İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eruslu ‘Takımlarımızın Sportif Başarıları Devam Ediyor’

Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu 2. Lig karşılaşmaları 23-27 Şubat 2015 tarihleri arasında Orhangazi Üniversitesinin ev sahipliğinde Bursa’da oynandı.

Turnuvaya Orhangazi Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Gediz Üniversitesi ve Bilecik Üniversitesi katıldı. Beş gün süren turnuvada Yalova Üniversitesi birinci gün Orhangazi Üniversitesi ile oynadığı   maçı 6-4 kazandı.

Turnuvanın ikinci gününde Celal Bayar Üniversitesine 4-2 mağlup olan Yalova Üniversitesi futsal takımımız üçüncü günde rakibi Atılım Üniversitesi ile 4-4 berabere kaldı. Dördüncü günde Gediz Üniversitesini ile çok çekişmeli geçen maçı Yalova Üniversitesi 5-4 lük skorla kazanmayı başardı.

Turnuvanın son gününde Bilecik Üniversitesini 11-3 gibi farklı bir sonuçla mağlup eden Yalova Üniversitesi Futsal takımı turnuvayı üç galibiyet bir beraberlik ve bir mağlubiyetle tamamlayarak Celal Bayar Üniversitesinin ardından İkinci oldu.

İkincilik kupası alarak Yalova Üniversitesini başarı ile temsil eden Futsal Takım ve bu yıl ev sahipliğini Yalova Üniversitesi’nin yaptığı 2. Lig grup müsabakalarında şampiyon olan futbol takımı kazandıkları kupalarla birlikte Rektör Prof. Dr. M.Niyazi Eruslu’ya ziyarette bulundular. Rektör Prof. Dr. Eruslu katıldıkları turnuvalarda Yalova Üniversitesini başarıyla temsil ettiklerinden dolayı futsal ve futbol takımlarını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.