Enes Özdemir Karate 1 Premier Lig’in ilk ayağında altın madalya kazandı

İSTANBUL – Kâğıthane Belediyesporlu milli sporcu Enes Özdemir, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Füceyre kentinde yapılan Karate 1 Premier Lig’in ilk ayağında altın madalya kazandı.

Karate 1 Premier Lig’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin Füceyre şehrinde yapılan ilk ayağında Kâğıthane Belediyesporlu milli sporcu Enes Özdemir, altın madalya kazandı. Önemli rakipleri geçerek finale gelen Enes Özdemir erkekler kata finalinde Japon Kazumasa Moto ile karşılaştı. Dünya sıralamasında 7. sırada bulunan rakibi karşısında 26.52 puan elde eden Özdemir, 26.46 puanda kalan rakibini geçerek zirveye çıktı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin sporcu Özdemir’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi. ‘Sporcuhane’ projesinden bahseden Başkan Öztekin, ”Göreve geldiğimizde 53 adet proje sözü verdik. Bunlardan bir tanesi de Sporcuhane projesi idi. Kağıthane’de çocuk ve gençlerimizi spora teşvik etmeyi ve amatör sporcularımızı destekleyerek ulusal ve uluslararası alanda başarılar elde etmelerini amaçladık. Projeyi hayata geçireli henüz daha 2 yıl oldu ama ilçemize bu sürede 2 olimpiyat madalyası, onlarca altın, gümüş ve bronz madalya kazandırdık. 50 binden fazla çocuk ve gencimize ücretsiz sportif eğitimler verdik. Amatör spor kulüpleri ve sporcularına 1,5 milyon lira nakdi destek sağladık. Tüm statlarımızı ve spor alanlarını modernize ederek mevcutlara yenilerini ekledik.” diye konuştu.

Bir cevap yazın