İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özkoç TÜRGEV’e arazi tahsisini değerlendirdi

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Türkiye’nin dört bir yanında TÜRGEV’e araziler peşkeş çekildi. Sakarya’ya ne zaman elleri uzanacak, diye bekliyorduk, ki nihayet oldu. Sakarya’nın en güzel yeşil alanlarından, Sapanca Gölü manzaralı 15 dönümlük bir arazi imara açıldı ve TÜRGEV’e tahsis edildi. Bahane hazır; yurt yapılacak” dedi.

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç , TÜRGEV’e arazi tahsisini şöyle değerlendirdi:

MALUM DİKTÖTÜR’ÜN MALUM MAHDUMLARI

“Anladık, malum Diktatör’ün malum mahdumlarının istekleri, emir telakki ediliyor. Hiç bir talebine ‘Hayır’ diyemiyorsunuz. Peki vicdanınız da mı kanamıyor, yüreğiniz de mi sızlamıyor. TÜRGEV’e arazi peşkeş çekmekten kaçınmıyorsunuz, bari yeşile saygınız olsun. Yurt yapılacak başka arazi mi bulamadınız? Öğrencilere elbette yurt yapılsın, itirazımız yok. Ancak şunun cevabını da verin: Yurt gerekçesiyle neden o arazi imara açılıyor?

NEDİR VAKFI AYRICALIKLI KILAN?

Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki tartışmalar sırasında belediye başkanı, TÜRGEV için ‘Siyasetle ilgisi yok’ demiş. Evet bu kadar açıktan kayırma, siyasetin işi bile olamaz. Bu kadar açıktan kayırma ancak diktatörün, mahdumunun emriyle yapılabilir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için ‘Ankara’yı parsel parsel peşkeş çekti’ diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, TBMM’deki açıklamalarına göre TÜRGEV’in sahip olduğu taşınmaz sayısı 142. Nedir bu vakfı bu kadar önemli, ayrıcalıklı kılan? Biri bize cevap versin.

KILIFINA UYDURUYORLAR

Vakfa ait İbn-i Haldun Üniversitesi’nin kuruluşuyla ilgili, Milli Eğitim Komisyonu’nda ve TBMM Genel Kurulu’nda defalarca konuştum. Bütün usulsüzlükleri, yolsuzlukları, kayırmaları anlattım, anlattık. Vakıf Başkanı Arzu Akalın dahil kimse iddiaları reddetmiyor. Savunmaları ‘Kanunen bir sorun yok’ açıklamasından öteye geçmiyor. Kılıfına uydurursanız elbette kanunen sıkıntı olmaz. Ancak vicdanlara göre, hakka adalete göre sorun var. Ve hesabı sorulacak.’’

-VAKFIN AKIL ALMAZ YÜKSELİŞİ-

TÜRGEV, İSEGEV adıyla 1996 yılında 5 bin lira mal varlığı ve bir yurt binasıyla yola çıktı, 2012’de ismi değişip, Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, kızı Esra Albayrak ve yakınları yönetimine geçinceye kadar ancak 5 yurt yapabilecek düzeydeydi.

Vakfın akıl almaz yükselişi, Suudi Kralın, Boğaz’daki Sevda Tepesi’nin imara açılması karşılığında yaptığı 99 milyon 999 bin 999 dolarlık bağışla başladı.

2012 sonunda İbni Haldun Üniversitesi kurmak için vakfın beyanda bulunduğu mal varlığı 156 milyon 789 bin 614 lira. Bülent Arınç’ın Meclis’teki beyanına göre de sahip olduğu taşınmaz sayısı 142.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.