İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Denizimiz çocuklarla güzel’

İzmit Yelken Kulübü idareci ve yöneticileri Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiler. Kulüp Başkanı Reyhan Güzelgün’ün kulüp çalışmaları hakkında bilgi aktardığı Başkan Karaosmanoğlu’da “Denizimiz çocuklarla güzel olur. Bu bilinçle su sporlarının şehrimizdeki etkinliğinin artması sizler gibi kulüpler vasıtasıyla olacaktır. Yelken sporunun güzelliğini ve denizimize katacağı değeri hep önemli bulmuşumdur. Bu nedenle yelken sporunun daha çok gelişmesini arzu ediyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA SPORU SEVDİRELİM”

Spora ve yelkene gönül vermiş sporseverlerin çocuklarımıza katacağı insan ve spor sevgisini değerli bulan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla uğraşması bana keyif ve huzur veriyor. Yelken sporunu yapan yavrularımızın iradesi güçlü ve sağlıklı birey olması kaçınılmazdır. Amatör spora bunun için destek veriyoruz. Yelken sporuyla uğraşanlar çevreyi, doğayı ve insanları severler. İnsanlar için en büyük zenginlik çocukları sevmektir. Çocuklarımıza da sporu sevdirelim” diye konuştu.

“DENİZDE YELKEN GÖRMEK BÜYÜK MUTLULUK”

Yelkenleri denizde gördüğü zaman çok mutlu olduğunu da belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Marmara’da su sporlarının yapılabilmesi ve insanımızın mutlu olabilmesi için yıllardır temiz bir körfez için çalışıyoruz. 12 yıl önce yelken bile yapılamayan İzmit Körfez’indeki geldiğimiz nokta iyi yerlerde. Ancak bununla yetinmeyecek daha çok çalışarak mükemmele ulaşmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Bataklıkları ortadan kaldırıyor, kirlilikten kurtulmak için ileri biyolojik arıtma tesislerimizi şehrimize kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz. Evsel, sanayi ve gemilerin kirliliği İzmit Körfezi’ne aktığı dönemleri hepimiz hatırlıyoruz. Körfezimizi sahiplendik, gözümüz gibi baktık. Körfezimizin su sporlarında aktif biçimde kullanılabilecek hale geldi. Çocuklarımız sporla uğraşsın diye malzeme yardımları yapıyoruz. Bir kez daha söylemek gerekirse denizimiz yelkenle, çocuklarımızla ve insanımızla güzel olur” dedi. İzmit Yelken Kulübü Başkanı Reyhan Güzelgün ise Başkan Karaosmanoğlu’na yelken sporuna yaptığı yardımlar ve ilgi için teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.