İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vatan Partisi Sakarya adayları sahaya iniyor

Vatan Partisi’nin 1 Kasım seçimleri için belirlediği Sakarya Milletvekili adayları basınla buluştu.

Bahtiyar Bodur, İbrahim Güleryüz, Melike Toy, Recep Bilici, Nigar Konas, basınla buluştu. Partinin diğer iki adayı, Ahmet Özdemir ve Şenol Korkmaz ise mazeretleri nedeniyle toplantıya katılamadı.

NEDEN ADAY OLDUKLARINI AÇIKLADILAR
Tanıtım toplantısında adaylar tek tek kendilerini tanıtırken, neden aday olduklarını da ifade etmeye çalıştı.
Toplantıda söz alan vekil adayı İbrahim Güleryüz, “Vatan Partisine gönül verdim. Ülkemin geleceğine dair duyduğum endişe ve kaygı nedeniyle çözüm noktasında ben de olmak istedim. Sorunları Vatan Partisinin ekibinin çözebileceğine inandım. O nedenle aday oldum” dedi.
Diğer vekil adayı Nigar Konas da “Ergenekon sürecinde Vatan Partisi’ne girdim. Ülkemizin geldiği nokta, vatan saflarında yer almayı gerektiriyor. O nedenle aday olmayı uygun gördüm” şeklinde konuştu.

“VATANINI SEVEN, PARTİMİZE OY VERMEK ZORUNDA”
Milletvekili adayı Melike Toy da konuşmasında, “1998 yılından beri doğduğum şehri yakından takip ediyorum. Özgürlükçü ve vatansever olduğu için Vatan Partisindeyim. Kadını ikinci sınıf görmelerinin ızdırabını çektim. Kadının adı yok derler ya, oysa kadının adı olmalı, olacak da. Böyle gitmez dedim ve aday oldum. Vatanını seven herkes Vatan Partisine oy vermek zorunda. Bu bir zorunluluk” dedi.
Diğer aday Recep Bilici ise, “1991’den beri partiyi izliyorum. Vatan Partisinin beni kendine çeken yanı Atatürkçü olması, 6 ok’a sahip çıkması… Gizlenen Atatürk’ü öğrendikçe Atatürkçü olmakta ısrarlıyım” şeklinde konuştu.
Geçen genel seçimlerde yine Vatan Partisinden milletvekili adayı olan, bu dönem de aday gösterilen Bahtiyar Bodur da konuşmasında, şunları dile getirdi:

“ÜLKENİN VATAN PARTİSİ’NE İHTİYACI VAR”
“1973’ten beri aktif siyasetin içinde oldum. 2012’ye kadar CHP’nin militan üyesiydim. Her zaman doğru isimlerle mücadele ettik. Onlardan çok şey öğrendik. Rahmetli Ünal Ozan bunlardan biriydi. Onları kendimize örnek aldık. Dedelerimizin ve babalarımızın bıraktığı mirası biz de çocuklarımıza aktarmak zorundayız. Yerel özerklik gündeme gelince 2012’de CHP’den istifa ettim. Atatürk’ün kurduğu parti buna alet olmamalıydı diye düşündüm. Düşünceme uyan İşçi Partisi saflarında yer aldım. Bugün ise Vatan Partisindeyim. Neden diye sorarsanız, Vatan Partisi’ne ülkenin ihtiyacı var. Bu parti hem Türkiye’nin, hem de dünyanın öncü gücü olmak zorunda.

“BEKLENTİMİZ OLMADI, AMA SEÇİMİN GALİBİ BİZİZ”
Geçen seçimlerde de aday oldum. Ancak büyük oylar alamadık. Parti olarak beklediğimizi bulamadık, ancak iddia ediyorum ki seçimin galibi biziz.
CHP Vatan Partisi ile anlaşacakmış gibi bir algı yarattı. Oysa CHP ile pazarlık içinde olmadık. “Terör örgütleri ve onların siyasi uzantıları ile mesafeli olmak, bir de, iktidar hedefi koymak” gibi iki şartımız vardı. MHP ile Hükümet kurulmasını önerdik.

“1 YIL SONRA YİNE SEÇİM OLACAK”
İddia ediyorum, en geç 1 yıl içinde yeniden seçim olacak. Ülkede şehitler var. Onlar bizim kutsalımız. İnsan onların üzerinden siyaset yapmaya biraz utanır. Adeta şehit edebiyatı yapıyorlar. TSK milli onurumuzdur. Şehit diyerek mücadelenin önünü gölgelemeye kimsenin hakkı yok. Biz mücadelede TSK’nın yanındayız”.

Haber : Hülya Sürücü