İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özkoç ‘mali haklar ve denetim yetkileri korunacak’

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, milletvekili adayları Hüseyin Avni Şahin, Erdoğan Isır, Ayhan Bal, Elif Başer, Ayşe Kılıç ve Enis Ceylan ile CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Sakarya Serbet Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti.

Oda Başkanı Selattin Çakırsoy’un makamında gerçekleşen görüşmede, oda yönetimi ve üyeler yer aldı. Yaşadıkları mesleki sıkıntılar hakkında heyete bir rapor sunan Çakırsoy, “Bir meslek örgütü olarak da yasa çalışmalarında, karar aşamalarında yer alamamaktan üzüntü duyuyoruz. Meslek alanımızla ilgili düzenlemelerde, bizim görüşümüzün alınması gerekir. Ancak dışarda tutuluyoruz” dedi.

-ÖZKOÇ: “ÖRGÜTLÜ TOPLUMU GÜÇLENDİRECEĞİZ”
CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da iktidarın kendi sivil toplumunu yaratmaya çalıştığını, kendisiyle birlikte hareket etmeyenleri de yok olmaya zorladığını söyledi.
“Oysa bir ülkede demokrasinin kökleşebilmesi için siyasi iktidarın, güçlü
bir sivil toplum tarafından denetlenmesi ve dengelenmesi gerekir” diyen Özkoç, CHP iktidarında örgütlü toplumu güçlendireceklerini vurguladı.

-“KARAR SÜREÇLERİNE DAHİL EDECEĞİZ”
Özkoç, şöyle konuştu:
“Örgütlü toplumu, çoğulculuğu geliştirmek için gereken tüm düzenlemeleri yapacağız. Ulusal ve yerel düzeylerde karar alma süreçlerine dahil edeceğiz.
Meslek örgütleri üzerinde giderek artan baskıya son vereceğiz. Kurumların özerliklerini artıracak şekilde, paydaşların da katılımıyla meslek örgütleri yasaları hazırlayacağız. Ve altını çiziyoruz; meslek örgütlerinin mali haklarını ve denetim yetkilerini koruyacağız.”
CHP milletvekili adayları da seçim çalışmaları ve hedefleri hakkında yönetime ve üyelere bilgi verdi.