28.2 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Zeki Toçoğlu ‘Muhtarlar Hizmet Ortaklarımızdır’

7 ilçeden gelen muhtarlar ile bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Büyükşehir Yasası ile hizmet sınırlarımıza dahil olan ilçelerimize kısa süre içerisinde önemli projeler kazandırdık. Biz sorunların üzerine beraberce gidiyoruz. Çözüm odaklılığı temel ilkemiz olarak belirliyor; Büyükşehir sınırlarındaki tüm muhtarlarımızla hizmet ortağı olarak çalışıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan, Adapazarı, Pamukova, Akyazı, Kaynarca, Hendek ve Geyve ilçelerinden gelen muhtarları Büyükşehir’de ağırladı. Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ve Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil’in de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, muhtarların yerel yönetimler ile vatandaşlar arasında köprü görevi üstlendiğine dikkat çekti.

Çözüm Odaklılık
Başkan Zeki Toçoğlu, “Hayata geçirdiğimiz hizmetlerde muhtarlarımız ile ortak akılla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir Yasası ile hizmet sınırlarımıza dahil olan ilçelerimize kısa süre içerisinde önemli projeler kazandırdık. Biz sorunların üzerine beraberce gidiyoruz. Çözüm odaklılığı temel ilkemiz olarak belirliyor; Büyükşehir sınırlarındaki tüm muhtarlarımızla hizmet ortağı olarak çalışıyoruz. SEMOS bu anlayışımızın en açık ifadesidir. SEMOS’la muhtarlarımızın talep ve önerilerine dönük yapıcı adımlar atmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Geleceğin Sakarya’sı
Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi (SEMOS) ile şehrin her köşesine daha kolay ulaştıklarını da açıklamalarına ekleyen Başkan Toçoğlu, şehrin tüm aktörleri ile geleceğin Sakarya’sını inşa ettiklerinin altını çizdi. Toçoğlu, “Muhtarlarımızın yerel yönetimler ile vatandaşlar arasında köprü görevi üstlendiğini biliyoruz. İnşallah birlikte çalışmaya devam edecek; şehrimizin standartlarını yükselten hizmetleri bir bir hayata geçireceğiz” dedi. Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarının ardından muhtarlardan gelen talepleri dinledi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Biathle Triathle Şampiyonası Kocaeli’de başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) tarafından Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe Halk Plajı’nda gerçekleştirien Biathle...