İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anneler Günü İller Arası Karate Lig finalleri yapıldı

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılan İller Arası Karate Lig müsabakalarının finalleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi destekleri ile Anneler Günü İller Arası Lig finalleri adı altında Camili Yenikent Spor Salonunda Pazar günü yapıldı.

Liglerde Sakarya, Bolu, Düzce, Kilis, Yalova, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul, Bursa, Eskişehir illerinden 820 sporcunun mücadele etti. Liglerin A guruplarında dereceye giren ilk dört sporcuya kupa, beşinci ve altıncı sporcuya madalya, B guruplarında mücadele eden ilk dört sporcuya madalya, görev yapan hakemlere hatıra kupaları verildi.

Ekim 2014 tarihinde başlayan ligler altı maç üzerinden yapıldı. 10 Mayıs Anneler Günü nedeni ile Annelere ithafen yapılan liglerin finallerine Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Bülent Kasım, Adapazarı İlçe Müdürü Fatih Çelikel, Karate Federasyonu Başkan Vekili Meydan Kobaş, Federasyon İl Temsilcisi Aykut Duman katıldı.

Avrupa, Dünya Hakemi Uğur Kobaş “Liglerimizi yaptığımız finaller ile bu sene için sonlandırdık. Zor bir süreç, bir o kadar da uzun bir süreç ile liglerimizi tamamladık. Sporcularımız altı maç müthiş bir mücadele örneği gösterdiler. Başta sporcularımız olmak üzere ailelerini kutluyoruz” dedi.