• DOLAR
  5,8827
  %-0,75
 • EURO
  6,4899
  %-0,76
 • ALTIN
  282,02
  %-0,89
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Doğa Koleji voleybolda da şampiyon

Doğa Koleji voleybolda da şampiyon

TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA ISF (DÜNYA OKUL SPORLARI FEDERASYONU) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN OKUL SPOR FAALİYETLERİNDE 3 BRANŞTA 6 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU BULUNAN TEK OKUL DOĞA KOLEJİ, TÜRKİYE LİSELER ARASI VOLEYBOL ŞAMPİYONASI FİNALİNDE DE ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI. 25-29 MART TARİHLERİ ARASINDA TOKAT’TA DÜZENLENEN KARŞILAŞMADA; ACIBADEM BİLİM DOĞA ANADOLU LİSESİ GENÇ KIZ VOLEYBOL TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMA GURURUNA ERİŞTİ.

Booking.com

Türkiye’de ve dünyada ISF (Dünya Okul Sporları Federasyonu) tarafından organize edilen okul spor faaliyetlerinde 3 branşta 6 dünya şampiyonluğu bulunan tek okul Doğa Koleji, Türkiye Liseler Arası Voleybol Şampiyonası finalinde de önemli bir başarıya imza attı. 25-29 Mart tarihleri arasında Tokat’ta düzenlenen karşılaşmada Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi genç kız voleybol takımı, Türkiye şampiyonu olmayı başardı.

Doğa Koleji, akademik başarılarının yanında, Türkiye ve dünya şampiyonalarında önemli başarılar elde eden sporcu nesiller yetiştiriyor. Bireysel sporlara ve takım sporlarına yönelen kolejin öğrencileri, Türkiye Liseler Arası Voleybol Şampiyonası finalinde üstün başarı gösterdi. Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi genç kız voleybol takımı, Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonluk maçı heyecanlı dakikalara sahne oldu. İlk seti 2 sayı farkla kaybeden Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi genç kız voleybol takımı, ikinci sette üstünlüğü ele aldı. İkinci seti 4 sayı farkla, 3. seti 10 sayı farkla alan takım, son seti de 4 sayı farkla kazanarak şampiyonluk madalyasını kaptı.

Nitelikli bireyler yetiştirmek için sporun önemine değinen Genel Müdür Ali Rıza Lüle: “Takım sporlarında başarılar elde eden öğrencilerimizin mutluluğunu paylaşıyor, her karşılaşmada en az onlar kadar heyecanlanıyoruz. Öğrendiklerini pratiğe dönüştürme becerisini erken yaşta kazanan öğrencinin özgüveni gelişirken, yaşam başarısı da artıyor” dedi.

3 branşta 6 dünya şampiyonluğu

Bireysel sporlarda ve takım sporlarında yerel, ulusal ve uluslararası başarılar elde eden kolejin, ISF (Dünya Okul Sporları Federasyonu) tarafından organize edilen okul spor faaliyetlerinde voleybol, hentbol ve basketbol olmak üzere 3 branşta 6 dünya şampiyonluğu bulunuyor.

Basketbolda Türkiye’yi temsil edecek

Doğa Koleji, 27 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşen Türkiye Liseler Arası Basketbol Şampiyonası Finalleri’nde de Türkiye şampiyonu oldu. Kolej, 12-20 Nisan tarihleri arasında Yunanistan’da düzenlenecek ISF Dünya Liseler Arası Basketbol Şampiyonası’nda hem erkek hem kız basketbol takımında Türkiye’yi temsil edecek.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com