İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Milliyetçi Hareket Partisi’nin sözü Devlet sözüdür’

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Orhan Ünver, Serdivan İlçe teşkilatının Kemalpaşa mahallesinde düzenlediği Açık Hava Toplantısı’na katıldı. Miting havasında geçen toplantıda vatandaşlara seslenen Orhan Ünver; Mazot’u çift.iye 1.75 kuruşa vereceklerini, Asgari Ücretten vergileri kaldırarak, 1400 TL’ye çıkaracaklarını söyleyerek, kaynaklarını da açıkladı.

ÜNVER: “Biz 1 yıl önce ne dediysek, ortaya çıkmıştır.”
Serdivan İlçesinin Kemalpaşa Mahallesi’nde vatandaşın yoğun coşkusu eşliğinde karşılanan MHP Sakarya Milletvekili Adayı Orhan Ünver; vatandaşlara seslenerek, AKP, 30 Mart’ta başta köylüler olmak üzere, herkesi kandırmıştır. Şimdide 7 Haziran’da da yine kandırmaya çalışarak, vatandaşlardan oy istemektedir. Biz 30 Mart’ta AKP’nin çıkaracağı Büyükşehir yasasının hayırlı olmadığını söyledik ve şimdi ise ne dediysek çıkmıştır. O zaman AKP’li Zeki Toçoğlu, 30 Mart’a vatandaşa ‘Allah nasip ederse, Büyükşehir’in güçlü eli köylerimizin üzerinde olacak. Bugün Kemalpaşa mahallesinde ne varsa, Sakarya’nın en ücra köyünde de o olacak diye oy istemiştir. Halkımızda, köylerimizde daha da rahat edeceğiz diye bu söze teveccüh ederek, Zeki Toçoğlu’nu başkan seçti. Bizde o zaman bunlara inanmayın demiştik.

ÜNVER: “Köylü ve esnaf perişan böyle hizmet olamaz”
Aradan 1 yıl geçti, gelinen noktaya baktığımızda, Büyükşehir Belediyesi’nin köylerde nasıl eli olduğunu gördük ve görüyoruz. Biz köylere gidiyoruz vatandaşları dinliyoruz. Köylü perişan, köy statüleri elinden alınmış, bırakın evlerine su saatini takmaya, hayvanların su içtiği yalaklara bile su saati takmışlar, foseptiki bile olmayan köyden, atık su parası almaya başlamışlar. Köylere giderken, delikli yollardan kaçacak yerler aradık. Köylünün yeri olan yerleri satılığa çıkarmışlar. İl özel idareleri kapatmayla, köy tüzel kişiliklerini satılığa çıkarmayla, sua saati takmayla, köylünün eklindeki imkanları almayla Büyükşehir yasası diye hizmet olmaz. Şimdi bizim dediklerimiz ortaya çıkmış ve çıkmaya da devem etmektedir. Biz İnşallah 7 Haziran’da göreve geldiğimizde, MHP iktidarında ilk işimiz Büyükşehir yasasını değiştirmek olacak. Kapan bütün beldeler yeniden açılacak ve mahalle olan köyleriniz yeniden eski statüsüne kavuşarak, Kemalpaşa be hizmet alıyorsa, bütün köylerde aynı hizmeti alacak ve köy statüsü ile bütün imkanları geri verilecek. Milliyetçi Hareket Partisi’nin sözü Devlet sözüdür. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

BALABAN: “Bunlar, herkesi dışlayarak, kardeşi kardeşe düşman ettiler”
MHP Serdivan ilçe Başkanı Semra Balaban ise konuşmasında; zamanın artık düşünme değil, AKP’ye dur deme zamanı olduğunu vurgulayarak; “Bunlar ayakkabı kutularını doldurdu, Mercedesler aldılar, buda yetmedi saraylar yaptılar Üstelik içine tanesi eski parayla 1 milyar olan kadehler koydular. Gemicik vardı, onu gemiler filosu yaptılar. Daha söylenecek o kadar çoş şey var ki Ülkemizi kürt Türk suni alevi diye ayrıştırdılar. Kardeşi kardeşe düşman ettiler. Üstüne üstelik kendinden olanla kendinden olmayan diye herkesi dışladılar. Ne mutlu Türküm sözüne sahip çıkmak için Bizimle yürü Kemalpaşa ve bizimle yürü Sakarya” dedi.