İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya BBP’de aday tanıtımı

Büyük Birlik Partisi Sakarya Milletvekili adayları düzenlenen toplantıda basına ve kamuoyuna tanıtıldı.

Vekil adayları, BBP Genel Merkezi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Süleyman Deva Niğdelioğlu (Mimar), Lale Güngör (Harita Mühendisi), Pamukova Eski İlçe Başkanı Gürbüz Pertev, Sabahattin Şenol (Emekli Sağlık Personeli), Recep Güven (işçi), İl yönetim kurulu üyesi Musa Atmaca (esnaf) ve Akyazı Eski İlçe Başkanı Sümer Kap (esnaf) basın önünde görücüye çıktı.

Aday tanıtım toplantısında konuşan BBP Sakarya İl Başkanı Suat Çillioğlu, şunları söyledi:

“İslam alemine akan kanların durmasına bu bayramın vesile olmasını niyaz ediyorum.
26. dönem milletvekili adaylarını tanıtmak ve bayramlaşmak için toplandık. BBP 23 yıl önce 99 Anadolu insanının imzasıyla tekbir sesleriyle Ankara’da kuruldu. 23 yıldır nice iktidar olan partiler silinmiş iken BBP dimdik ayaktadır Parası ve gücü olmayan partiler siyaset yapamaz mantığı var. Bunu çürüten tek parti BBP’dir. Maddiyata değil maneviyata dayalı bir parti olduğumuz için bu zamana kadar ayakta durduk. Burada olanların hepsi de vatan için bir araya gelmiş ve yüce milletimizin önünde onların halen umudu olmaya BBP devam etmektedir. BBPnin kuruluş amacını rahmetli Yazıcıoğlu da iyi tanımlamıştır. BBP nin yegane gayesi şu anda düzen partilerinin emriyle belli bir ivme kazanan partilere karşı kurulan, kökleri Orta Asyaya Hoca Ahmet Yeseviye, Hacı Bektaşi Veliye dayanan, Alparslan’a ve Fatih Sultan Mehmet’e dayanan, kökleri derinlere giden bir partidir.

Hoca Ahmet Yesevinin yetiştirdiği Alperenlerin davası olarak Allahın ismini nizama yaymaktır.
7 Haziran seçimlerini gördük. İttifak ile birlikte bir oy oranı aldık. Meclisteki 4 parti adeta milletle alay eder gibi, adeta bir tiyatro çevirerek, insanları oyalayarak, terör örgütünün iplerini gevşeterek, insanlığa sığmayan siyasetler yaparak şimdi 1 Kasım’da tekrar meydana çıkacaklar.

“TEK DEDİKLERİ ŞEY, BARAJI AŞAMAYACAKSINIZ…”
Bize barajı aşamayacaksınız diyorlar. Başka bir soru sormuyorlar. Bunlar hırsızlık yapıyorlar, vatana ihanet ediyorlar lafları ile diğer partiler muhatap olurken, biz utandıracak hiçbir şey yapmadı. Biz böyle bir mirasın temsilcisiyiz. Partimize ve duruşumuza yakışan ve özellikle yaşantısında Türk İslam Ahlakına uyan adaylar belli etmeye çalıştık.

Oyum boşa gider diye düşünenlere soruyorum. İşsizlik var, terör had safhada.. O zaman %98 verdiğiniz oylar boşa mı gitti? Boşa attığınız oyları lütfen BBP’ye atın. Çünkü denenmeyen tek parti BBP. Helal siyaset tapan tek parti BBP. Bu milletin tek umudu olarak sahalara çıkıyoruz.

530 trilyon 4 parti tarafından alındığında, duvarlar resimlerle dolmuştu. Bilboardlarda öyle vaadlerle karşılaştık ki… O paralar milletin parasıydı. Yardım parasıydı. Şimdi seçim yardımı almadıkları için harcamıyorlar. Ya ceplerinde akrep var ya da malları kıymetli.

Bizin karşı geldiğimiz sistem… Emperyalist güçler ve proje partiler şu anda Güneydoğuda, Ortadoğuda olanların hepsi bir projedir. Osmanlının tekrar Ortadoğuda tekrar hakim olmaması için o bölgede kaos çıkarmak isteyenler bugün ülkemizi de karıştırmak istiyorlar. Bunun mayası BBPdir.

Sakarya halkına şunu söylüyorum, biz mazimizde geçmişimizde hiçbir vebalimiz yoktur. Genel başkanını bile şehit veren bir partiye sahibiz. Samimi olan parti biziz. Lütfen BBP yi bu sefer denesinler. Geçmişteki gibi bedel ödemeye hazırız.

Büyük Türkçe Yazarı olan dünyaya yayılmasında emeği olan değerli Kaşkarlı Mahmut’u ölüm yıldönümünde anıyorum. Biz Alperen hareketinin devamıyız Allahın izniyle bu mücadele kıyamete kadar devam edecek. Allah yar ve yardımcımız olsun. Adaylarımızı önce Allah’a sonra size emanet ediyoruz.”

BBP Sakarya’nın bayan milletvekili adayı Lale Güngör de konuşmasında şunları söyledi:
“Aynayı kendime çeviren biriyim. Hırslarım ve egolarım yok. Biz diyen insanlardanız. Halkla bütünleşip bir olmanın gerektiğine inananlardanım. İnsanız ve yanlış yapabiliriz. Önemli olan halkı düşünmemiz… Zorlu sınavdan geçiyoruz. Gençlerimiz, eşlerimiz, çocuklarımız canlarımız. Beylerle omuz omuza mücadeleyi prensip ediniyoruz. Sınıf ayrımına karşıyız.

AK PARTİ’DEN BBP’YE…
2011 de Sakarya’da Ak Parti milletvekili aday adayı oldum. Hendek yönetiminde yer aldım. Ama bayanlar adına proje çalışmalarında emeğim oldu. Egolara karşı durmak adına BBP yi seçtim. Yarar vermek istiyorum”

Partinin logosunda yer alan hilâl ve gül’ün açılımına değinen Süleyman Deva Niğdelioğlu da “Hilal ve Gül, Sevgiye, barışa, zafere, saadete olan susuzluğumuzun simgesidir. Anlamıyla Bakarsan Şu Hilal ve Gül’e, Kalbin Sana Yol Gösterir Elbet, Özlediğin Menzile” dedi.

BBP 1992 yılında merhum Muhsin Yazıcıoğlu önderliğinde ülke siyasetinde lider suntasına karşı olduğunu ifade edenlerin partisidir. Menfaati öne çıkartan yapıya karşı sömürgeci sisteme karşı alternatif olacak bir siyasi yapının öncülüğünü yapmıştır.

“İNSAN HAYATI HİÇE SAYILIYOR”
Dünya nüfusu içinde 1.5 milyarı aşmış bir İslam alemi var ama tamamen ters durumda olan işkence dönemi yaşıyoruz. Bu dönem insanların hayatının hiçe sayıldığı bir dönem. Avrupa kapılarında yem edinilen bir dönem yaşıyoruz. Türkiye’de buna maalesef çanak tutan bir yapı hakim. İnsanlar kandırılıyor. 13 yıllık dönemde bunları gördük. İhanet süreci içinde kendini de inkar eden yalan söyleyen bir yalan makinesine dönüşen bir dönem yaşıyoruz. BBP olarak buna bir son vermek istiyoruz. Gücü seven bir milletiz. Teşkilatlanmanın önemi büyük. Gençler ve hanımefendilerin de bu siyasi arenada yer alması gerekir. Yönetim boşluk kabul etmez. Sahip çıkmaz isek kalitesizlik oluşur. Siyaset, başını deve kuşu gibi kuma sokanları da, hepimizi de etkiliyor. Kurtarıcı bekleyen bir konumdayız. Demokratik yönetim katılımcılığı gerektirir. Büyük bedel ve belalardan korunmak için siyaset olmalıyız.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaydım. Bu defa da Milletvekili adayıyım. Aday ol dediler. Elimizden geleni yaptık. Siyasi parti yardımları almıyoruz. Para 3 parti arasında pay ediliyor. Oysa Anayasaya aykırı bir durum bu… Anayasa Mahkemesine başvuru olmuş olsa aslında iptali gündeme gelecek. Biz bireysel başvuru yaptık ama Anayasa Mahkemesi kabul etmedi. Bireysel başvuru ile kabul edilemez dedi. Ancak bu meclisin elinde…

“ÜÇ’Ü BİRARADA”
4 siyasi partinin 3 tanesine 3’ü bir arada diyorum. Üçü de hazine yardımı alıyor. Büyük firmalardan daha büyük genel merkezlere sahip. Hükümeti bile kuramıyorlar. Allahın nimetlerini iyi kullanamıyorlar. Kimi iktidar kimi de muhalefet yetkisini kullanıyor.

Mecliste temsil edilmediğimiz halde BBP gündeme girmeyi başarabildi. Önemli konuları meclise taşıyabiliyor. Yazıcıoğlu’nun bu konuda hizmetleri vardı. Ak Partinin dile getirmediklerini getirdi. Bugün başörtüsü ile meclise girilebiliyorsa bu Yazıcıoğlu’nun eseridir.”

“AK PARTİ OLSA GÖSTERİŞLİ TÖREN YAPARDI”
BBP Sakarya İl Başkanı Suat Çillioğlu, Ak Parti’den BBP’ye geçen Lale Güngör’e parti rozetini taktı. Çillioğlu, “Yerimizde Ak Parti olsaydı çok gösterişli törenler yapardı. Bu durum bize göre acizlik. Bunu kabul etmiyoruz. Lale hanım bu konuda hassas. Biz de hassasız. Sadece rozet takmakla yetindik.” şeklinde konuştu.

İŞÇİ VEKİL ADAYI
İşçi olan BBP Sakarya Milletvekili adayı Recep Güven de, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Türk siyasetinde ilk defa milliyetçi muhafazakar ve ülkücü bir siyasi parti emeği yüceltti. Mv. Sıralamasında bir işçiye yer verdi. Bugüne kadar tüm partiler zengin ve sermaye temsilci adaylarına yer verirken, emeği ve emekciyi oy makinası gibi gördüler. Kapitalist ve emperyalistleri meclise taşıdılar. Durum böyle olunca oylar bizden olmasına rağmen, bizimle ve gelecegimizle oynadılar. Oyları biz verdik. Ezilen de biz olduk. Ben ve büyük bir birliği sağlayan partim ne ezmeye, ne de ezilmeye asla müsaade etmeyeceğiz. Ezilenlerin sesi ve nefesi olacağız. Mazlumun yanında zalimin karşısında emeğe ve emekciye yakışan bir duruş sergileyeceğiz.

Bu mecliste terörist var, kapitalist var, sermaye ve işveren var. Sadece fakir ve üretenler yok. Ülkenin gerçek sahipleri yok, vatanseverler yok, yani biz yokuz. Eger ki biz de varız diyorsanız sehit liderimiz Muhsin Yazicioglunun bizlere miras bıraktığı BBP buluşalım. Ya VAR ya da YOK olacağız. Ben işçiyim tüm işçi sınıfından destek bekliyorum. Işçiler bu ülkede söz sahibi olmak istiyorsak bir olacağız başka çaremiz yok.”

Haber : Hülya Sürücü