İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya AK Parti’de Yunus Tever dönemi başladı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever oldu.

SAKARYA

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın AK Parti Adapazarı Belediye Başkan aday adaylığı için AK Parti Sakarya İl Başkanlığından istifası sonrası boşalan İl Başkanlığına Yunus Tever atandı.

Yeni il başkanın atanması ile mevcut il yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin  istif etmesi ve yeni AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in 50 kişilik il yönetim kurulunu ve il yönetimi içerisindeki isimlerden seçeceği 12 kişi ile de il yürütme kurulunu oluşturması bekleniyor.

Yunus Tever Kimdir?

1980 Adapazarı doğumlu.

İlk,orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı.2002 yılında Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İşletme bölümünden mezun oldu.

2002 yılında askerlik görevini Eskişehir’de tamamladı.

2014 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir. 2003 yılından bu yana Orman ürünleri alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır.2009-2014 yılları arasında Adapazarı Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı.Belediye meclis üyeliği döneminde Plan-Bütçe, İmar ve Denetleme komisyonlarında görev aldı.2011 yılından bu yana MÜSİAD Sakarya Şubesi yönetim kurulu üyeliği, 2013 yılından bu yana Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeliği ve aynı zamanda Kaynarca mobilya ihtisas OSB müteşebbis heyet ve denetleme kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.Ekonomi İşlerden sorumlu il başkan yardımcısı olan Tever, ingilizce bilmektedir.Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.