İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Roman Aday CHP’ye Sakarya’da destek istedi

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Özcan Purçu, Sakarya’daki Romanları ziyaret ederek, Cumhuriyet Halk Partisi için destek istedi.

Purçu, zaman zaman Roman dilini de kullandığı konuşmasında, Romanlara şöyle seslendi: “Tüm Romanların sesi olacağım. Size söz veriyorum; ayağınız taşa çarpsa beni arayacaksınız. Bu kardeşiniz sizin için, sizin sorunlarınızın çözümü için uğraşacak” dedi.
Purçu, CHP Sakarya Milletvekili Adayları Hüseyin Avni Şahin, Ayhan Bal ve Enis Ceylan,CHP Sakarya il ve ilçe yöneticileri ve partililerle birlikte Romanların yoğun yaşadığı mahallelere ziyarette bulundu.
İlk durak olan Sapanca Kestanelik Mahallesi’nde Purçu, coşkulu bir kalabalık tarafından davul ve zurnalarla karşılandı.

-“BENİM ROMAN’IMA KİMSE DOKUNAMAZ ARTIK”-

Gördüğü sevgi ve coşkudan büyük mutluluk duyan Purçu, halka şöyle seslendi:
“Sizleri çok seviyorum. Bu ülkede Roman olarak yoksuluz, yoksunuz, açız, işsiziz, güçsüzüz…Bir de bunları yaşarken Roman olduğumuz için dışlandık, itildik, kakıldık. ‘Roman mısın, geç arka sıraya’ dediler bize. Ama artık burada sizin de canınız, kanınız, Roman kardeşiniz var. Benim Roman’ıma kimse dokunamaz artık.
İlk kez seçilebilecek bir sıradan Roman milletvekili adayı var, Türkiye’de. Beni bu yolda yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum. Romanların sesi olacağım. Ben size söz veriyorum; ayağınız taşa çarpsa beni arayacaksınız. Bu kardeşiniz sizin için, sizin sorunlarınızın çözümü için orada olacak.”
Purçu, Kestanelik’te ve daha sonra gittiği Hendek Turanlar ve Karasu Kümeevler mahallelerinde de halkın sıkıntılarını dinledi, bölgenin sorunları hakkında bilgi aldı.
Sorunların aşılması için Meclis’te tüm gücüyle çalışacağına dair halka söz verdi.
Purçu, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Tarihi Sakarya Mitingi”ne de katıldı.