Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
‘Sakarya’yı hep birlikte şaha kaldıracağız’

‘Sakarya’yı hep birlikte şaha kaldıracağız’

Sakarya Kent Şurası’nın toplantısına konuk olan Başkan Adayı Ekrem Yüce, “45 yıldır hem bürokraside hem siyasette hem de özel sektörde çeşitli görevler üstlendim. Şimdi yeni bir süreçteyiz. Rabbim nasip eder, hemşehrilerimiz teveccüh gösterirse doğup büyüdüğüm şehrime hizmet edeceğim. İnşallah 31 Mart’tan sonra hep birlikte Sakarya’yı şaha kaldıracağız” dedi. SAKARYA AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan […]

Booking.com

Sakarya Kent Şurası’nın toplantısına konuk olan Başkan Adayı Ekrem Yüce, “45 yıldır hem bürokraside hem siyasette hem de özel sektörde çeşitli görevler üstlendim. Şimdi yeni bir süreçteyiz. Rabbim nasip eder, hemşehrilerimiz teveccüh gösterirse doğup büyüdüğüm şehrime hizmet edeceğim. İnşallah 31 Mart’tan sonra hep birlikte Sakarya’yı şaha kaldıracağız” dedi.

SAKARYA

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Sakarya Kent Şurası tarafından 83.’sü düzenlenen toplantıya katıldı. Tunatan Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Kent Şurası Kurucu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, Kent Şurası Başkanı Yavuz Deniz ve şura üyeleri yer aldı. Başkan Adayı Ekrem Yüce, Kent Şurası’nın şehir için önemine değinerek, katılımcılara çalışmalarında başarılar diledi.

Sakarya’nın beklentileri

Kent Şurası Başkanı Yavuz Deniz, toplantıda Sakarya’nın beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Deniz, “Yıllardan beri her toplantımızda bahsetmiş olduğumuz iki konu var. Sakarya’ya tren gelmiyor. Biz Sakarya’ya trenin gelmesini istiyoruz. Diğer konu ise trafik. Trafikte her geçen gün daha fazla yoğunluk yaşanıyor. Bu konuların acil bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bir diğer konu ise Cumhurbaşkanımızın söz verdiği 1000 yataklı hastane. Bu konunun da takibinin yapılmasını ve acil bir şekilde Sakarya’ya kazandırılması gerekiyor. Aynı şekilde Kadın Doğum Hastanesi’nin de hızlı bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyoruz” dedi.

Sakarya şaha kalkacak

Bilgi ve birikimini Sakarya’ya aktarmak için var gücüyle çalışacağını belirterek sözlerine başlayan ve Kent Şurası’nın konuğu olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Adayı Ekrem Yüce, Sakarya’ya yeni dönemde inşa etmeyi hedeflediği projelerine ilişkin bilgiler paylaştı. Yüce, “45 yıldır hem bürokraside hem siyasette hem de özel sektörde çeşitli görevler üstlendim. Şimdi yeni bir süreçteyiz. Rabbim nasip eder, hemşehrilerimiz teveccüh gösterirse doğup, büyüdüğüm şehrime hizmet edeceğim. İnşallah hep birlikte Sakarya’yı şaha kaldıracağız” dedi.

Ulaşımda yeni hamleler gelecek

Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Şehrin ulaşımına ilişkin önemli planlarımız var. İlk olarak ADA Treni konusuna değinmek istiyorum. Ulaştırma Bakanımızla bu konuyu enine boyuna görüştük. Sayın Bakanımız bu konuda gerekeni yapacağını söyledi. Alttan ya da üstten ADA Treni’ni gara getireceğiz. Kalkınma Bakanlığı’na kaynak konusunda başvurularımız olacak. Diğer konumuz ise Raylı Sistem olacak. Sakarya’yı hafif raylı sistem rahatlığıyla buluşturacağız. Yeni bisiklet yolları inşa edecek, parklanmaya kalıcı çözüm getirmek adına uygun noktalarda Katlı Otoparkları hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Eğitimde başarı artacak

Eğitim başlığına da özel bir önem verdiklerini dile getiren Başkan Adayı Yüce, “Üniversiteler şehrin her şeyidir. SAÜ ve SUBÜ’yü geliştirmenin yollarını arayacağız. Üniversitelerimizde eğitim alan öğrencilerimizi doktora seviyesine kadar fonlarla destekleyerek yetiştirmeyi ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam etmeyi hedefliyoruz. Gençlerimizin, çocuklarımızın ufuklarını geliştirecek, kültürel, sosyal eğitimler sunacağımız bir merkez kuracağız. İnşallah uygulayacağımız politikalarla Sakarya’nın eğitimde başarısını arttıracağız” ifadelerini kullandı.

1 milyon kitaplı kütüphane

Şehre 1 milyon kitaplı kütüphane hediye edeceklerini de toplantı katılımcılarıyla paylaşan Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Şehir Kütüphanesi’ni inşallah şehrimize kazandıracağız. Şehir olarak 24 saat açık bir kütüphaneye sahip olacağız. Çeşitli ikramlarla vatandaşlarımızın rahatlıkla gelip vakit geçirebileceği özel bir çalışma olacak.”

Eğitim turizmi canlanacak

“Bir diğer konumuz Afet Eğitim Merkezi. Tüm doğal afetlere karşı önlem alabilecek bir merkez kurmak istiyoruz. Bu proje tüm yerel yönetimlere örnek olacak. Buraya gelip merkezde eğitim almak istenilecek. Böylece Sakaryamızda eğitim turizmi de şehrimizde canlanmış olacak.”

Tarımın beşiği Sakarya

“Bu toplantımızda tarım konusuna da değinmek istiyorum. Büyükşehir Belediyeleri artık Tarım Bakanlığı’yla çalışacak. Bakanımızla görüştük. Her türlü desteğin Tarım Bakanlığı tarafından verileceğinin sözünü aldık. Büyükşehir bünyesinde açacağımız birimlerle inşallah işbirliği içerisinde çalışacağız. Sakarya tarımın beşiği bir şehirdir. Şehir olarak tarımda ön plana çıkmamız ve vatandaşlarımızın gelirlerini arttırmamız gerekiyor.”

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?