Nevzat Doğan ‘Bu fotoğraf, çok iyi okunması gereken bir fotoğraftır’

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükaya kahvaltılı bir araya geldi. Luxor Garden otelde gerçekleşen buluşmada her iki partinin İzmit Belediye Meclis üyeleriyle Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda meclis üyesi olan Emine Zeybek de yer aldı.

İYİ OKUNMASI GEREKEN BİR FOTOĞRAF

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada ilk sözü alan Başkan Doğan “öncelikle bu güzel fotoğrafı oluşturduğunuz için teşekkür etmek istiyorum. Bu fotoğraf, çok iyi okunması gereken bir fotoğraftır. Tüm siyasi partilerin ve tüm il, ilçe belediyelerin bu fotoğrafı çok iyi okuması gerekmektedir. Bir partiden seçilmiş Belediye Başkanı, iktidarın ilçe başkanı, muhalefetin ilçe başkanı ve her iki partinin meclis üyeleri aynı masada kardeşçe oturuyorlar. Burada herkesin alması gereken bir mesaj var” dedi.

HERKES GÖREVİNİ YAPIYOR

Herkesin partisinin tüzüğü ve kendisine verilen kurallar çerçevesinde siyasetini yaptığını belirten Başkan Doğan  “muhalefet en iyi şekilde muhalefetliğini yapar. Eksiği, yanlışı, alternatifi, gerektiğinde en üst düzeyde iktidarı eleştirerek gösterir. İktidarda kendini savunur, zaman zaman muhalefetin eksiklerini söyler. Ama nezaketi bozmadan, birlik beraberlik tablosunu bozmadan yapar. Biz bunu çok başarılı şekilde yapıyoruz. Yarın biliyorum yine muhalefet yapacaksınız, eleştireceksiniz. Ama biz buna saygı duyuyoruz. İşinizi en iyi şekilde yapmak zorundasınız. Bugün her ne kadar bilgilendirme toplantısı amacıyla bir araya gelsek te, aslında kaynaşma, kardeşlik bu şehrin insanları olma özelliğimizin yanı sıra  İzmit’e hizmet konusunda ortak bir paydada buluştuğumuz için bir aradayız” şeklinde konuştu.

KÜÇÜKKAYA TEŞEKKÜR ETTİ

CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya da” Belediye Başkanımıza, Ak Parti İlçe Başkanımıza ve meclis üyelerimize bu tabloyu oluşturma fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum. Sizlerle sürekli bir araya gelip, fikirlerimizi iletme şansımız olmuyor. Bu fırsatı sağladığı için Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum.

HALK BİZE MUHALEFET GÖREVİNİ VERDİ

Biz, CHP grubu olarak bütün görevlerimizi halktan alıyoruz. Biz de iktidar olmayı isterdik ancak 30 Mart seçimlerinde halk bize muhalefet görevini verdi. Muhalefet anlayışı her geçen gün değişiyor ve yenileniyor.

HERŞEYE YANLIŞ DEMEYCEĞİZ

Bizim muhalefet anlayışımız; sizin yaptığınız her şeyin yanlış olduğunu söyleyecek bir muhalefet anlayışı değildir. İzmit adına iyi yaptığınız tüm işlerde sizin yanınızda olmak, halkın bize verdiği bir ödevdir. Siyaset mühim bir sanattır. Siyasetin üstünde zaman zaman birlikte olma değerleri ve kavramları da geçiyor.

KUTSALIMIZA SALDIRMAYACAĞIZ

Kavramsal anlamda hiçbir değerinize dil uzatmayacağız. Kutsalınıza saldırmayacağız Şahsi hiçbir konuda eleştiride bulunmayacağız. Genel siyaseti belediye meclisine taşıdığımızda işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. İnşallah 15 yıl sonra da Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ‘da bu dönemde yaptığı güzel hizmetlerle, projelerle anılacak Yapılan her güzel işte yanınızda olmaya hazırız” dedi.

İZMİT İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da yaptığı konuşmada” hepimizin farklı siyasi görüşlerde olmamıza rağmen ortak paydamız İzmit’tir. Hepimiz İzmit’e hizmet için çalışıyoruz. Şuana kadar İzmit’e hizmet noktasında takdire şayan bir uyum içerisindeyiz. Muhalefete sergilemiş oldukları yapıcı duruştan dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da bu yapıcı muhalefet anlayışınızı sürdürdüğünüz sürece, iktidar olarak bize düşen her yaptığınız yapıcı eleştiriyi dikkate alarak halkımıza daha güzel hizmetlerde bulunmaya devam etmektir” şeklinde konuştu.