İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gebze-Mollafenari’deki futbol sahasının yapımı sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Mollafenari Mahallesi’ne projelendirdiği futbol sahası şekilleniyor

Halkın spor yapması için ihtiyaç duyduğu alanları kente kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, pek çok spor tesisiyle sağlıklı yaşam için çalışmalarını sürdürüyor. Hayata geçirilen spor tesislerinde vatandaşlar, günün her saatinde stres atma imkanı buluyor. Büyükşehir Belediyesi bu sahalardan birini de Gebze Mollafenari Mahallesi’nde yapıyor. Yaklaşık bin kişinin yaşadığı mahalleye FİFA standartlarında futbol sahası inşa ediliyor.

AMATÖR LİG MAÇLARI

Büyükşehir Belediyesi, Mollafenari’de yaşayan halkın spor ihtiyacını karşılamak için FİFA standartlarında modern bir futbol sahası yapıyor. 45×90 metre ebatlarında inşa edilecek saha sentetik çim olacak. Sahada amatör lig maçları oynanabilecek. Bir bölümünde 400 kişilik çelik tribün yer alan sahada gece maçlarının yapılabilmesi için aydınlatma olacak.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çalışmaları devam eden sahada drenaj hatları ve sahanın geneline mıcır tabakaları seriliyor. Sahanın 400 kişilik çelik seyirci tribünü tamamlandı. Tesisin çevresine 4 adet aydınlatma için projektör direği dikildi. Seyirciler için 21 metrekare konteyner tuvaletin montajı yapıldı.