikle vazgeçmelidir.  Halkımız bu konuda hakkını arasın. Sizin seçtikleriniz size zülüm etmesine müsaade etmeyin. Biz; CHP olarak daima sizin yanındayız.”

SATIŞA ÇIKARILANLAR ARASINDA SAĞLIK OCAĞI VE MEZARLIK DA VAR

Karasu Belediyesi tarafından satışa çıkarılan taşınmazlar mezarlıktan fındık bahçelerine kadar ilçenin en önemli yerlerinin bulunduğuna dikkat çeken Başkan Keleş, “Cami, tarım arazisi, sağlık ocağı, köy binaları derken AKP’li Belediye gözünü mezarlıklara ve cami bahçesinde bulunan 4 parselde bulunan fındık bahçelerine de dikti. Taşınmazlar içerisinde ecdat yadigarı olan ve gelirleri cami, okul, kuran kursu ve köyün tüm temel ihtiyaçlarında kullanılmak üzere imece usulü ile dikilen fındık bahçeleri ve tarım arazileri yer alıyor. Mezarlıklar, kıraathaneler, köy binaları, sağlık ocakları, eğitim alanları, etkinlik alanları, meralık alanlar ve otlaklar var. AKP’li belediyenin satmak istediği en akıl almaz yerlerden biri de Büyükşehir Yasası kapsamında Karasu Belediyesine geçen Çatalüvez Mahallesi’nde bulunan ve rahat satabilmek için 5 parsele ayırdıkları Caminin fındıklığıdır. Caminin fındıklığı 5 parsele ayrılmış ve 4’ü satılığa çıkarılıyor. Bu 4 parsel 142 parsel dışında satılacak ve aldıkları çöp kamyonunun parasını ödeyecekler. Bu satışlardan mevcut belediyenin acilen vazgeçilmesi ve satışa çıkarılan yerlerin yeniden halkın hizmetine sunulması gerekmektedir” şeklinde konuştu.