Levent Ulusoy ‘Başkanlık sistemine sıcak bakıyorum’

Sakarya Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Levent ULUSOY, Tgrt Haber’de Belma Belen’in konuğu oldu.
Sakarya’nın kardeşlik şehri olduğunu dile getiren Levent ULUSOY, şehrin birçok kazanımın bulunduğunu dile getirdi. Sakarya’nın tarım ve hayvancılıkta da ekonomisine katkı sağlandığını söyleyen Levent ULUSOY ilimizin çok önemli bir konumu olduğunu dile getirdi.
Siyasi hayata giriş sebebini Devletin Bekasını sağlamak ve millete hizmet etme ve sorunların çözümünde rol oynamak istediğini söyledi. İş hayatında edindiği tecrübelerini siyasi hayatına yansıtıp halkın sorunlarına çözümleyici olmak adına aday adayı olduğunu dile getirdi.
“Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği gibi bir şirket yönetme edasında daha reel daha çizgileri belirgin bir siyaset anlayışıyla yönetilmesi gerektiğini söyledi ve ben de bu doğrultuda hizmet etmek istiyorum “dedi. Bu bağlamda bende ilimizi birkaç adım daha öteye götürmek istiyorum.
Sivil toplum kuruluşlarından aldığı ödülleri, daha çok çalışmaya bağlayan Levent ULUSOY, aldığı ödüllerin çalışmalarında ki azmin olduğunu dile getirdi.
Sporda da Sakarya’nın oldukça başarılı olduğunu dile getiren Levent ULUSOY, birçok başarılı sporcunun Sakarya’da yetiştiğini ve ilimiz tarafından büyük takdir topladığını belirtti.
Türkiye daha da güçlenecek
Ak Parti hükümetiyle ülkeye denge ve güven geldiğini dile getiren Levent ULUSOY, 2002 tarihinden itibaren bu süreci gözlemlemek yeterli olacağını dile getirdi. 2015 Yılı Türkiye için önem arz ettiğini söyleyen Ulusoy daha güçlü daha adaletli bir Türkiye olacağını vurguladı.
Pozitif Ayrımcılık Yapacağım
Özellikle bayanlar ve engelliler için pozitif ayrımcılık yapacağını dile getiren Ulusoy, Bayanlar ve Engelli vatandaşlarımız için bir çok projesi olduğunu ve bu konuların üzerine düşeceğini dile getirdi.
Başkanlık sistemine sıcak bakıyorum
Ülkemizin yönetimi için başkanlık sisteminin çok daha başarılı olacağını dile getiren Ulusoy, ülke de ki projelerin atılacak adımların çok daha hızlı olacağını dile getirdi.
Sakarya Küçük Anadoludur

Sakarya’yı küçük bir Anadolu olarak gördüğünü dile getiren Ulusoy, son yıllarda Sakarya’ya bir çok yatırım yapıldığını ve Sanayisinde oldukça gelişmiş olduğu ve Sakarya’nın her zaman gelişmeye açık olduğunu dile getirdi.
Sivil toplum kuruluşlarıyla çok yakın çalışacağım

Sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli istişare halinde olacağını dile getiren Ulusoy, gerekli istişarelerle çok daha başarılı olunacağını dile getirdi.
Sakarya’da Adalet ve Kalkınma Partisinin 7 tane milletvekili çıkarabileceğine inandığını söyleyen Levent ULUSOY, aday olunup olunmamasının önemli olmadığını Sakarya’ya her zaman hizmet edilmesi gerektiğini dile getirdi.
Sözlerine Sakarya’nın kardeşlik şehri olduğunu ve bu kardeşliği ilelebet devam etmesi gerektiğini ve verilen desteklerinden ötürü tüm sevenlerine teşekkür etti.