İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şaban Dişli’den eğitime destek

AK Parti’nin 3 dönem milletvekili ve 26. Dönem milletvekili adayı olan Şaban Dişli, yeni eğitim-öğretim yılı dolayısı ile öğrencilere eğitim seti hediye edip, başarılar diledi.

EĞİTİME DİKKAT ÇEKTİ
2015-2016 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olması dileği ile Geyve ve Pamukova ilçelerinde ilk ve orta okul öğrencilerine eğitim seti hediye eden AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Şaban Dişli, seçim startını da eğitime dikkat çekerek vermiş oldu.

BELEDİYE VE MİLLİ EĞİTİM
İlk ziyaretini Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya, ardından da Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal’a yapan Dişli, ilçedeki eğitim durumu ve eksiklikleri hakkında bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürü Canbal, ilçedeki 20 engelli öğrenci için Doğançay’da bir okul açtık. Ufak tefek eksiklikleri var. Bunun için tadilat ödeneği çıktı. İnşallah en kısa zamanda tüm eksikler giderilecek. Ancak 2. Kademe için eğitim için bu çocuklarımız Adapazarı’na gitmek durumunda kalıyorlar. Amacımız 1 ve 2 nci kademe öğrencilerimizi bir arada tutacak bir okul yapmak ama bunun için yer bulamadık” dedi.

TELEKOM BİNASINA OKUL
Milletvekili adayı Dişli, Geyve’de boş duran bir Telekom binası olduğunu belirterek, “Bu binayı okula dönüştürebiliriz. Ulaştırma Bakanımız ile görüşüp, Telekom’un binasının Milli Eğitime hibe edilmesini sağlayabiliriz. Okula da Telekom ‘un ismini veririz. Böylece çocuklarımız Adapazarı’na gitmek zorunda kalmaz, hep beraber olurlar” şeklinde konuştu.

YARDIMCI KİTAP DESTEĞİ
Milli Eğitim Müdürü Canbal, dershanelerin kapanmasının ardından ilçedeki tüm okullarda destek kursları açtıklarını da ileri sürerek, “Ancak yardımcı kitap desteğine ihtiyaç var. Bunun içinde Kaymakamımız devreye girdi. Sizlerde destek olursanız, çocuklarımızın hiçbir eksiği kalmayacak ve başarılı bir eğitim yılını geride bırakacaklar. İlçemiz zaten eğitimde il genelinde 2. Sırada yer aldı” ifadelerine yer verdi. Dişli, yardımcı kitap için gerekli girişimlerde bulunacağını ve hiçbir öğrencinin eğitimde sıkıntı çekmeyeceğini söyledi.
ÖĞRENCİLER MUTLU OLDU
Ziyaretlerin ardından eğitim setlerinin dağıtımı için ilk olarak Geyve İlk ve Ortaokulu’na gidildi. Okul Müdürü Abdülkerim Bülbül ve Okul Aile Birliği Başkanı Aynur Gökdemir’in de tarafından karşılanan Şaban Dişli’ye, Belediye Başkanı Murat Kaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal ve AK Parti Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak da eşlik etti. Sınıfları tek tek dolaşan Şaban Dişli, öğrencilere eğitim seti vererek başarılar diledi. Renkli kalemlik ve içerisinde renkli kalemler, silgi, kalem açacak gibi malzemelerin bulunduğu eğitim setini alan öğrenciler oldukça mutlu oldu.
PARTİ PROPAGANDASI YAPILMADI
Çocuklara dağıtılan eğitim setlerinin üzerinde ne bir parti amblemi, neden milletvekili adayı ibaresi yer aldı. Milletvekili adayı öğrencilere eğitim setlerini verirken, sadece Şaban Dişli ismi kullanıldı.
OKUL YOLUNA ASFALT
Alifuatpaşa Cemal Gürsel İlk Okulu ve Alifuatpaşa Ortaokulu’nu da ziyaret eden Şaban Dişli, Okul Müdürü’nden okulun eksikleri ile ilgili bilgi aldı. Cemal Gürsel Okul Müdürü Zikrullah Öz ile aynı bahçede eğitim veren Alifuatpaşa Ortaokulu Müdürü Bahattin Aydemir, okul yollarının asfaltlanmasını isterken, çok eski olan okul binalarının da yetersiz kaldığını belirterek, yeni okula ihtiyaç olduğunu söylediler.

YENİ OKUL BİNASI
Milletvekili adayı Dişli, Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek, en kıza zamanda yolun asfaltlanmasını isterken, yeni okul binası içinde Milli Eğitimin yanında hayırsever iş adamları ile de görüşme yapacağını ve en kısa zamanda yeni okul inşası için somut bir adım atacaklarını kaydetti. Milletvekili adayı Dişli Geyve’deki okulların ardından Pamukova ilçesine geçerek, burada da okulları tek tek ziyaret edip, hem öğrencilere yeni eğitim döneminde başarılar diledi, hem de eğitim seti hediye etti.