EGİAD: Barış ve İstikrar Kısır Siyasete Feda Edildi

Ege Genç İşadamları DerneğiBaşkanı Seda Kaya, son günlerde tırmanan terör eylemlerinin ve ülkede hakim olan güvenlik zaafiyetinin endişe verici boyutlara ulaştığını belirterek “milletçe tepkimizi göstermemiz ve kitlesel gösterilerle protesto etmemiz gerekir. Sessizkalmak ve sinmek terör odaklarının işinegelmektedir. Milletimiz Türkiye’ye karşı işbirliği yapan veya ortamı boş bulupyeniden sahneye çıkan terör örgütleri tarafından kendine yönelik bu topye künsaldırı karşısında güçlü bir duruş sergilemelidir. Askerimize ve polisimizeyapılan hain saldırılar içimizi sızlatıyor. Kalleşçe tuzaklarla şehit olankahramanları saygıyla anıyoruz ” dedi.

7 Haziran seçimlerinin üzerinden iki aydanfazla bir zaman geçmesine rağmen hükümetin kurulamamasının da hem ekonomide hemde Türkiye’nin dış ilişkilerinde bir otorite boşluğu yarattığını söyleyen EGİADBaşkanı Seda Kaya, siyasi parti liderlerinin kişisel hırs ve çıkarbeklentilerini bir yana bırakarak ortak paydalarda buluşmaları gerektiğininaltını çizdi.

Seda Kaya, “Milletimiz seçimde bu mesajı net biçimde vermiştir. Güçlübir koalisyon ile hem teröre, hem dış tehditlere hem de ekonomik sorunlarasağlam politikalar üretilerek çözüm bulunabilirdi. Ancak, ne yazık ki huzuryerine kaos, çözüm yerine çözümsüzlük, demokrasi yerine politika tercihedilmiştir. Olağanüstü bir dönemden geçen Türkiye’de güven ortamı her geçen gündaha da bozulurken duyarsızca siyaset oyunlarıyla zaman kaybeden liderlermilletle adeta alay etmektedirler. İşsizlik, yoksulluk, terör kıskacındakiülkemizi yeniden bir seçim girdabına sokmak en hafif deyimle sorumsuzluktur. Ekonomikkrize doğru adım adım sürüklenen Türkiye’ye bir de tekrar seçim faturasıödetilecektir. Üstelik bir erken seçimde aynı siyasi tablonun çıkması muhtemeliken, şahsi inat uğruna, ülkeyi üstelik güvenliğin sağlanamayacağı bir seçimesürükleyen siyaset anlayışını anlamakta zorluk çekiyoruz” dedi.

Milletimizinbarış, huzur, vatanın ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü olarak belirlediğiortak paydalarda tavizsiz derecede duyarlı olduğunu belirten Seda Kaya “Parlamentoçatısı altında olup, yöneticileri bu ilkelere aykırı söylemler içinde olan bazısiyasi aktörleri sorumluluğa davet ediyoruz. PKK terör örgütünün en kanlıeylemlerini görmezden gelerek bunları terör olara k değil; bir halkın eşitlik veadalet mücadelesi olarak gören bölücü anlayışı şiddetle kınıyoruz” dedi. EGİAD’danyapılan açıklamada, şehit haberlerinin ne yazık ki adeta bir dizi film izlergibi izlendiği belirtilerek, “bir toplumuyok eden en büyük tehlike umursamazlık, boşvermişlik ve en büyük acıları bile kanıksamaktır.Türk milleti tarihte kendisine yönelik en büyük tehditlere bile tek yumrukolarak karşı durmuştur. Kurtuluş Savaşımız bunun en güzel örneğidir. Terörbelası milletçe birlik ve beraberlikle ve asgari müştereklerde birleşerekçözebileceğimiz bir sorundur” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.