İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘MÜSİAD olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz. Olmadık ve Olmayacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili Adayları, STK ziyaretleri kapsamında önceki gün de Ahmet Genç Başkanlığı’ndaki MÜSİAD Sakarya Şubesi’ni ziyaret etti.

Sakarya’nın en önemli Sivil Toplum Kuruluşları içinde yer alan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi; siyasileri ağırlamaya devam ederken önceki günde CHP Sakarya Milletvekili Adaylarını ağırladı. Seçim çalışmaları içinde yer alan STK ziyaretleri kapsamında MÜSİAD’ın kapısını çalan CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent ve partisinin Milletvekili Adayları, Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç ve tam kadro hazır bulunan Yönetim Kurulu’na kendilerini tanıtarak, burada hoş sohbetlerde bulundu.

Ahmet Genç: “Milletvekillerimiz fikirleri ve projeleriyle
ön planda olup, ekonomik işleri tartışıp siyaset yapmalıdır”
Gerçekleşen ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, Sakarya’nın yeni bir seçim dönemine girdiğini belirterek, “Biz MÜSİAD olarak siyasetçileri sadece şimdi değil, her zaman kucaklıyoruz. Siyasetçiler, Türkiye’de taş üstüne taş koyacak, ülkenin geleceğine yön veren kişilerdir. MÜSİAD’ın var olma amacı da iş adamlarının ufkunu açmak, kamuyu yönetenlerin kendilerin göremediği açıdan bakarak daya iyi çalışma yapmaları için varlığımızı sürdürüyoruz. MÜSİAD 6 ayda bir rapor hazırlayıp, bunu hükümete sunmaktadır. MÜSİAD olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz, olmadık ve olmayacağız. Hatta bizi iktidarın arka bahçesi olarak görüyorlar; ama biz iktidarın arka bahçesi de değiliz. Çünkü herkese eşit uzaklık ta ve eşit yakınlıkta davranıyoruz” dedi. Sözlerini birlik ve beraberlik duygularıyla tamamlayan Başkan Ahmet Genç “Bu seçimde kavga ile toplum olmaktan gelişmiş bir toplum düzeyine çıkmalıyız. Milletvekillerimiz fikirleri ve projeleriyle ön planda olup, ekonomik işleri tartışıp siyaset yapmalıdır. Bu memleket hepimizin. Bizim üyelerimiz hep gönüllü kişilerdir. Amacımız işimizi geliştirirken, il ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır” şeklinde mesaj verdi.

Taşkent: Adaylarımız Sakarya’nın
geleceğine yön verecek kişilerdir.
MÜSİAD Sakarya Şubesi ziyaretine CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, CHP Sakarya Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Engin Özkoç, Hüseyin Avni Şahin, Ayhan Bal, Elif Başer, Ayşe Kılıç katıldı. Sakarya CHP Milletvekili Adaylarını MÜSİAD Yönetim Kurulu’na tanıtan CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, “Adaylarımız Sakarya’nın geleceğine yön verecek kişilerdir. Hepsinin bir birinden başarılı yönleri var. Sakarya’mıza hayırlı olsun” diye mesaj verdi.

Engin Özkoç: “Sakarya’mızın
menfaatleri bizim için asıl olandır.
Milletvekili Adayları adına söz alan CHP Sakarya Milletvekili ve Adayı Engin Özkoç, “Biz Sakarya ve Ülkesini seven, Milletvekili Aday arkadaşlarımızla birlikte yola çıktık. Kendi işlerinde başarılı olamayan, ülke genelinde de başarılı olamaz. Bu aday arkadaşlarımız işlerinde başarılı olmuş kişilerdir. Sakarya’da öncelik bizim için AKP-MHP-CHP kavgası değildir. Önemli olan birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Sakarya’mızın menfaatleri bizim için asıl olandır. Vatan-Millet ve kendi şehrimizin geleceğini güzel bir şekilde inşaa etmektir” dedi. MÜSİAD’ın her toplantısına katılmaya özen gösterdiğini söyleyen Milletvekili Engin Özkoç, sadece, yurt dışında olmam sebebiyle sonuncu genel kurula katılamadım. Hatta MÜSİAD’ın çıkarttığı Ekonomi ile ilgili yayınlarını benim kadar inceleyen bir başka vekil yoktur diyebilirim. Bu Dergileri ileri de lazım olur diye saklıyorum, zaman zaman da bu güzel çalışmadan faydalanıyorum. MÜSİAD’ın iş dünyasına ve Türkiye’ye büyük katkısı olduğunu çok rahat bir şekilde ifade edebilirim” diyerek MÜSİAD’ı önemsediğini ortaya koydu.