İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şemsettin Duman ‘Kentsel dönüşüm bölgesinde neler oluyor’

İYİ Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, Erenler’de yapılan kentsel dönüşüm ile ilgili Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’ı soru yağmuruna  tuttu.

SAKARYA – Erenler

Erenler’de yapılan kentsel dönüşüm ile ilgili açıklamalarda bulunan Şemsettin Duman; ‘Erenlerde başlatılan ve altından kalkılamayan KENTSEL DÖNÜŞÜM için seçim kampanyası boyunca 3 ay zaman lazım diye konuşan Sayın Kılıç; 31 marttan beri tam 8 ay geçti. 3 ay roman kardeşlerimize yer bakıyoruz onlarla anlaşma sağlıyoruz diye zaman geçirdiniz.

Sonra KENTSEL DÖNÜŞÜM’ den vazgeçtik, yerinde dönüşüm için bakanlıktan onay bekliyoruz diye zaman kaybettirdiniz. Ardından birinci etapta yıllardır 6-7 tane daire var belediyeye ait yalanına açığa çıkmasın diye orda ki 100 den fazla dairenin bakanlığa ait olduğunu yaydınız. Hani burada belediyenin daireleri yoktu. Biz belediye müteahhitlik şirketi değil kontrol ve hizmet makamı derken sizin ve önceki arkadaşlarınızın, KENTSEL DÖNÜŞÜM de belediye yok, bakanlık var belediye sadece denetim makamıdır iddianıza ne oldu da iki aydır 5 katlı 1.ci etap yerlerinizdeki dairelere karşılık yine halktan yer takasına başlıyorsunuz.

Madem KENTSEL DÖNÜŞÜM bitti çıkın insanlara KENTSEL DÖNÜŞÜN yok, yerinde dönüşüm var deyin insanlarda başının çaresine baksın.

KENTSEL DÖNÜŞÜM alanını dolaştım daire karşılığı aldığınız yerleri gördüm binalar yıkılmış molozları olduğu yere bırakılmış. Mahalle adeta Hafriyat döküm alanına çevrilmiş. Bu çirkin görüntülerin biran önce kalkması gerekmez mi ?

Sayın Kılıç yapılan yıkım belediye ekibimidir, yoksa ihale ile verdiğiniz yıkım ekibimidir bilmem ama işlerini profesyonelce yapsınlar küpçüler yeni mahalle kuran kursu yanındaki binayı aldınız yıktınız yıkarken kuran kursunun iki kolonunda çatlak oluşturdunuz yıkım bahanesi ile yandaki binaları’da hasarlı hale getirip onlarıdamı almak istiyorsunuz.

Yoksa bu KENTSEL DÖNÜŞÜM’ü bitirmeyerek otobandan açılacak 5.ci çıkış ile stratejik konuma gelecek mahallelerde yer takası ile yandaşlara arsa ve rant sağlama hazırlığında mısınız?

Lütfen artık KENTSEL DÖNÜŞÜM mağdurlarının sesine kulak verip akıllı ve açık bir cevap verin. Siz sustukça biz takip etmeye devam edecek ve soracağız. Erenler hak ettiği konuma ne zaman gelecek’ dedi.