İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşte Ekrem Yüce’nin projeleri

‘Sakarya için hayallerimiz var’ sloganıyla projelerini kamuoyuna açıklayan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Belediye işi gönül işi dedik ve insanımızı kuşatan projeler hazırladık. Marka şehir Sakarya oluşturacağız. Vatandaşlarımızın gelir düzeyini arttırıcı ve yaşam standartlarını yükselten hizmetlerle buluşturacağız. Sakaryamıza ve hemşerilerimize hayırlı olsun”  dedi.

İşte AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce’nin ‘Sakarya İçin Hayallerimiz Var’ sloganıyla kamuoyuna açıkladığı projeler…

Nehir Ada

“Şehir nehirle buluşacak, nehir akacak Sakarya kazanacak. Sakarya Nehri’nin kenarında oluşturacağımız ada ile yeni bir yaşam merkezine sahip olacağız. Nehir üzerinde Osmanlı kayıkları ve sandallar ile keyifli gezintilerin yapılabileceği, kısa süreli konaklama imkanının  sağlanacağı, yürüyüş ve kültürel alanların olacağı Nehir Ada projesi Sakarya’nın yeni buluşma noktası olacak.”

Kültür Vadisi

“Sakarya tüm şehirlerin ve kültürlerin buluştuğu kardeşlik şehridir. Sakarya’da bulunan Yerel Kültür Dernekleri için ortak sosyal faaliyet alanları oluşturarak bir araya getireceğiz. Kültürel mimariye uygun inşa edeceğimiz yapılarla vatandaşlarımız külütr çarşısında yöresel lezzetlerle buluşacak.”

Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi

“Projemiz içerisinde konaklama alanı, bitki müzesi, müzikoterapi, fitoterapi, apiterapi,aromaterapi uygulama merkezi, biyolojik gölet, bitki bahçesi, engelli rehabilitasyon merkezi, hayvanat bahçesi ve mesire alanı yer alacak. İnşallah Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi’ni Sakarya’ya kazandıracağız.”

AFA Kültür Merkezi ve Çocuk Akademisi

“AFA Kültür Merkezi ile Sakarya’nın kültürel hayatana yeni bir soluk getireceğiz. İçerisinde 1000 kişilik konferans salonu, 450 kişilik iki ayrı salon, 110 araçlık otopark, sergi ve fuaye alanları ile Kültür Merkezi’ni Sakarya’nın hizmetine sunacağız. Geleceğe sağlam temeller atmak adına 6 yaş ve üzeri çocuklarımız için Çocuk Akademisi’ni kuracağız. Yeteneklerini keşfedeceğiz.”

Şehir Kütüphanesi

“Bilgi ve bilim dünyamızı yakından takip etmek için bölgenin en büyük kütüphanesini kuracağız. Projemizin içerisinde kapalı otopark, fuaye alanı, mağazalar, çocuk kütüphanesi, genç kütüphanesi, engelli salonu, bilgisayar araştırma salonu, kafeterya, iki adet okuma salonu, çalışma alanları, araştırma salonu, dijital kaynaklar, sınıf ve atölyeler yer alacak. İnşallah yeni dönemde Şehir Kütüphanesi’ni Sakarya’ya kazandıracağız.”

Yeni Sosyal Gelişim Merkezleri ve SAMEK Binaları

“Her ilçeye Sosyal Gelişim Merkezleri inşa edeceğiz. Gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerinden olan Sosyal Gelişim Merkezlerimizle tüm ilçelerimizin sosyal hayatlarına katkı sağlayacağız. SAMEK binaları ile hemşerilerimizin el becerilerini ve düşünce dünyalarını sanatla buluşturarak yeni gelir kapısı oluşturacağız. SAMEK’leri özgün mimariyle yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”

Sakarya Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi

“Bu projemizle deprem bölgesinde yer alan şehrimizi tüm doğal afet ve kazalara karşı eğiterek bilinçlendireceğiz. Afet Eğitim Merkezi’nde idari ve teknik binaların yanı sıra çeşitli afet eğitimlerinin yapılabileceği eğitim sahalarını şehrimize kazandıracağız.”

Sakarya Tarım A.Ş.

“Türkiye’de tarımın beşiği Sakarya’dır. Bu projemiz kapsamında sebze ve meyve üretimi ile ilgili soğuk hava deposu, paketleme tesisi ve pazarlama şirketi kurularak ürünlerimizin katma değerini arttıracağız. Sakary Tarım A.Ş. bünyesinde kuracağımız Mısırözü Yağı Fabrikası ve Butik Çikolata Fabrikası ile şehrimize yeni istihdam kaynakları oluşturulacaktır. İnşallah toprağın ve yeşilin şehri Sakarya’da kırsal kalkınmayı geliştireceğiz.”

Tarımsal Destek ve Araştırma Merkezi ile Sakarya Fidan A.Ş

“Tarımda yerli ve milli üretim için ilimize inşa edeceğimiz Tarımsal Destek ve Araştırma Merkezi ile tarım sektörü ve gıda sanayisi için gerçek bir zenginlik olan yerli ve milli tarımsal kaynakların kullanılmasını sağlayacağız. Tıbbi aromatik bitkilerin üretimine önem vereceğiz. Fidan A.Ş ile dış mekan süs bitkiciliği ve fidan üretiminin merkezi Sakarya olacak. Bitki ithalatının önüne geçip ihracatın arttırılması, iç ve dış piyasaya pazarlanması için çalışmalar yapacağız.”

Spor Adası

“Ülke sporuna sayısız yetenekler hediye eden spor şehri Sakaryamızda geleceğin sporcuları Spor Adası’nda yetişecek. İçerisinde futboldan basketbola, voleyboldan atıcılığa, binicilikten tenise, atletizmden güreşe birçok amatör branşı barındıran modern spor tesisini Sakaryalıların hizmetine sunacağız.”

Katlı Otopark ile Yeni Bulvarlar ve Asfalt Çalışmaları

“Şehrimiz parklanma sorununa kalıcı çözümler getireceğiz. Trafiği rahatlatacak modern otoparkları şehrimize kazandıracağız. Yeni bulvarlar ve asfalt çalışmaları ile ulaşımları kolaylaştıracağız. Konforlu ulaşımı şehrin tamamına yayacağız. Trafikte alternatifleri arttıracağız. Grup yollarını yenileyeceğiz.”

Yatay Şehirleşme ve Kentsel Dönüşüm

“Sayın Cumhurbaşkanımızın öngördüğü ve tavsiye ettiği örnek yerleşim alanları oluşturacağız. Toprakla temasın kesilmediği, komşuluk ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam ettiği ve gökyüzünü görebildiğimiz yatay mimari anlayışını sürdüreceğiz. Bina bazlı değil, alan bazlı kentsel dönüşümü teşvik ederek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına dönük projelere önem vereceğiz.”

Uzunçarşı 3. Etap ve Unkapanı Meydanı

“Şehrin tarihine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sakarya’nın tarihi mirası olan Uzunçarşı’nın 3. Etabını hızla tamamlayacağız. 27’si tescilli 245 yapıyı aslına uygun şekilde restore ederek Uzunçarşı’yı yeniden ticaretin merkezi haline getireceğiz. Tozlu Camii bölgesinde yeni bir meydan inşa edeceğiz. Unkapanı Meydanı yeni sosyal yaşam merkezi olacak.”

Akıllı Şehir Mekanları

“Teknolojik ve çevre dostu projelerle meydan ve büyük parklarda çocuklarımızın özgürce dolaştığı ve oyun oynayabilecekleri güven çemberi oluşturacağız. Belediye ve ilçelerimizin belirli noktalarına kuracağımız şehir asistanları ile teknolojiyi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”