İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arifiye’li Deniz Wushu’da Türkiye Şampiyonu oldu

Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrencisi Deniz Öten, Türkiye Şampiyonu oldu

SAKARYA

Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Deniz Öten, 4-14 Şubat 2018 tarihileri arasında Antalya’da düzenlenen Wushu Sanda Türkiye Şampiyonasında 09-12 yaş Taichi Quan 24 Form kategorisinde Türkiye Birincisi oldu.  Taichi Quan 32 Form Kategorisinde ise Türkiye ikincisi oldu.

Deniz Öten, Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Müdürü Cemal Yamak ve öğretmenleri eşliğinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.

Deniz’in başarısından ve ziyaretinden büyük memnuniyet duyan Başkan İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;” Sizler bizim geleceğimiz, göz bebeğimizsiniz. Bu yüzden sizlere yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu düsturla, sizlerin gönlünüzce spor yapabilmesi, sosyal ve kültürel etkinliklerinizi rahatça yapabilmeniz için  2009 yılından bu yana Spor Kompleksini, sentetik çim halı sahalarını, Kültür Merkezini hizmete sunduk.  Bireysel ve takım sporu yapan sporcularımıza maddi manevi her türlü desteği vermeye çalışıyoruz.

Sizler de imkan verildiğinde neler yapabileceğinizi gösteriyor, bölgesel, ulusal ve uluslar arası müsabakalarda Arifiye’mizi büyük bir başarı ile temsil ediyorsunuz.  Bu gün Arifiye’miz sporun bir çok dalında şampiyon sporculara sahip bir ilçe. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Sizlerle gurur duyuyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. ” dedi.