İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası Final Yarışları Sona Erdi

22-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar’ da yapılan Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası Final Yarışları dün yapılan son yarışların ardından tamamlandı.

Final yarışlarının ardından oluşan puan durumuna göre Masterler kategorisinde Türk Balık Adamlar, Deniz Küreği Kadınlarda ise Sinop Karadeniz Yelken kulübü 1. oldu. Deniz Küreği Erkekler, Küçük Erkekler, Yıldız Erkekler, Genç Erkekler, Küçük Kızlar ve Yıldız Kızlar kategorilerinde Galatasaray birincilik kupasına uzanırken, Fenerbahçe Genç Kızlar kategorisinde birincilik kürsüsüne çıkan taraf oldu.

Yarışları Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, , Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer Kalkan, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe ve Türkiye Kürek Federasyonu Genel Sekreteri Adem Tuncer takip etti.

GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
FİNAL YARIŞLARI
21.08.2015 Sapanca
1 09:00 Genç Kızlar 1x Eleme Yarışı 2000 m. Sonuç
2 Fenerbahçe Elif Nur Suri 9.24,48 1
3 Galatasaray “C” Edanur Göneç 9.37,85 2
1 Şişecam Çayırova Serap Baş 10:05,3 3
GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
FİNAL YARIŞLARI
22.08.2015 / Sapanca
1 08:55 Kadınlar 1x (Açık Yarış) 1000 m. 2000 m. Sonuç
1 Fenerbahçe Bersu Dilek Ayaş 4.31,03 9.07,85 1
2 09:00 Yıldız Kızlar 4x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
2 Galatasaray Elif Sağçolak – Ayşenur Dilsiz – 3.38,49 7.17,58 1 100
Edanur Göneç – Berre Baltaoğlu
3 Fenerbahçe Elif Nur Suri – Alara Topçu – 3.42,03 7.28,88 2 70
Ece Bayramoğlu – Defne Usta
1 Adana Gençlik ve Spor Didem Sürer – Cansu Demir – 3.48,94 7.39,16 3 30
Asena Meryem Bozkurt – Sevde Nur Ergin
3 09:10 Yıldız Erkekler 4- 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
3 Hereke Nuh Çimento Kürek Barış Özgür – Veysel Batuhan Kösedağ – 3.25,65 6.34,84 1 100
Eren Aktaş – Behlül Uyar
1 Fenerbahçe Mustafa Bolat – Dora Çelebi – 3.28,51 6.37,70 2 70
Alp Yener Gündeş – Yiğitvan Ülkebay
2 Galatasaray Ömer Öztürk – Kaan Bağ – 3.26,109 6.48,49 3 50
Kemal Derviş Özdemir – Ahmet Oğuzlu
4 09:20 Yıldız Erkekler 2x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
3 Galatasaray Ahmet Ensar Yıldırım – Selçuk Keskin 3.33,41 7.22,16 1 100
2 Şişecam Çayırova Ömer Sefa Polat – Ahmet Laçin 3.34,89 7.31,53 2 70
1 Sakarya Gençlik Merkezi Emre Kubilay Oğuz – Barış Ertürk 3.40,19 7.35,39 3 68
6 Gökkuşağı Nedim Albakan – Ömer Say 3.39,84 7.40,94 4 30
4 Fenerbahçe Buminhan Taş – Serkan Özdemir 3.37,55 7.41,65 5 28
5 Türk Balıkadamlar Barış Çakır – Buğra İpek 3.43,41 7.54,88 6
5 09:30 Yıldız Erkekler 2- 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
2 Şişecam Çayırova İsmail Bekiroğlu – İnanç Şahin 3.42,79 7.47,00 1 100
3 Galatasaray “A” Oğuz Onak – Musa Çakmak 3.52,19 7.53,10 2 70
1 Galatasaray “B” Deniz Evren Kaya – Enes Gök 3.52,47 8.01,08 3 50
5 Fenerbahçe Efe Gürsu – Batuhan Tekinkaya 3.56,95 8.09,82 4 30
4 Hereke Nuh Çimento Kürek Sayd Uşurma Dzumsoy – Adnan Yılmaz 4.46,11 Bitiremedi
6 09:40 Yıldız Erkekler 1x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
2 Galatasaray Naim Talha Güneş 4.03,58 8.23,14 1 100
1 Fenerbahçe “A” Çağatay Şekeröz 4.04,57 8.27,86 2 70
3 Fenerbahçe “B” Berk Ogün 4.28,13 Bitirenedi
7 09:50 Küçük Kızlar 4x 1000 m. Sonuç Puan
4 Galatasaray Kumru Tanyeli – Esmanur Vardar – 4.21,10 1 100
Sude Doğaner – Hatice Betül Karaer
2 Fethiye Belediye Ekin Gürhan – Ece Karakaya – 4.28,40 2 70
Aleyna Truscot – Semra Salman
3 Adana Gençlik ve Spor “A” Lina gürbüz – Hazal Meriç – 4.37,31 3 10
Buket Büyük Sandıç – N.Hatun Demiroğlu
1 Adana Gençlik ve Spor “B” Petek Hepsağ – Özgem Gedik – 4.38,80 4 8
Berfin Eyüpoğlu – Ece Eker
5 Şişecam Çayırova Beyza Bulut – Çilem Üstündağ – Bitiremedi 5
Sevdenur Özdağ – Tuğçe Yıldırım
8 10:00 Küçük Erkekler 1x 1000 m. Sonuç Puan
3 Fenerbahçe “A” Bora Özge 4.30,47 1 100
2 Galatasaray Berat Eren Güler 4.36,14 2 70
1 Fenerbahçe “B” Teoman Şirvancı 4.36,57 3 68
4 Fenerbahçe “C” Mehmet Emin Ata 4.37,22 4 66
9 10:10 Deniz Küreği Kadınlar 2x 500 m. Sonuç Puan
1 Sinop Karadeniz Yelken Bucu Turan – Lara Kılıçarslan 3.01,32 1 100
2 İznik Spor İpek Çalık – Hilal Varvar 3.28,05 2
10 10:15 Deniz Küreği Erkekler 1x     (Final B) 500 m. Sonuç
1 Fenerbahçe Ali Kargalık 3.00,85 1
11 10:20 Deniz Küreği Erkekler 1x 500 m. Sonuç Puan
3 Galatasaray Ekrem Özgören 2.25,57 1 100
1 Sinop Karadeniz Yelken Emre Demirkol 2.26,73 2 70
2 Beşiktaş Yaman Koç 2.44,60 3
12 10:50 Deniz Küreği Genç Kızlar 4x+ 500 m. Sonuç Puan
1 Sinop Karadeniz Yelken / Lara Kılıçarslan – Berre Su Keskin – 2.58,11 1 100
İznik Spor İpek Çalık – Hilal Varvar –
Karması Dilara Demir (düm)
2 Karma Ezo Kızılgedik – Yasemin Karaşoğlu – 3.13,67 2
Dilara Şenel – Sümeyye Temizel –
Muhammed Kan (düm)
13 12:00 Yıldız Kızlar 2x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
2 Galatasaray Elif Sağçolak – Ayşenur Dilsiz 4.06,42 8.14,63 1 100
3 Adana Gençlik ve Spor Asena Meryem Bozkurt – Cansu Demir 4.04,60 8.25,57 2 70
4 Şişecam Çayırova Serap Baş – Ayşenur Yılmaz 4.08,24 8.31,40 3 50
1 Fenerbahçe Ece Bayramoğlu – Defne Usta 4.18,98 8.53,23 4
14 12:10 Yıldız Kızlar 1x 4.59,18 2000 m. Sonuç Puan
1 Galatasaray “B” Berre Baltaoğlu 4.31,14 8.57,47 1 100
2 Galatasaray “A” Edanur Göneç 4.31,47 9.02,88 2 70
5 Hereke Nuh Çimento Kürek Nazlı Yanılmaz 4.30.79 9.03,49 3 68
4 Fenerbahçe Elif Nur Suri 4.34,06 9.09,84 4 66
3 Adana Gençlik ve Spor Didem Sürer 4.36,25 9.19,19 5 30
15 12:20 Yıldız Erkekler 4x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
4 Galatasaray “A” Ahmet Ensar Yıldırım – Ferhat Korkmaz – 3.17,76 6.37,94 1 100
Selçuk Keskin – Naim Talha Güneş
3 Fenerbahçe “A” H.İbrahim Güzelbay – Yunus Emre Bulut – 3.28,14 6.59,41 2 20
Serkan Özdemir – Mehmet Çapanoğlu
2 Fenerbahçe “B” Süleyman Berk Hakyol – Onur Akgöl – 3.27,32 7.00,44 3 18
Berke Yorulmaz – Cem Avat
5 Galatasaray “B” Ümitcan Berk – Rasim Balcıoğlu – 3.37,22 7.19,23 4
Deniz Evren Kaya – Ahmet Oğuzlu
1 Türk Balıkadamlar Buğra İpek – Barış Çakır – 3.37,77 7.23,82 5
Taha Sezer Bilir – Kaan Türkan
16 11:10 Yıldız Erkekler 8+ 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
1 İsmail Bekiroğlu – A.İnanç Şahin – 3.08,61 6.19,12 1 150
Şişecam Çayırova / Barış Özgür – V.Batuhan Kösedağ –
Hereke Nuh Çimento Kürek Eren Aktaş – Ahmet Laçin –
Karması Ömer Sefa Polat – Behlül Uyar –
Arif Fehmi Yalçınkaya (düm)
2 Galatasaray Ömer Öztürk – Kaan Bağ – 3.06,03 6.24,47 2 100
Oğuz Onak – Kemal Derviş Özdemir –
Cem Batuhan Kızılaslan – Musa Çakmak –
Enes Gök – Muharrem İltan İncedere –
Kaan Şahin (düm)
3 Fenerbahçe Sarp Sümer (düm) 3.10,57 6.31,30 3 80
Efe gürsu – Çağatay Şekeröz –
Alp Yener gündeş – Yiğitcan Ülkebay –
Mustafa Bolat – Batuhan Tekinkaya –
Buminhan Taş – Dora Çelebi

 

GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
FİNAL YARIŞLARI
23.08.2015 / Sapanca
1 10:30 Genç Erkekler 2x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
4 Fenerbahçe “A” Mehmet Kocur – Harun Ardıç 3.24,70 6.58,62 1 100
3 Galatasaray “A” Naim Talha Güneş – Enes Yenipazarlı 3.30,00 7.03,96 2 70
2 Galatasaray “B” Oğuz Onak – Musa Çakmak 3.30,43 7.33,37 3
1 Fenerbahçe “B” Buminhan Taş – Serkan Özdemir 3.44,87 7.35,51 4
5 Türk Balıkadamlar Buğra İpek – Barış Çakır 3.47,20 Bitiremedi
2 10:40 Genç Erkekler 2- 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
3 Galatasaray “A” Alihan Sungurlu – Utku Kerem Kanıbelli 3.32,14 7.14,07 1 100
5 Şişecam Çayırova İsmail Bekiroğlu – İnanç Şahin 3.32,87 7.30,76 2 50
4 Galatasaray “B” Mesut Kılıç – Mustafa Gazanfer 3.42,80 7.38,54 3 20
1 Hereke Nuh Çimento Kürek Ahmet Berkan Hayta – Alpcan Damar 3.43,66 7.45,32 4
6 Fenerahçe “B” Alp Yener Gündeş – Dora Çelebi 3.51,79 7.45,71 5
2 Fenerahçe “A” Berkcan Tamas – Efe Gürsu 3.44,75
3 10:50 Genç Erkekler 1x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
3 Galatasaray “A” Sabri Sevniş 3.48,61 7.49,00 1 100
1 Galatasaray “C” Ahmet Ensar Yıldırım 3.53,81 7.55,12 2 70
4 Galatasaray “B” Muhammet Ali Erdik 4.00,47 7.56,52 3 68
5 Şişecam Çayırova Ömer Sefa Polat 4.05,32 8.08,80 4 30
2 Fenerbahçe “A” Ekin Can Yılmaztürk 3.56,47 8.10,09 5 28
6 Fenerhçe “B” Batuhan Tekinkaya 4.10,35 Bitiremedi
4 11:00 Genç Erkekler 4- 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
4 Fenerbahçe Gökhan Güven – Emre Faik Açar – 3.13,72 6.43,02 1 100
Can Keleş – Çağatay Şekeröz
5 Galatasaray “B” Ömer Öztürk – Ömer Öner – 3.16,39 6.49,72 2 70
Bilal Karademir – Kaan Bağ
3 Galatasaray “A” M.Erkan Göktaş – A.Emirhan Kuşçuoğlu – 3.20,06 6.51,66 3 68
Fatih Sevli – Derviş Kemal Özdemir
1 Hereke Nuh Çimento Kürek Barış Özgür – V.Batuhan Kösedağ – 3.25,16 6.57,70 4 50
Eren Aktaş – Behlül Uyar
6 Şişecam Çayırova Furkan Öztürk – Turgut Kızılyel – 3.30,93 7.09,58 5 10
Tayfun Demirkoparan – Ali Önenç
2 Anadolu Hisarı Kürek Harun Harmantepe – M.Enes Akgül – 3.26,25 7.12,99 6
F.Celal Güler – M.Kaan Keldal
5 11:10 Genç Kızlar 2x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
3 Şişecam Çayırova İrem Bulut – Ayşenur Yılmaz 4.03,12 8.27,75 1 100
2 Galatasaray Edanur Göneç – Berre Baltaoğlu 4.07,73 8.28,61 2 70
1 Adana Gençlik ve Spor Cansu Demir – Asena Meryem Bozkurt 4.09,22 8.45,37 3 68
4 Fenerbahçe Aslıhan Ateş – Supiye Aydal 4.14,65 8.58,41 4 10
6 11:20 Genç Kızlar 2- 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
1 Fenerbahçe Betül Serin – Aleyna Eyilmez 4.20,73 8.53,61 1 100
2 Galatasaray Elif Sağçolak – Ayşenur Dilsiz 4.29,72 9.00,10 2 70
7 11:25 Genç Kızlar 1x     (Final B) 1000 m. 2000 m. Sonuç
1 Türk Balıkadamlar Ceylin Uzel 4.45,52 9.45,13 1
2 Sakarya Gençlik Merkezi Sedef Özalp 4.57,00 Battı
8 11:30 Genç Kızlar 1x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
3 Sakarya Gençlik Merkezi Nisa Arıcı 4.36,46 9.19,44 1 100
1 Adana Gençlik ve Spor Didem Sürer 4.39,80 9.32,89 2 70
5 Fenerbahçe Elif Nur Suri 4.50,56 9.39,11 3 50
2 Anadolu Hisarı Kürek Dilanur Biçer 4.44,09 9.40,13 4 48
4 Galatasaray “A” Ezgi Nezahat Yılmaz 5.01,21 Bitiremedi
9 11:40 Deniz Küreği Erkekler 4x+ 500 m. Sonuç Puan
2 Beşiktaş Onur Çakal – Yaman Koç – 1.50,70 1 100
Kaan Egi – Güvenç Uzun –
Ömer Baltacı (düm)
3 Galatasaray Ekrem Özgören – Batuhan Salih Barutçu – 1.54,02 2 70
Erol Aslan – Yalçın Fidancı –
Doğukan Hazar Gök (düm)
1 Türk Balıkadamlar Görkem Güngör – Kaan Özler – 1.54,99 3 50
Sinan Ünal – Alphan Sarp Arbağ –
Taha Sezer Bilir (düm)
10 11:50 Küçük Erkekler 4x 1000 m. Sonuç Puan
2 Galatasaray “A” Miraç Can Alkaya – Berat Eren Güler – 3.36,58 1 100
Yasin Karaömer – Muharrem İspiroğlu
1 Galatasaray “B” Ahmet Eren Kanıbelli – Zafer Yayakervan – 3.41,83 2 70
Efe Tunç Koca – Kamil Okan Emanet
4 Fethiye Belediye C.Çınar Yeşertener – Tolga Önal – 3.42,57 3 68
Onur Gavcar – M.Emre Aydın
3 Fenerbahçe Bora Özge – Mehmet Emin Ata – 3.43,31 4 50
Teoman Şirvancı – Emir Sağılı
11 12:00 Bedensel Engelliler 1x 500 m. Sonuç
1 Galatasaray Efe Mutluer 4.11,24 1
2 Fenerbahçe Ufuk Bulut 5.13,80 1
12 14:00 Master Erkekler 1x 1000 m. Sonuç Puan
1 Türk Balıkadamlar İlker Başyazıcı 4.30,94 1 100
13 14:10 Deniz Küreği Genç Erkekler 4x+ 500 m. Sonuç Puan
3 Galatasaray Talat Orhan Yavuz – Faruk Tolga Bağcı – 1.49,91 1 100
Onat Doğukan Çakıcı – Yiğit Berk Arıca –
Mert Altınok (düm)
2 Fenerbahçe Kaan Aksu (düm) 1.51,13 2 70
Batuhan Elmasdiken – Mahmut Ali Taner –
Mert Avunduk – Kağan Taşpınar
1 İznik Spor Ali Berk Karataş – Kürşat Akpınar – 2.07,51 3
Ahmet Yılmaz – Ali Uğur –
Tuğberk Mestan (düm)
14 14:20 Genç Erkekler 4x 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
2 Galatasaray “A” Enes Yenipazarlı – A.Ensar Yıldırım – 3.04,27 6.11,43 1 100
Sabri Sevniş – Naim Talha Güneş
3 Galatasaray “B” Muhammet Ali Ertik – K. Derviş Özdemir – 3.06,14 6.16,15 2 70
Fatih Sevli – Selçuk Keskin
1 Fenerbahçe “A” H.İbrahim Güzelbay – Ekin Can Yılmaztürk – 3.09,30 6.24,66 3 50
Yunus Emre Bulut – Serkan Özdemir
4 Fenerbahçe “B” Mustafa Bolat – Dora Çelebi – Kayıt İptali
Alp Yener Gündeş – Yiğitcan Ülkebay
15 14:30 Genç Erkekler 8+ 1000 m. 2000 m. Sonuç Puan
2 Galatasaray “A” Ömer Öztürk – Alihan Sungurlu – 3.05,77 6.25,29 1 100
U.Kerem Kanıbelli – A.Emirhan Kuşçuoğlu –
Bilal Karademir – Ömer Öner –
Muhammet Erkan Göktaş – Kaan Bağ –
Kaan Şahin (düm)
3 Fenerbahçe Sarp Sümer (düm) 3.06,39 6.25,71 2 70
Mehmet Kocur – Emre Faik Açar –
Gökhan Güven – Çağatay Şekeröz –
Can Keleş – Harun Ardıç –
Efe Gürsu – Yiğitcan Ülkebay
1 İsmail Bekiroğlu – A.İnanç Şahin – 3.30,86 6.38,09 3 50
Hereke Nuh Çimento Kürek / Barış Özgür – V.Batuhan Kösedağ –
Şişecam Çayırova Eren Aktaş – Behlül Uyar –
Karması A.Berkan Hayta – Alpcan Damar
Arif Fehmi Yalçınkaya (düm)
4 Galatasaray “B” Enes Gök – Musa Çakmak – 3.31,34 6.46,18 4 20
Oğuz Onak – Mesut Kılıç –
Mustafa Gazanfer – M. İltan İncedere –
Deniz Evren Kaya – Ahmet Oğuzlu –
Doğukan Hazar Gök (düm)
GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
FİNAL YARIŞLARI
KATEGORİ PUAN DURUMLARI
Masterler
1. Türk Balıkadamlar 100 Puan
Deniz Küreği Kadınlar
1. Sinop Karadeniz Yelken 100 Puan
Deniz Küreği Erkekler
1. Galatasaray 270 Puan
2. Beşiktaş 100 Puan
3. Fenerbahçe 70 Puan
4. Sinop Karadeniz Yelken 70 Puan
5. Türk Balıkadamlar 50 Puan
Küçük Kızlar
1. Galatasaray 100 Puan
2. Fethiye Belediye 70 Puan
3. Adana Gençlik ve Spor “A” 10 Puan
4. Adana Gençlik ve Spor “B” 8 Puan
Küçük Erkekler
1. Galatasaray “A” 170 Puan
2. Fenerbahçe 150 Puan
3. Galatasaray “B” 70 Puan
4. Fethiye Belediye 68 Puan
5. Fenerbahçe “B” 68 Puan
6. Fenerbahçe “C” 66 Puan
Yıldız Kızlar
1. Galatasaray “A” 300 Puan
2. Fenerbahçe 136 Puan
3. Adana Gençlik ve Spo6 130 Puan
4. Galatasaray “B” 70 Puan
5. Hereke Nuh Çimento Kürek 68 Puan
6. Şişecam Çayırova 50 Puan
Yıldız Erkekler
1. Galatasaray “A” 520 Puan
2. Fenerbahçe “A” 298 Puan
3. Şişecam Çayırova 170 Puan
4. Hereke Nuh Çimento Kürek 100 Puan
5. Sakarya Gençlik Merkezi 68 Puan
6. Galatasaray “B” 50 Puan
7. Gökkuşağı 30 Puan
8. Fenerbahçe “B” 18 Puan
Genç Kızlar
1. Fenerbahçe 160 Puan
2. Galatasaray 140 Puan
3. Adana Gençlik ve Spor 138 Puan
4. Şişecam Çayırova 100 Puan
5. Sakarya Gençlik Merkezi 100 Puan
6. Anadolu Hisarı Kürek 48 Puan
Genç Erkekler
1. Galatasaray “A” 540 Puan
2. Fenerbahçe 348 Puan
3. Galatasaray “B 248 Puan
4. Şişecam Çayırova 90 Puan
5. Galatasaray “C” 68 Puan
6. Hereke Nuh Çimento 50 Puan

1

2

DSC_0283

DSC_0299

DSC_0306

DSC_0313

DSC_0320

DSC_0440

DSC_0443

DSC_0445

DSC_0446

DSC_0466

DSC_0482

DSC_0483

DSC_0489

DSC_0498

DSC_0508